Kdy smí novináři demonstrovat, proč být pitomcem z davu a jak se perou dezinformátoři

Napsal/a -pes- 6. července 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Chytrý dům jako terč kyberútoků *** Dospěli jsme k vrcholu evoluce piva? *** Přeborníci v ukazování prstem na druhé. Okamura a ti druzí – 27. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

NOVINÁŘI NA LETNÉ: Je cosi shnilého ve státě českém. Vážně řešíme i jen vzdálený náznak možného střetu zájmů novinářů. Přitom fakt, že veřejnoprávní Česká televize a Český rozhlas si zvou Babišovy novináře a s vážnou tváří se jich tam dotazují, co si myslí o počinech svého chlebodárce, považujeme za normální, myslí si Ondřej Neumann.

PROJEKT NEVINA: O povolení obnovy řízení na základě nových důkazů by měl v budoucnu rozhodovat jiný soudce, než který obžalovaného soudil v procesu původním. Počítá s tím návrh nového trestního řádu, který by měl být hotový do konce roku. Návrh je ovšem jedna věc, druhá, jak se k němu postaví poslanci.

VÁLKA DEZINFORMÁTORŮ: Mezi nově zvolenými europoslanci usedl na ustavujícím plenárním zasedání poprvé do lavic ve Štrasburku i Hynek Blaško. Zvolený byl z kandidátky SPD Tomia Okamury, zejména však díky silné podpoře webu Aeronet a dalších dezinformačních a proruských médií, která jsou nyní s Okamurovým hnutím ve válce.

„PITOMEC“ Z DAVU: Čínský exilový umělec známý pouze pod pseudonymem Badiucao v posledních letech provokoval Peking svými karikaturami, satirickými kresbami a uměleckými performancemi. Teď se Badiucao po letech vystupování v masce rozhodl odhalit svou totožnost. „Potřebujeme pitomce, co vystoupí z davu, aby se přesvědčili, že je ve světě stále ještě nějaká naděje. Já chci být tím pitomcem,“ prohlásil.

CHYTRÝ DŮM JAKO TERČ: V Česku stoupá počet pasivních domů, které využívají například teplo vyzařující ze spotřebičů nebo lidského těla. Domácí samovýroba elektřiny zatím ale Čechy příliš neláká. Inovace také přinášejí nová rizika v podobě kybernetických útoků.

 

 

STÁT JAKO RUKOJMÍ: Postoj Česka k firmě Huawei se nemění, tvrdí v rozhovoru pro HlídacíPes.org český kyberatašé ve Washingtonu Daniel P. Bagge. Americký prezident Donald Trump sice oznámil, že americké společnosti můžou obnovit dodávky technologie nutné pro výrobu chytrých telefonů Huawei. Na takzvané černé listině USA nicméně čínská firma zůstává dál.

KONEC EVOLUCE PIVA?:Technologický pokrok je obrovský. Řekl bych, že je pro pivo dokonce završen. Jestliže 19. století bylo o tom, že jsme ty receptury vynalezli, tak 21. století bude o tom, že musíme ten zážitek dostat do každé domácnosti, do každé hospody, aby to bylo úplně perfektní,“ říká generální ředitel pivovaru Staropramen Petr Kovařík.

HON NA ČARODĚJNICE: Na zločinech z nenávisti mají svůj podíl i ti, kdo v pachateli tuto nenávist podněcují. Když na ně ale někdo ukáže prstem, přesouvají často vinu jinam a vidí se jako oběti honu na čarodějnice, negativní kampaně či „válečného tažení“. Tuzemským příkladem je SPD Tomia Okamury, v zahraničí pak řada Okamurových politických spojenců.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
SMR mobil Mobile (207441)