Printscreen: YouTube,

Ticho v ruské televizi, kde se daří deštníkářské mafii a jak české molekuly mění svět

Napsal/a -pes- 27. dubna 2019

Čaputová nebude vždy jen Limonádový Joe *** Jak Češi neměli moře kvůli europoslancům *** Marie Benešová? Bojovnice proti whistleblowerům, ne proti korupci  – 17. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

20 LET TICHA: Povinnou doložku o mlčenlivosti musí podepsat každý redaktor i spolupracovník zpravodajské televize Russia Today. Ta je placená ruským státem a v několika jazykových mutacích po celém světě šíří hlavně informace, které odpovídají politice Kremlu. Mlčet o tom, co ve firmě viděli, musejí zaměstnanci ještě dvacet let poté, co z televize odejdou.

LIMONÁDOVÝ JOE A HOGOFOGO: Značný rozruch vzbudil rozhovor Zuzany Čaputové, kterou si Slováci před nedávnem zvolili za svoji budoucí prezidentku. Blonďatá občanská aktivistka, do které si i mnozí tuzemští novináři promítli své představy o hlavě České republiky, si totiž dovolila ocenit slovenského rodáka – současného předsedu české vlády Andreje Babiše, všímá si Ondřej Neumann.

SVATÁ TROJICE: Že ke vzniku účinných léků proti viru HIV významně přispěl český vědec Antonín Holý, je známá věc. Méně se ví, že vývoji léků a jejich rozšíření do světa navzdory železné oponě pomohli i dva zahraniční vědci. Nedávno přijeli do Prahy a HlídacíPes.org s nimi pořídil exkluzivní rozhovor. Společně s Holým se jim říkalo „Holy trinity“.

POPÁTÉ DO ČÍNY: I když je o pohodlí prezidenta ve vládním Airbusu postaráno dokonale, včetně toho, že si hlava státu navzdory zákazům může na palubě zapálit i cigaretu, cesta do Číny je dlouhá a únavná. Přesto Miloši Zemanovi stojí opakované návštěvy za to. Do Číny letí už popáté a užívá si vzácné chvíle, kdy je v zahraničí vítán jako uznávaný státník. Byznys s Čínou ale vázne a nepopírá to ani sám Zeman.

OBCHODNÍCI SE STRACHEM

Nová publikace HlídacíPes.org mapující český i evropský POPULISMUS.

Více informací ZDE.


NENÍ TO JEN HUAWEI: Čínský technologický gigant Tencent patří mezi přední vývojáře komunikačních aplikací a videoher. Experimentuje s umělou inteligencí a velkými daty a podle množících se incidentů i zjištění bezpečnostních expertů je zřejmé, že předává nasbírané informace čínským úřadům.

BOJOVNICE BENEŠOVÁ: Premiér Andrej Babiš tvrdí, že Marii Benešovou na ministerstvu spravedlnosti potřebuje jako bojovnici proti korupci a klientelismu. Dnes už pozapomenuté příběhy z divokého severu Čech ukazují, že vazby budoucí ministryně na zdejší podnikatelsko-politické podsvětí z ní činí spíš bojovnici proti těm, kdo na korupci upozornili a aktivně proti ní vystupovali.

OBČAN MACHÁČEK: Stavební inženýr Jan Macháček z Rychnova nad Kněžnou dotáhl svůj boj s českým státem o odškodnění za nezákonnou vazbu z 90. let po více než dvaceti letech až k švýcarské prokuratuře. Po Česku žádá nyní již více než dvě miliardy korun a peníze by rád získal mimo jiné z účtů Mostecké uhelné společnosti zmrazených ve Švýcarsku. České úřady jeho požadavky neuznávají a označují je za domnělé.

JAK JSME NEMĚLI MOŘE: Češi mohli mít moře, ale kvůli neschopným europoslancům to nevyšlo. Falešná zpráva, která se přesně před pěti lety objevila v kampani před volbami do Evropského parlamentu, se znovu vrací. Starý hoax o moři ovšem není zdaleka jediným mýtem o EU, který měsíc před nadcházejícími eurovolbami koluje po internetu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

1 komentář

  1. Jan František napsal:

    Výborně je nyní vidět dvojí metr držitelů jediné možné pravdy. Do nedávná zcela neznámá Čaputová bude skvělá prezidentka a další a další superlativy a naprosté nadšení. Když na Ukrajině vyhrál s obrovským náskokem Zelenskyj, tak ti stejní lidé (komentátoři, novináři, politikové, sociologové z toho správného názorového spektra) jej hodnotí jako nezkušeného holobrádka a mnohými jinými negativními soudy.

Přidávání komentářů není povoleno