Tvrdý boj o mýto, nervózní Agrofert a kdo tu vlastně vyhrál volby

Napsal/a -pes- 29. června 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Jsme připravení na to, až Babiš padne? *** Lex Schwarzenberg: Na Hluboké s vnučkou posledního majitele *** Kdo koupí Novu, změní celý český trh – 26. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

TENDR NA MÍRU: Výběr nového provozovatele mýtného systému provází od počátku tvrdý lobbing, ke kterému se časem přidala policejní razie dotýkající se špiček státní správy i politiky. Ředitel firmy Kapsch Karel Feix, u kterého se též letos v březnu „stavila“ policie, v rozhovoru pro HlídacíPes.org mluví o „tendru šitém na míru“, únicích z policejních spisů, dehonestaci firmy i o mantinelech lobbingu.

AŽ BABIŠ PADNE: Winston Churchill ve svých šestidílných dějinách druhé světové války shrnul poučení z let 1918 až 1945 následující větou: „Ve válce rozhodnost, v porážce vzdor, ve vítězství velkorysost, v míru dobrá vůle.“ Doporučuji řídit se tím i v našich časech, píše Ondřej Neumann.

Čím více spíláme lidem pracujícím pro Andreje Babiše, tím více je naháníme do jeho náruče. A prodlužujeme dobu jeho hegemonie.

PROBLÉM PRO AGROFERT: Dění kolem českého premiéra Andreje Babiše, audit Evropské komise, prověřování střetu zájmů, zastavení dotací pro holding Agrofert, demonstrace i politický vývoj bedlivě sledují i banky. Pro Agrofert coby jejich velkého dlužníka a tím i pro Babiše, který holding vybudoval, může mít jejich nervozita dalekosáhlé důsledky.

SULTÁNŮV KONEC? Kdo získá Istanbul, získá Turecko, hlásal během volební kampaně turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Kandidát jeho vládní strany Spravedlnosti a rozvoje Binali Yildirim nakonec opakované volby starosty největšího tureckého města o 9 procent prohrál. Znamená to i začátek konce samotného Erdogana?

VÍME, KDO TU VYHRÁL: Andrej Babiš a jeho lidé i Miloš Zeman a jeho lidé mají novou mantru. Demonstrace proti vládě jsou podle nich zpochybňováním svobodných voleb. Čím častěji to opakují, tím více tomu asi sami věří, oni i jejich voliči.

Víme, že vyhrálo ANO, víme, že vládne s ČSSD, s podporou komunistů, latentní podporou SPD a s požehnáním Miloše Zemana. Víme, že se premiérem stal trestně stíhaný muž, bývalý člen KSČ, spolupracovník komunistické StB. Věděli jsme to před volbami, víme to i po nich.

PŘEMÝŠLÍM, JESTLI NEJSEM DUCH: „Támhle je, vidíte? Když se k zámku blížíte od Budějovic, jakoby na vás vyskočí,“ ukazuje směrem k bělostným obrysům Hluboké Alžběta Pezoldová. Její otec Jindřich a adoptivní dědeček Adolf bydleli na zámku jako poslední Schwarzenbergové před tím, než ho v roce 1940 zkonfiskovali nacisté. Nikdo z rodiny se pak už na Hlubokou nevrátil.

 

 

ČESKO VE STOPÁCH KAMBODŽE? Česká justice podporuje vydání osmi Tchajwanců do Čínské lidové republiky na základě čínského zatykače. Čína přitom uplatňuje trest smrti a porušuje lidská práva. Pokud by byli Tchajwanci stíhaní za podvody do ČLR skutečně vydáni, jednalo by se z českého pohledu také o důležitý precedens v postoji vůči Tchaj-wanu.

HRA O NOVU: Záleží na tom, kdo TV Nova koupí a co s ní bude chtít dále dělat. Nova není jen reklama. Kdysi byla a opět může být zásadním zdrojem informací, které se přelévají do celého mediálního trhu, shrnuje v rozhovoru pro HlídacíPes.org spolumajitel sítě hudebních rádií Media Bohemia a jejich programový ředitel Jan Neuman.

NECUCAT Z PRSTU: Pracovat s přesnými čísly při politické argumentaci je výsostně důležité. Konkretizuje to plány, udává to měřítko problému („je to hodně, nebo málo?“) a navozuje to zdání, že se problému řečnící politik alespoň trochu mentálně věnoval a není to jen okamžitý nápad z maskérny před vstupem do televizního studia. Čeští politici se toto teprve učí, píše Petr Bartoň.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)
ReklamaSMR mobil Mobile (207441)