Reklama

Redakce

Robert Břešťan

šéfredaktor HlídacíPes.org

Absolvoval Vyšší odbornou školu publicistiky a Literární akademii – soukromou vysokou školu Josefa Škvoreckého. Ve své novinářské kariéře střídal tištěná média a rozhlasové vysílání. Byl postupně redaktorem a moderátorem Českého rozhlasu 6/ Rádia Svobodná Evropa, české redakce BBC World Service, politickým reportérem Hospodářských novin a šéfredaktorem zpravodajské stanice Českého rozhlasu – Rádia Česko. Rok strávil jako zahraniční zpravodaj české redakce BBC v Londýně. Od roku 2011 do konce roku 2014 působil jako šéfkomentátor týdeníku Ekonom.

Ondřej Neumann

spoluzakladatel a ředitel Ústavu, redaktor

Absolvoval obor Ekonomie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Novinářskou kariéru začínal v roce 1993 v ČTK. Pracoval jako zástupce šéfredaktora časopisu Týden, jako šéfeditor zpravodajství pomáhal rozjíždět ČT24. Z České televize přešel do pozice zástupce šéfredaktora Hospodářských novin. Do prosince 2013 byl šéfredaktorem týdeníku Ekonom. Ústav nezávislé žurnalistiky založil po dlouhém přemýšlení nad stavem českých médií a jejich perspektivou.

Robert Malecký

šéfredaktor HlídacíPes.org/Ústí

Původním povoláním programátor, zeměměřič a učitel rodinné výchovy. Novinařině se věnuje od roku 1998, působil jako redaktor Svobodného slova, vedl redakci Deníku Litoměřicka, domácímu zpravodajství se věnoval v Nedělním světě a Lidových novinách. V letech 2009 až 2012 vedl domácí redakci Zpravodajství ČT a působil i jako editor hlavní zpravodajské relace Události. Od ledna 2014 do června 2015 byl šéfredaktorem serveru Česká justice.

Eliška Hradilková Bártová

reportérka

Studovala sociální politiku a žurnalistiku na MU v Brně. V roce 2001 dala přednost práci v Týdeníku Respekt, kde se věnovala především sociální tématice. Po pěti letech přešla do online deníku Aktuálně.cz, kde začala psát o korupci a věnovat se pátrací žurnalistice. Působila také jako investigativní reportérka Mladé Fronty Dnes. V roce 2014 získala grant Nadace Vodafone Rok jinak, v jehož rámci založila a vedla Centrum nezávislé investigace. Je držitelkou ceny EU Journalist Award „For Diversity. Against Discrimination.“ V redakci HlidaciPes.org působí od února 2016.

Facebook a Twitter autorky.

Vojtěch Berger

redaktor/ editor

Dlouholetý redaktor zahraniční redakce Českého rozhlasu. Působil jako zahraniční zpravodaj na Slovensku a v Rakousku. 

Jakub Mikel

šéfredaktor HlídacíPes.org/Olomouc

Jeden ze zakladatelů projektu HoupacíOsel.cz, který získal 8. místo v Křišťálové lupě 2016 v kategorii zájmové weby. Student Univerzity Palackého, třetího ročníku oboru žurnalistika. Dalšími členy olomoucké redakce jsou Tomáš Pika, Martin klose, Michaela Susedíková, Ladislav Matoušek, Jan Žabka a Ondřej Krupčík. 


Karel Cudlín

spolupracovník, fotograf

Adam Drda

spolupracovník, novinář

Kamil Gregor

spolupracovník, datový analytik a politolog, KohoVolit.eu

Petr Havel

spolupracovník, agrární analytik

Kristián Chalupa

spolupracovník, novinář

Jakub Mikel

spolupracovník, redaktor serveru HoupaciOsel.cz

Jan Rasch

spolupracovník, fotograf

Aleš Rozehnal

spolupracovník, právník

Tomáš Sokol

spolupracovník, právník

Michal Škop

spolupracovník, datový analytik a politolog, KohoVolit.eu

Ondřej Šteffl

spolupracovník, pedagog

Radim Tolasz

spolupracovník, klimatolog a meteorolog

Jan Urban

spolupracovník, novinář

Reklama
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies