Média ve stínu mogulů

České mediální domy ovládly těžké váhy tuzemského byznysu a v osobě Andreje Babiše i politiky. HlídacíPes od té doby monitoruje, zda nezneužívají svá média.

Odchod Obzinové: končí šéfredaktorka, která TV Prima otočila k dezinformacím

PROFIL. Pokud v minulých dnech panovaly pochybnosti, jak chce americká společnost CNN skloubit spuštění společného projektu se zpravodajstvím televize Prima vedeným Jitkou Obzinovou, po dnešku tato možná komplikace padla. Šéfredaktorka, známá pro své autoritativní metody práce a skandály spojené s řekněme neotřelými zpravodajskými standardy, oznámila, že...

Ondřej Neumann: Proč by se novináři neměli ženit

IN MEDIAS RES. Mají se novináři ženit? Tuto otázku si položily Národní listy 1. května 1894. Mezi informací o pohřešované švédské polární výpravě a londýnském sporu dvou železničářů o odměnu za nalezení odloženého dítěte následovala odpověď:

Boj o veřejnoprávní média. Rakouská vládní strana hrozí zahraničním zpravodajům i elitnímu moderátorovi

To, že politici v živém vysílání zaútočí na moderátora veřejnoprávní televize, známe i z Česka. Třeba šéf SPD Tomio Okamura neudržel nervy na uzdě v Českém rozhlase nebo v České televizi. V Rakousku jsou ale dál. Vládní strana Svobodných blízká extremistům tam otevřeně hrozí výpovědí klíčové tváři televize ORF.
Reklama