Podpořte nás

Náš obsah neschováváme za paywall.

Vybrali jsme si jiný přístup – neziskovou žurnalistiku ve veřejném zájmu.

  Podpoříte nás? Jde to snadno,
na pár kliknutí přes systém Darujme

nebo i jednoduše na přímo na číslo účtu: 2600667991/2010


Nejsme lobby. Nespojujeme se s jedněmi proti druhým. V politice ani v byznysu. Díváme se pod prsty politikům, úředníkům i byznysmenům, kteří porušují pravidla.

Nezávislost projektu garantuje skutečnost, že nepatří jednomu majiteli, nýbrž se zodpovídá správní radě a jeho peníze jsou pod veřejnou kontrolou. Klíčovým zdrojem financí jsou přitom dary od co nejširšího okruhu lidí.

HlídacíPes.org není klasickým zpravodajským serverem. Zaměřuje se především na originální zjištění a dlouhodobé monitorování témat, která zůstávají stranou zájmu mediálního mainstreamu.

Nekopírujeme denní zpravodajství, nechrlíme další názory na obecně známá fakta. Zakládáme si na originálních odhaleních, na původní, do hloubky jdoucí publicistice. Chceme odhalovat nečestné praktiky s cílem dosáhnout změny. Pracujeme zcela nadstranicky, bez ideologických předsudků, dodržujeme nejpřísnější standardy novinářské nestrannosti.

Věnujeme se tématům, která jsou klíčová pro rozvoj svobodné a demokratické společnosti. Produkujeme žurnalistiku ve veřejném zájmu. Zaměřujeme se na důležité příběhy. Zajímá nás zneužívání moci – politické, ekonomické – i jakýkoliv útisk slabších silnějšími.

Vážíme si jakékoliv podpory.

Dary od co nejširšího okruhu donátorů jsou zárukou naší nezávislosti.

Číslo účtu: 2600667991/2010

Moc děkujeme!