Správní rada

Lenka Černá

spoluzakladatelka Ústavu, předsedkyně správní rady

Vystudovala mezinárodní vztahy a politologii na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze. Po téměř deseti letech působení ve vedení poradenské společnosti, specializující se na procesní management, v době založení Ústavu pracovala jako výkonná ředitelka vydavatelství ANNONCE, a.s. Od října 2019 je místopředsedkyní představenstva vydavatelství Economia. a.s.

Michal Musil

člen správní rady

Novinář a komentátor, pracoval jako zástupce šéfredaktora Lidových novin, časopisu Týden a deníku MF DNES. Účastnil se mezinárodních aktivit proti tzv. náhubkovému zákonu. Je členem správní rady Nadačního fondu Reportér.

Tomáš Raška

člen správní rady

Zakladatel a většinový vlastník investiční skupiny NATLAND Group. Je absolventem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Titul MBA získal na Business School Netherlands, poté pokračoval ve studiu na London International Graduate School, kde obhájil titul LL.M. Jak jeden z mála na českém trhu se soustředí na řešení tzv. distressed assets, tedy projektů v potížích, kde se uplatňují nejen jeho zkušenosti a znalosti, ale také intuice.

Aleš Rozehnal

člen správní rady

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Partner advokátní kanceláře Rozehnal & Kuchař, působí jako externista Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Rektorem Univerzity Karlovy byl jmenován docentem oboru obchodní právo. Je partnerem studentského právnického spolku Všehrd, přednáší pro neziskový sektor. Autor a spoluautor řady právnických publikací, mimo jiné o mediálním právu, autorském právu či ochraně osobnosti.