Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Pixabay, zdroj

Z Uherského Brodu až k teroristům, Zeman rozebraný na šroubky a jak CEFC v Česku narazila

CO SI JINDE NEPŘEČTETE  ***  Jak mluví prezidentští kandidáti?  ***  Alternativním médiím chybí zlí migranti  *** Poločas rozpadu Národní domobrany –  Novoroční týden na HlídacíPes.org.

„VYHNOUT SE BLBCI“: Miloš Zeman dokonale ovládá hru na „lidového prezidenta“, přestože z jeho reálných počinů mají prospěch spíše domácí miliardáři. Do prezidentských voleb zbývá jen pár dní. HlídacíPes.org osobnost i konkrétní kroky českého prezidenta připomíná sérií textů z exkluzivní loňské publikace ZE-MAN. Ta rozebírá Zemanovy názory i byznysové vazby doslova na šroubky. Mít ji můžete ZDE:

Z UHERSKÉHO BRODU K TERORISTŮM: Skoro 90 procent munice a zbraní zajištěných u jednotek tzv. Islámského státu (IS) v Sýrii a Iráku pochází z Číny, Ruska a východoevropských zemí EU. Nový průzkum tak vyvrací často šířenou tezi, že islamisty de facto vyzbrojily hlavně Spojené státy. Ty jsou v „dodavatelském“ žebříčku nízko. Dokonce i za Českou republikou.

POSLEDNÍ ŠANCE PRO ČR?: Česko má poslední šanci na reformy v oblasti vzdělávání, které mu umožní reagovat na globální výzvy. Posledních 17 let jsme doslova promarnili, upozorňuje studie Aspen Institute. Zvlášť zdůrazňuje, jak málo času se na středních školách věnuje mediální výchově. A že jsou na tom čeští učitelé platově skoro nejhůř ze všech zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

PŘÍLIŠ KLIDNÝ SILVESTR: Po novoročních oslavách v Německu a Rakousku se znovu psalo o sexuálních incidentech během silvestrovské noci. Alternativní média jako třeba Parlamentní listy psala o „děsivém silvestru“. HlídacíPes.org spočítal všechny mediálně známé hlášené případy sexuálního obtěžování v Německu a Rakousku. A výsledek vyznívá mnohem méně dramaticky.

MLUVIT JAKO PREZIDENT: Miloš Zeman a Mirek Topolánek vykazují – ve srovnání s ostatními kandidáty na prezidenta – ve svých veřejných projevech nejvyšší míru agresivity. Podle analýzy vypracované na základě výroků devítky prezidentských kandidátů (pronesených v roce 2017) nejracionálněji komunikoval Pavel Fischer. Nejemotivněji se vyjadřovali Petr Hannig a Michal Horáček.

POLOČAS ROZPADU: Tak dlouho si extrémistická scéna zahrává s krajně radikálními názory, až se rozštěpí. Staré pravidlo zasáhlo během podzimu Národní domobranu, která čelila útokům zevnitř. Někteří její členové nejsou spokojeni s „umírněným“ vedením a rádi by organizaci přeměnili na přísně vojenskou skupinu s hierarchickými rysy. Zatím domobranci pořádali spíš propagační vycházky převážně v okolí hranic republiky.

SEN O VLASTNÍ BANCE: Čínská společnost CEFC, v Česku známá díky angažmá exministra Jaroslava Tvrdíka, nákupu fotbalové Slavie či kvůli blízkosti k prezidentu Miloši Zemanovi, ve svých byznysových plánech narazila na problém. Respektive na Českou národní banku. Ta blokuje snahy CEFC o získání polovičního podílu v J&T Finance Group.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

  1. Frank Zappa napsal:

    Jen si tak vzpomínám, není to tak dávno, kdy úžasná nealternativní mainstreamová média hnala vojáky do války na BV a to na základě totálně zmanipulovaných informací… Takže prakticky zločin. Ono od té doby je tu migrantů ze „zdemokratizovaných zemí“ až dost. Jenže tam měl panovat přece blahobyt pod dohledem našich kamarádů z NATO a žádná migrace.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      To je ten paradox dnešní doby a zavádění (ale i učení se) demokracie – měl tam panovat blahobyt a on jak „na sviňu“ nepanuje.

Přidávání komentářů není povoleno