Zabowski on Foter.com, zdroj

Uprchlíci z Německa v Praze, kdo je nezávislý na pravdě a jak Česku pomohlo Huawei

Napsal/a -pes- 4. května 2019

Německý velvyslanec exkluzivně pro HlídacíPes.org: Sudetští Němci i Češi udělali velký pokrok *** Zeman v čínské televizi: ztraceno v překladu *** Víte, kde koupit řopík?  – 18. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

BABIŠ SI PLETE POJMY: Premiér Andrej Babiš na svou funkci nerezignuje, i kdyby byl v kauze Čapí hnízdo obžalován. V rozhovoru pro svou MF Dnes doslova řekl: „Nerezignoval bych, protože od začátku tvrdím, že je to politický proces. Kdybych nebyl v politice, tak nikdo o Čapím hnízdě neslyšel.“ Osvěžme tedy panu premiérovi paměť vysvětlením, co že je to ten politický proces, jímž se ohání.

NEZÁVISLOST NA PRAVDĚ: Parlamentní listy – médium vlastněné hazardním miliardářem a senátorem Ivo Valentou – se prezentují reklamním sloganem „Nikdo nám nediktuje, o čem smíme psát“. A nelibě nesou, když jsou označovány jako dezinformační platforma. Jeden příklad za všechny, jak Parlamentní listy dezinformace šíří, je jejich informování o Novinářských cenách, píše Ondřej Neumann.

Pokud se Parlamentní listy ohánějí svojí „nezávislostí“ – stejně jako Asociace nezávislých médií – nezbývá než přitakat. Jde však zcela zřetelně o nezávislost na faktech a na pravdě.

UPRCHLÍCI V PRAZE: Německá ambasáda v Praze si letos celoročně připomíná třicáté výročí událostí ze začátku podzimu 1989. Zahradu tehdejšího západoněmeckého velvyslanectví zaplnilo několik tisíc uprchlíků z NDR, kteří se tudy chtěli dostat na Západ. Ambasáda plánuje na podzim sezvat tehdejší uprchlíky znovu do Prahy. Vydala také na webu výzvu, ať se přihlásí aktéři tehdejších událostí z Česka i Německa

SUDETSKÉ DĚDICTVÍ: „Stále více Čechů chápe sudetské „dědictví“ ne jako ohrožení, ale jako šanci. Že třeba potomci bývalých obyvatel můžou přispět k rozvoji vesnic svých předků a podobně,“ tvrdí v exkluzivnímm rozhovoru pro HlídacíPes.org německý velvyslanec v Praze Christoph Israng.

OBCHODNÍCI SE STRACHEM

Nová publikace HlídacíPes.org mapující český i evropský POPULISMUS.

Více informací ZDE.


BUĎTE KOREKTNÍ, NEBO…: To, že politici v živém vysílání zaútočí na moderátora veřejnoprávní televize, známe i z Česka. Třeba šéf SPD Tomio Okamura neudržel nervy na uzdě v Českém rozhlase nebo v České televizi. V Rakousku jsou ale dál. Vládní strana Svobodných blízká extremistům tam otevřeně hrozí výpovědí klíčové tváři televize ORF.

ZTRACENO V PŘEKLADU: Slova Miloše Zemana o tom, že absenci velkých čínských investorů považuje za skvrnu na česko-čínské spolupráci, byla jednou z nejcitovanějších pasáží rozhovoru prezidenta pro čínskou televizi CCTV před jeho nedávným odletem do Pekingu. Srovnání české verze rozhovoru s tím, co se objevilo v čínských médiích, ale svědčí pouze o manipulaci s informacemi a publikem.

KUPTE SI ŘOPÍK: Už za měsíc bude muset začít stát prodávat svůj nepotřebný majetek (nejen lehké předválečné opevnění) transparentně, přes jeden systém pod správou Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Dosud se mohl majetku zbavovat v podstatě jak chtěl, třeba přes soukromé aukční portály.

KLAUS NA CESTÁCH: O víkendu se v bavorském městečku Freilassing schází společnost, která toho o sobě nechce dát příliš vědět. Známí jsou jen dva hosté, český exprezident Václav Klaus a slovenský expremiér Čarnogurský. Setkání spolku „Jagsthausener Kreis“ vykazuje blízkost ke straně Alternativa pro Německo i k prokremelským kruhům. Spolupracovníci Václava Klause ale nevidí v jeho účasti na akci nic špatného.

Je to totéž, jako by měl být problém, když jsme byli na prezidentské návštěvě v bavorském Bayreuthu a obědvali v místním hotelu, kde jsme v pamětní knize našli podpis Hermanna Göringa.

JAK ČESKU POMOHLO HUAWEI: Do Prahy se sjeli experti na moderní technologie, telekomunikace a kybernetickou bezpečnost z celého světa, aby probrali výhody i rizika spojená s nástupem mobilních sítí páté generace. Česko nyní ve světě považováno za lídra v oboru ochrany kritické infrastruktury, i díky loňskému varování NÚKIB před čínskými technologiemim Huawei a ZTE.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

1 komentář

  1. Ivan Hýl napsal:

    Čapí hnízdo byla v době, kdy dostala dotaci EU skutečně malá firma. Byla to akciová společnost vlastněná těmi akcionáři, kteří byli v tom okamžiku majiteli akcií. Jestli tito akcionáři byli nebo nebyli v nějakém příbuzenském či jiném vztahu s panem Babišem je nepodstatné. Podmínky pro udělování dotací o nějakých dodatečných podmínkách pro udělení dotace nemluví. Stejně tak je úplně jedno, komu tato firma patřila byť i jen jediný den před dnem, který určuje začátek nároku na dotaci. Stejně tak je lhostejné komu patří firma po okamžiku, do kterého musí splňovat podmínku malé firmy. Je proto jasné, že kauza je uměle vyvolaná, protože při nezávislé justici by nemohla ani vzniknout – nic nezákonného se nestalo. Nadávat by se mohlo jen na špatná pravidla pro udělování dotací.

Přidávání komentářů není povoleno