Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
vlada.cz, zdroj

Vláda maká, až létají úředníci, HlídacíPes.org v britském The Telegraph a o čem psal disertaci JUDr. „Mlátička“?

Aeronet ve školách *** Zeman, prezident rozkladu *** Jak si vybájit no-go zónu *** Dejte si pozor na své diamanty – 10. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

SKLO V MUZEU: Národní muzeum má problém. Jeho sbírka drahých kamenů obsahuje místo přírodních drahokamů jejich uměle vytvořené verze, dokonce i bezcenné sklo. Týká se to i kusů, jež samo muzeum dlouho považovalo za nejcennější části sbírky, a jako takové je i vystavovalo. Připomeňte si široce citovanou kauzu, kterou otevřel HlídacíPes.org i rozhovor se soudním znalcem o tom, jak poznat pravý drahokam od nepravého. Příběh zaujal kromě České televize a rozhlasu a řady dalších tuzemských médií například i britské The TimesThe Telegraph a Daily Mail.

BABIŠ MAKÁ: Česko má vládu bez důvěry, v demisi, jednobarevnou, s podporou Hradu a ve sněmovně se opírající o komunisty a Okamurovce. Premiér v demisi Andrej Babiš a jeho ministři však rozhodně nesedí s rukama v klíně. Stihli už třeba provést kritizované čistky ve státní správě a státních podnicích. HlídacíPes.org sestavil přehled dosavadních počinů Babišova kabinetu jak v personálních změnách, tak v návrzích zákonů.

PODRUHÉ A NAPOSLED: Česko má po inauguraci staronového prezidenta. Je to prezident rozkladu, píše v textu pro HlídacíPes.org Adam Drda. Prezident je podle něj jedním ze symbolů konce polistopadové éry a soustavně škodí vlastní zemi. Na Hradě vzniklo „specifické mocenské centrum, které podkopává českou i evropskou bezpečnost a šíří do společnosti bludy, nenávist, xenofobii a bezpříkladné křupanství“.

UČIT PODLE AERONETU: Hlavním zdrojem informací o dění doma i ve světě jsou pro polovinu českých vyučujících zpravodajské servery. Alternativní weby typu Aeronet či Parlamentní listy považuje za důvěryhodné 27 % vyučujících; 26 % zvolilo možnost „nevím“. Z dat průzkumu pro společnost Člověk v tísni vyplynulo, že většina vyučujících se cítí ve výuce mediální výchovy nejistě a postrádá podporu.

NEPRŮHLEDNÝ KANCLÉŘ: Ani po pěti letech ve funkci jednoho z nejvyšších státních úředníků nemá Vratislav Mynář bezpečnostní prověrku. Jedním z důvodů může být neprůkazný původ jeho majetku. Jen s příjmy kancléře by si na něj nikdy nemohl vydělat. Neprůhledná je i část příjmů z Mynářova podnikání. Podívejte se na VIDEO.

REVOLUČNÍ BITCOIN: Celý svět čeká podle předpokladů matematika a odborníka na kryptoměnu Bitcoin Tomáše Marady v následujících několika málo dekádách radikální proměna. Bude to prý podobně dramatické jako přechod z feudalismu do demokracie. Právě kryptoměny podle Marady tuto transformaci předznamenávají. Rozhovor HlídacíPes.org.

RAKOUSKO-UHERSKÝ HEJT: Maďarská předvolební kampaň jde do finále a očividně přišel čas na nejtvrdší střelivo. Ukázal to šéf kabinetu premiéra Viktora Orbána, když se postavil na ulici ve Vídni a řekl, že je tam špína a že za to můžou migranti. Město Vídeň je přitom dlouhodobě hodnocené jako jedno z nejlepších na světě. HlídacíPes.org se na místě porozhlédnul. Realita je trochu jiná než v podání maďarské vlády.

BÍT ČI NEBÍT: Komunisté Ondráček a Filip, i když se oba honosí titulem JUDr., se mýlí, pokud prohlašují, že zásahy proti demonstrantům v roce 1989 byly v souladu s právem. Možná byly v souladu s bezprávnými zákony, ale ty se nikdy právem nestaly, píše Aleš Rozehnal. Ondráček po veřejných protestech rezignoval z čela komise pro kontrolu GIBS. Tvrdil, že zákon nikdy neporušil, i když kdysi demonstranty sám bil. HlídacíPes.org psal také o Ondráčkově disertační práci na téma „násilí v rodině“.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. Pamětník - bohužel napsal:

  Vážení diskutující, prosím buďme poctiví a současnému premiérovi vlády navyčítejme, že se zřejmě nechal inspirovat demokratickým předchůdcem p. Topolánkem, který v LN čistky avizoval pod názvem „Noc dlouhých nožů“ už v roce 2005:
  „V expozé o noci dlouhých nožů jsem hovořil o tom, jak potřebujeme (čti ODS ) po 7 letech, – kdy jsme byli čistkami vymístěni z úřadů, – připravit lidi, aby byli schopni realizovat náš program. Taky o tom, jak jsou některé státní orgány natolik prorostlé neodborností i styky s organizovaným zločinem, že k nějaké noci dlouhých nožů musí dojít.“

  Když předtím 2004 varoval Nejvyšší státní zástupkyni dr. Marii Benešovou:
  „ Až se strana ODS dostane k moci, – Benešová ve funkci nejvyšší státní zástupkyně skončí. Před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu nanejvýš neomalenými výroky urazila téměř šest tisíc starostů. Kdybych s tím mohl něco dělat, v úřadu bych ji jistě nenechal. Vyzývám paní Benešovou, aby těchto mediálních afér – nechala. Je nepřijatelné, aby vstupovala do dosud neuzavřených případů a ovlivňovala veřejnost. Nejvyšší státní úředník pomocí medií politizuje situaci, a to si podle mě dovolit nesmí.“

 2. Jenda napsal:

  Pan Topolánek, v době svého „premiérství bez důvěry“ nebyl současně trestně stíhán. Což je, jak soudní čtenáři uznají, podstatný rozdíl oproti současnému „premiérovi bez důvěry“, který je současně i evidovaný agent StB.

 3. Pamětník - bohužel napsal:

  Jistě, můžete mít pravdu. Jenže při uvažování o dalším vývoji, stojí zato se ohlédnout a kupř. vyhodnotit si děsivý příměr:

  Mirek Topolánek, předseda ODS LN 15. 4. 2005
  „Pokud budeme lidem před volbami otevřeně říkat, co máme v plánu, – nikdy ve volbách nevyhrajeme!“ Není nad upřímnost viďte?

  Klement Gottwald k volbám 1946
  „ I kdyby se mělo stát, což je nepravděpodobné, že bychom nedocílili toho příznivého výsledku, o kterém se mluvilo, a opakuji, že to pokládám za nepravděpodobné, bude i pak ještě vždy mít KSČ v rukou dostatečné prostředky, zbraně a způsob, jak korigovat prosté mechanické hlasování při kterém by rozhodovaly živly reakční a sabotérské. My potom ještě vždycky máme v rukou tolik prostředků a moci, abychom si pro své voliče vynutili příznivé výsledky.“

  Nehoruji pro „důvěru za každou cenu“ a velmi proto doporučuji sledovat jednání mladých poslanců – zejména Pirátů. Jim (mladým obecně) patří budoucnost, měli by dostat šance a prostor, – nikoli jen jako přitakávači z KSČM a dalších zavedených partají mnohdy (po uzavření Opoziční smlouvy) s vedoucí úlohou!

Přidávání komentářů není povoleno