Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Pixabay, se souhlasem autora (Pixabay License)
Pixabay, zdroj

Budoucnost médií podle trendů ze zámoří. Digitál dominuje ve zprávách i reklamě

Vývoj v mediálním světě je neúprosný. Digitální média vedou a prosazují se stále více. Uživatelé na nich tráví rekordní množství času a inzerenti poptávají rekordní množství reklamy – to vše na úkor médií klasických. Novin, rádia i televize.

Silně do toho promlouvají hráči, kteří o sobě navenek tvrdí, že mediálními společnostmi vlastně vůbec nejsou, především Facebook a Google.

Vývoj je podobný v celém vyspělém světě. Pohled na vývoj mediální scény v USA však nabízí zajímavou ukázku, jaké jsou trendy a kam se budou ubírat i v dalších částech zeměkoule, včetně České republiky.

Výběr z prezentace uznávané americké výzkumné agentury Pew Research pro zahraniční novináře z konce loňského roku zveřejňujeme se souhlasem agentury.

Prohlédněte si galerii:

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno