Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Printscreen: YouTube,

Ticho v ruské televizi, kde se daří deštníkářské mafii a jak české molekuly mění svět

Čaputová nebude vždy jen Limonádový Joe *** Jak Češi neměli moře kvůli europoslancům *** Marie Benešová? Bojovnice proti whistleblowerům, ne proti korupci  – 17. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

20 LET TICHA: Povinnou doložku o mlčenlivosti musí podepsat každý redaktor i spolupracovník zpravodajské televize Russia Today. Ta je placená ruským státem a v několika jazykových mutacích po celém světě šíří hlavně informace, které odpovídají politice Kremlu. Mlčet o tom, co ve firmě viděli, musejí zaměstnanci ještě dvacet let poté, co z televize odejdou.

LIMONÁDOVÝ JOE A HOGOFOGO: Značný rozruch vzbudil rozhovor Zuzany Čaputové, kterou si Slováci před nedávnem zvolili za svoji budoucí prezidentku. Blonďatá občanská aktivistka, do které si i mnozí tuzemští novináři promítli své představy o hlavě České republiky, si totiž dovolila ocenit slovenského rodáka – současného předsedu české vlády Andreje Babiše, všímá si Ondřej Neumann.

SVATÁ TROJICE: Že ke vzniku účinných léků proti viru HIV významně přispěl český vědec Antonín Holý, je známá věc. Méně se ví, že vývoji léků a jejich rozšíření do světa navzdory železné oponě pomohli i dva zahraniční vědci. Nedávno přijeli do Prahy a HlídacíPes.org s nimi pořídil exkluzivní rozhovor. Společně s Holým se jim říkalo „Holy trinity“.

POPÁTÉ DO ČÍNY: I když je o pohodlí prezidenta ve vládním Airbusu postaráno dokonale, včetně toho, že si hlava státu navzdory zákazům může na palubě zapálit i cigaretu, cesta do Číny je dlouhá a únavná. Přesto Miloši Zemanovi stojí opakované návštěvy za to. Do Číny letí už popáté a užívá si vzácné chvíle, kdy je v zahraničí vítán jako uznávaný státník. Byznys s Čínou ale vázne a nepopírá to ani sám Zeman.

OBCHODNÍCI SE STRACHEM

Nová publikace HlídacíPes.org mapující český i evropský POPULISMUS.

Více informací ZDE.


NENÍ TO JEN HUAWEI: Čínský technologický gigant Tencent patří mezi přední vývojáře komunikačních aplikací a videoher. Experimentuje s umělou inteligencí a velkými daty a podle množících se incidentů i zjištění bezpečnostních expertů je zřejmé, že předává nasbírané informace čínským úřadům.

BOJOVNICE BENEŠOVÁ: Premiér Andrej Babiš tvrdí, že Marii Benešovou na ministerstvu spravedlnosti potřebuje jako bojovnici proti korupci a klientelismu. Dnes už pozapomenuté příběhy z divokého severu Čech ukazují, že vazby budoucí ministryně na zdejší podnikatelsko-politické podsvětí z ní činí spíš bojovnici proti těm, kdo na korupci upozornili a aktivně proti ní vystupovali.

OBČAN MACHÁČEK: Stavební inženýr Jan Macháček z Rychnova nad Kněžnou dotáhl svůj boj s českým státem o odškodnění za nezákonnou vazbu z 90. let po více než dvaceti letech až k švýcarské prokuratuře. Po Česku žádá nyní již více než dvě miliardy korun a peníze by rád získal mimo jiné z účtů Mostecké uhelné společnosti zmrazených ve Švýcarsku. České úřady jeho požadavky neuznávají a označují je za domnělé.

JAK JSME NEMĚLI MOŘE: Češi mohli mít moře, ale kvůli neschopným europoslancům to nevyšlo. Falešná zpráva, která se přesně před pěti lety objevila v kampani před volbami do Evropského parlamentu, se znovu vrací. Starý hoax o moři ovšem není zdaleka jediným mýtem o EU, který měsíc před nadcházejícími eurovolbami koluje po internetu.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

1 komentář

  1. Jan František napsal:

    Výborně je nyní vidět dvojí metr držitelů jediné možné pravdy. Do nedávná zcela neznámá Čaputová bude skvělá prezidentka a další a další superlativy a naprosté nadšení. Když na Ukrajině vyhrál s obrovským náskokem Zelenskyj, tak ti stejní lidé (komentátoři, novináři, politikové, sociologové z toho správného názorového spektra) jej hodnotí jako nezkušeného holobrádka a mnohými jinými negativními soudy.

Přidávání komentářů není povoleno