Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
CharlesFred on Foter.com / CC BY-NC-SA, zdroj

Všichni Zemanovi muži, obnovitelné Česko a jak se vám líbily intervence ČNB?

CO SI JINDE NEPŘEČTETE Proč fake-news nezničíme propagandou?  *** Provedla by dnes ČNB kontroverzní intervence jinak? *** Zvířata z českých množíren pro Evropu  – 47. týden na HlídacíPes.org.

PREZIDENTŮV ZBYTEK:  Někdo se pyšní Havlem, já se pyšním Zemanem, říká „nejvěrnější prezidentův přítel“ Zdeněk Zbytek. Bývalý člen komunistické strany a velitel tankové divize Československé lidové armády je symbolem propojení českého byznysu s Ruskem. Jak, s čím a s kým Zbytek podniká?

ZEMANŮV MUŽ V KORUPČNÍM SKANDÁLU: Čínská skupina CEFC měla uplácet africké politiky kvůli přístupu k ropě. Obvinění zmiňuje i poradce prezidenta Miloše Zemana. V USA zatkli bývalého senegalského ministra zahraničních věcí Cheikha Gadia a někdejšího hongkongského tajemníka pro vnitřní záležitosti (ministra vnitra) Patricka Ho Chi-pinga a obvinili je z podplácení vysokých státních činitelů v Čadu a Ugandě.

OČIMA BANKÉŘE: Jak dopadly „intervence“ ČNB. Mýty versus fakta. „Kdyby měla ČNB reagovat na všechny fake news v oblasti peněz a měnové politiky, nedělala by poslední tři roky skoro nic jiného. Chyba v komunikaci? Možná. V politice ale těžko,“ píše ve svém textu pro HlídacíPes.org viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl.

ČR JAKO RÁJ VĚTRU A SLUNCE: Finská univerzita v Lappeenranta tvrdí, že Česká a Slovenská republika mohou k roku 2050 dosáhnout úplného zásobování obnovitelnou elektřinou a nulových emisí spojených s  výrobou elektřiny. Platná energetická koncepce ČR přitom předpokládá, že elektřina se v Česku bude vyrábět především v jaderných a ve velmi pomalu utlumovaných uhelných elektrárnách.

JADERNÉ PLÁNY: ČEZ nejspíš nové jaderné elektrárny stavět nebude. Zajistí to nová státní firma, naznačuje vládní dokument. HlídacíPes.org má k dispozici oficiální analýzu „vhodného investorského modelu pro výstavbu nového jaderného zdroje“. Materiál obsahuje i konkrétní návrh na rozdělení polostátní energetické společnosti.

ČESKO – MNOŽÍRNA EVROPY: V Česku se rozrostl zatím nepříliš zmapovaný byznys profitující z trápení domácích zvířat – takzvané množírny. Zuzana Rennerová, předsedkyně spolku Animal Eye, pro HlídacíPes.org vysvětluje, odkud se množírny vzaly, že v Česku není jednoduché je právně definovat a taky, jak tenhle druh obchodu postupně vymýtit.

KAUZA OKD VOLBAMI NEKONČÍ: Témata, která se v předvolební kampani jevila jako zásadní, na nichž česká politika stojí a padá, jako by se teď z veřejné debaty vytratila. Typickou ukázkou je „problém“ lithium, ale i okolnosti privatizace OKD. Obě témata se ve finiši předvolební kampaně zásluhou hnutí ANO propojila. Vrátí se? 

ÚŘEDNICKÁ MALÁ DOMŮ: Ministerský úředník Viktor Kubát (KDU-ČSL) chtěl od ministerstva granty za 32 milionů pro svůj vlastní spolek. O peníze z grantových výzev se ucházel s výhodou insiderských informací. Sám totiž předtím seděl na schůzkách, kde se o stejných grantech mluvilo. Trest ale nedostane. Skutek se prý nepodařilo prokázat.

STÁT VS. TROLLOVÉ: Ruskojazyčné falešné účty se na Twitteru předháněly v podpoře pravicově populistické Alternativy pro Německo. Je to důkaz ovlivňování německých voleb z Moskvy?  Odpovídá Julian Röpcke, reportér deníku Bild, který zkoumá ruskou propagandu na Západě. V rozhovoru pro HlídacíPes.org ale varuje před tím, aby se z boje proti dezinformacím stala obrácená propaganda.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

1 komentář

 1. jan rich napsal:

  °Neslyšel jsem od prezidenta Zemana,že by pan Zdeněk Zbytek mu byl nejvěrnějším přítelem.Nemám Zemana rád,ale nepindejte.
  °Vaše konstrukce,jak zdiskreditovat „Čestného poradce“ prezidenta Zemana Jie Ťien-pchinga a tím i Zemana je úsměvná.
  °Jsem přesvědčen,že ČNB postupovala ve prospěch občanů ČR.
  °Děkuji finské univerzitě.Kéž bychom jejich prognóze vyhověli.
  °Pane myšlenku provokující,my tu novou atomovou elektrárnu opravdu potřebujeme?
  °Ekologové a ortodoxní „zelení“,co vy na to?Pochopili jste,že přenášení žab v kbelících přes silnice nestačí?
  °Ano,požadujme vyjasnění kauzy OKD.Je to jedno podkládkových vajec velké privatizace.Její objasnění povede k objasnění dalších „dojných“ krav privatizace.K tomu nám dopomáhej Bůh.
  °Souhlasím,že nebyl potrestán.Evokuje to ve mně případ Nagyové-Nečasové.Byla odsouzena za zneužití vojenské kontrarozvědky pro sledování tehdejší manželky premiera.Jak jim mohla osoba zákonem nekompetentní k úkolům pro tuto rozvědku nařizovat úkoly?Je plnou odpovědností vojenské kontrarozvědky,že této dámě neodolala a že tedy ponese plně následky za svoji nezákonnou vstřícnost.I když Nečasovou nemusím.
  °Tato oblast je mi cizí.Tak se v ní „odborníci“ vyštěkejte sami.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost