Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil poslance Zdeňka Ondráčka, Snímek z natáčení filmu Matč, vydávaný za aktuální foto z Ukrajiny

Psí týden: Řečnické triky Andreje Babiše, neziskoví fotbalisté a hoaxy v poslaneckých lavicích

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

 • Říká se jim řečnické triky nebo také argumentační fauly. Jejich smyslem je porazit názorového oponenta, aniž bych nutně v ruce držel trumf v podobě pravdivého tvrzení. A jako takové jsou součástí výbavy politiků, propagandistů, psychopatů a manipulátorů všeho druhu. Abychom se sami argumentačního faulu nedopustili: netvrdíme, že Andrej Babiš patří do některé z uvedených skupin – sám o sobě říká, že není ani politik. Jeho projev na nedávném sněmu hnutí ANO ovšem argumentačních faulů obsahoval řadu. Rozebrali jsme je podrobně:
  Kdybych nerozuměl lidem, nikdy bych nevybudoval úspěšnou firmu. Aneb sedm řečnických triků Andreje Babiše
 • Podle prezidenta Miloše Zemana jsou neziskové organizace „pijavicemi na státním rozpočtu“. Na vlně kritiky neziskového sektoru či „politických neziskovek“ se vezou i další čeští politici. HlídacíPes.org přinesl nový přehled toho, kam skutečně veřejné finance na neziskový sektor v České republice směřují.

https://hlidacipes.org/jak-stat-plati-neziskove-organizace-v-roce-2015-rozdal-165-miliardy-korun-nejvetsimi-prijemci-jsou-fotbaliste/

 • Prezident Miloš Zeman oznámil, že před druhou prezidentskou kampaní v přímé volbě nepovede kampaň. A že se zároveň nebude zúčastňovat duelů nebo televizních diskusí s ostatními kandidáty. Vybírá si prezident Zeman média, jak minulý týden ukázal třeba v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov, aby se vyhnul nepříjemným otázkám?
  Zeman a televizní diskuse? Jen sám a jen na spřátelených stanicích
 • Náhlé předvolební prozření politiků na téma „pomoc malým obcím“ lze v prvé řadě hodnotit jako pokrytecké. Byla to totiž právě tato garnitura, která svými zákony, regulacemi, ale i dotacemi tento stav způsobila, respektive urychlila venkovu neprospívající trendy. Píše agrární analytik Petr Havel.

Česká vesnice směřuje k zániku. Proč politici nemají řešení na postupné mizení venkova

 • Původně se mělo setkání koalice zemí proti tzv. Islámskému státu věnovat hlavně otázce, jak extremisty porazit. Agenda pro nadcházející schůzku ve Washingtonu se ale mění a rozšiřuje o otázku, co bude poté. Součástí koalice proti ISIS je i Česká republika. Zástupci všech 68 členských států se na společném jednání sejdou poprvé od prosince 2014.
  Islámský stát je už prakticky poražen, říká ministr Zaorálek. Schůzka ve Washingtonu má řešit, co dál
 • „Kadyrov tu má celkem pět koní. Dva chovné a tři závodní,“ ukazuje do stájí před sebou uznávaný trenér Arslangirej Šavujev. Tahle pětice koní, jejichž kupní cena dohromady přesáhla šest milionů dolarů, je v Česku nejhmatatelnějším projevem sankcí, jež Evropská unie zavedla již před třemi lety proti Rusku. V reportáži Roberta Břešťana ze stájí pod Řípem.

Sankce proti Rusku drží v Česku vzácná rukojmí – závodní koně čečenského prezidenta Kadyrova

 • Senátor Jaroslav Doubrava sdílel na svém facebooku hoax o zlé EU, která chce Čechům sebrat písmeno Ř. Stáhl ho až po několika týdnech poté, co na jeho kiks upozornil HlídacíPes.org. Doubrava v tom ale rozhodně není sám: ve sněmovně i v senátu sedí hned několik jedinců, jejichž schopnost rozeznat smyšlenou informaci je hluboko pod úrovní průměru. Namátkou Pavlína Nytrová, Jana Lorencová, Zdeněk Ondráček nebo Stanislav Huml.
  Poslanci a hoaxy: Je to jako dát dětem na hraní sirky, varuje Petr Nutil, který sleduje manipulátory
 • Podle Pražského hradu přípravy na oficiální cestu prezidenta Miloše Zemana za americkým prezidentem Donaldem Trumpem probíhají podle plánu. Objevují se ale pochybnosti o charakteru pozvání i o náplni schůzky.

Pochybnosti kolem přijetí prezidenta Zemana v Bílém domě. Půjde o víc než o společné foto, ujišťuje Hrad

A ještě telegraficky z dalších témat:

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

 1. nováček napsal:

  Cituji: „Říká se jim řečnické triky nebo také argumentační fauly. Jejich smyslem je porazit názorového oponenta, aniž bych nutně v ruce držel trumf v podobě pravdivého tvrzení. A jako takové jsou součástí výbavy politiků, propagandistů, psychopatů a manipulátorů všeho druhu. Abychom se sami argumentačního faulu nedopustili: netvrdíme, že Andrej Babiš patří do některé z uvedených skupin – sám o sobě říká, že není ani politik.“ Andrej Babiš skutečně nepatří do žádné z těchto skupin, jejich příslušníci totiž svými argumentačními fauly vydělávají jen zlomek toho, co Babiš. Babiš je unikátní skupina o jednom členu.

  • Weber napsal:

   Dnes jsem se dobře pobavil sdělením brněnského Demagoga, který vydal tabulku nejúspěšnějších „demagogů – lhářů“. Zlatá – M. Zeman, stříbro – A. Babiš, bronz – M. Kalousek. K tomu není co dodat, snad zbývá „olympionikům“ srdečně poblahopřát!

Přidávání komentářů není povoleno