Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Barbershop Harmony Society on Foter.com, zdroj

Konspirátoři bez hranic, nekončící válka v Sýrii a Honimír Pišvejc ve službách vnitra

Mít své věrné: návrat politizace státní správy *** Středočeské Jevany a vakcína proti obrně: možná přijede i Bill Gates *** Proč Rapl v Ústí nefunguje? – 4. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

ČESKO PROTI OBRNĚ: I když se do boje proti dětské obrně zapojili největší světoví filantropové v čele s Billem Gatesem, obávanou nemoc se navzdory optimistickým předpokladům zatím zcela vymýtit nepodařilo. Očkovací vakcíny jsou nadále nezbytné, nejen v zemích třetího světa. Významným centrem výroby vakcíny proti této chorobě bude středočeská obec Jevany.

MÍT SVÉ VĚRNÉ: Kvůli zpolitizované české státní správě před několika lety reálně hrozilo, že se zastaví dotační pěnezovod z Bruselu do Česka. Nepřekročitelnou podmínkou bylo, aby Česká republika konečně – jako poslední stát EU – přijala zákon o státní službě. Stalo se tak v roce 2014, tedy za předchozí vlády ČSSD a ANO. Ovšem nyní chtějí de facto stejní politici plnou moc nad úřady získat zpět.

AL-KÁIDA JE ZPÁTKY: Syrskou provincii Idlíb zcela ovládla syrská odnož Al-Káidy. A i když prodlužování nákladného krvavého syrského konfliktu čistě racionálně není v zájmu žádné ze zainteresovaných stran, hrozí podle analytiků další fáze války. V ní se bude rozhodovat o finálním územním uspořádání Sýrie.

KONSPIRÁTOŘI BEZ HRANIC: Draci na střeše, pomalované letadlo a v pozadí velká modrá zeměkoule. Návštěvníky Česka vítá v místech někdejšího hraničního přechodu Hatě nesourodá směs staveb, obchodů a atrakcí Excalibur City. Jeho rakouský zakladatel má v Česku renomé úspěšného obchodníka. V Rakousku se ale pustil do vydávání časopisu, který šíří konspirační teorie a má blízko k vládním populistům.

PRŮVODCE HONIMÍR: Jako průměrný anonymní občan obvykle vystupuje smyšlený muž, nositel nejčastějšího jména a příjmení v Česku – Jan Novák. Průvodce v oficiální nápovědě k novým datovým schránkám má ale mnohem nezvyklejší jméno. Žádný Novák, ale Honimír Pišvejc z Kriplína.

 

 

DIGITÁLNÍ ŽELEZNÁ OPONA: Mnohé africké země vítají Čínu a její komunistickou stranu s otevřenou náručí. V Pekingu vidí nově etablovanou globální velmoc, která dřív byla stejně jako ony „obětí západního kolonialismu“. Spojené státy si čínský náskok v investicích do infrastruktury v Africe uvědomují a chtějí ho dohnat.

DRSNĚJŠÍ NEŽ KRUŠNÉ HORY? Druhou řadou televizního seriálu Rapl je, soudě podle ohlasů na sociálních sítích, zatím (K)unešen málokdo. To samozřejmě není nijak podstatné, detektivních seriálů, které se z nadějně rozjetých příběhů postupně staly detektivem Martinem Tomsou televizní tvorby, má za sebou nejen Česká televize spoustu. Proč ale nevyšla sázka na Ústí nad Labem jako přitažlivou filmovou lokaci?

DIGITÁL VÁLCUJE: Vývoj v mediálním světě je neúprosný. Digitální média vedou a prosazují se stále více. Uživatelé na nich tráví rekordní množství času a inzerenti poptávají rekordní množství reklamy – to vše na úkor médií klasických. Novin, rádia i televize.

„ŠPÍNA SE VYVALÍ“: Data, statistiky i nový celoevropský průzkum veřejného mínění potvrzují, že zejména v západní Evropě je antisemitismus na vzestupu. Významně se na tom podílejí sociální sítě, přibývá ale i fyzických útoků.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

  1. Petr Kaminsky napsal:

    Kde je ten rozhovor s bahrajnskou lekarkou? 404 – nenalezeno.

    • Vojtěch Berger napsal:

      díky za upozornění. odkaz jsme odstranili, rozhovor vyjde pravděpodobně příští týden

Přidávání komentářů není povoleno