Všichni Zemanovi muži, obnovitelné Česko a jak se vám líbily intervence ČNB?

Napsal/a -pes- 25. listopadu 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

CO SI JINDE NEPŘEČTETE Proč fake-news nezničíme propagandou?  *** Provedla by dnes ČNB kontroverzní intervence jinak? *** Zvířata z českých množíren pro Evropu  – 47. týden na HlídacíPes.org.

PREZIDENTŮV ZBYTEK:  Někdo se pyšní Havlem, já se pyšním Zemanem, říká „nejvěrnější prezidentův přítel“ Zdeněk Zbytek. Bývalý člen komunistické strany a velitel tankové divize Československé lidové armády je symbolem propojení českého byznysu s Ruskem. Jak, s čím a s kým Zbytek podniká?

ZEMANŮV MUŽ V KORUPČNÍM SKANDÁLU: Čínská skupina CEFC měla uplácet africké politiky kvůli přístupu k ropě. Obvinění zmiňuje i poradce prezidenta Miloše Zemana. V USA zatkli bývalého senegalského ministra zahraničních věcí Cheikha Gadia a někdejšího hongkongského tajemníka pro vnitřní záležitosti (ministra vnitra) Patricka Ho Chi-pinga a obvinili je z podplácení vysokých státních činitelů v Čadu a Ugandě.

OČIMA BANKÉŘE: Jak dopadly „intervence“ ČNB. Mýty versus fakta. „Kdyby měla ČNB reagovat na všechny fake news v oblasti peněz a měnové politiky, nedělala by poslední tři roky skoro nic jiného. Chyba v komunikaci? Možná. V politice ale těžko,“ píše ve svém textu pro HlídacíPes.org viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl.

ČR JAKO RÁJ VĚTRU A SLUNCE: Finská univerzita v Lappeenranta tvrdí, že Česká a Slovenská republika mohou k roku 2050 dosáhnout úplného zásobování obnovitelnou elektřinou a nulových emisí spojených s  výrobou elektřiny. Platná energetická koncepce ČR přitom předpokládá, že elektřina se v Česku bude vyrábět především v jaderných a ve velmi pomalu utlumovaných uhelných elektrárnách.

JADERNÉ PLÁNY: ČEZ nejspíš nové jaderné elektrárny stavět nebude. Zajistí to nová státní firma, naznačuje vládní dokument. HlídacíPes.org má k dispozici oficiální analýzu „vhodného investorského modelu pro výstavbu nového jaderného zdroje“. Materiál obsahuje i konkrétní návrh na rozdělení polostátní energetické společnosti.

ČESKO – MNOŽÍRNA EVROPY: V Česku se rozrostl zatím nepříliš zmapovaný byznys profitující z trápení domácích zvířat – takzvané množírny. Zuzana Rennerová, předsedkyně spolku Animal Eye, pro HlídacíPes.org vysvětluje, odkud se množírny vzaly, že v Česku není jednoduché je právně definovat a taky, jak tenhle druh obchodu postupně vymýtit.

KAUZA OKD VOLBAMI NEKONČÍ: Témata, která se v předvolební kampani jevila jako zásadní, na nichž česká politika stojí a padá, jako by se teď z veřejné debaty vytratila. Typickou ukázkou je „problém“ lithium, ale i okolnosti privatizace OKD. Obě témata se ve finiši předvolební kampaně zásluhou hnutí ANO propojila. Vrátí se? 

ÚŘEDNICKÁ MALÁ DOMŮ: Ministerský úředník Viktor Kubát (KDU-ČSL) chtěl od ministerstva granty za 32 milionů pro svůj vlastní spolek. O peníze z grantových výzev se ucházel s výhodou insiderských informací. Sám totiž předtím seděl na schůzkách, kde se o stejných grantech mluvilo. Trest ale nedostane. Skutek se prý nepodařilo prokázat.

STÁT VS. TROLLOVÉ: Ruskojazyčné falešné účty se na Twitteru předháněly v podpoře pravicově populistické Alternativy pro Německo. Je to důkaz ovlivňování německých voleb z Moskvy?  Odpovídá Julian Röpcke, reportér deníku Bild, který zkoumá ruskou propagandu na Západě. V rozhovoru pro HlídacíPes.org ale varuje před tím, aby se z boje proti dezinformacím stala obrácená propaganda.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)