Marine Le Penová a Tomio Okamura. Spojenci z populistické frakce v EP Identita a demokracie

Okamurovi kamarádi, Soros v českých hlavách a proč by se novináři neměli ženit

Napsal/a -pes- 11. května 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Trollí lekce z efektivity *** Jak přežít nejlepší dobu v historii lidstva *** TV PRIMA: Vzhůru k CNN, ale už bez Obzinové  – 19. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

ČEŠI A SOROS: Více než čtvrtina Čechů starších 15 let si myslí, že nelegální migraci obyvatel muslimských zemí do Evropy ve skutečnosti organizuje EU. Takřka každý pátý respondent starší 55 let se domnívá, že demonstrace proti vládám v České republice, na Slovensku a v Maďarsku platí George Soros.

NA BRUSEL! Do eurovoleb zbývají dva týdny a evropští populisté se společně snaží voliče přesvědčit, že jsou parta výborných kamarádů. Malé strany typu Okamurovy SPD ale mezi sebe berou jen proto, aby získali větší vliv a přístup k financím z europarlamentu, tvrdí odborník na krajní pravici Anton Šechovcov. Podívejte se na VIDEOKOMENTÁŘ.

ŠLECHTA, NEPŘÍTEL STÁTU? Příběhy spojené s někdejšími majetky české a moravské šlechty se vracejí i sedm desítek let poté, co o ně šlechtické rody po roce 1948, ale i těsně po skončení druhé světové války, přišly. Ať jde o potomky hlubocké větve Schwarzenbergů, knížecí rod Lichtenštejnů, či případ týkající se rodu Czerninů.

ODPOR NENÍ AKCEPTOVÁN: Pokud doteď panovaly pochybnosti, jak chce americká společnost CNN skloubit spuštění společného projektu se zpravodajstvím televize Prima vedeným Jitkou Obzinovou, tento týden tato možná komplikace padla. Šéfredaktorka, známá pro své autoritativní metody práce a skandály spojené s řekněme neotřelými zpravodajskými standardy, oznámila, že v televizi končí.

Jsme tady všichni zaměstnaní, máme zaměstnavatele, který má nějaký postoj. Jestliže ho akceptuji já, akceptuje ho vedoucí vydání, tak vy prostě poslechnete příkazů vedoucího vydání

VZORY? JÁGR, EINSTEIN, JOBS: Přestože žijeme dost možná v nejlepší době lidstva, statisticky přibývá počet konzumentů antidepresiv, lidí s frustracemi a se vztahovými problémy. Hodnotový systém se mění, etika ustupuje do pozadí. „Víme, že touto cestou to dál nejde, jenže nevíme, co s tím,“ upozorňuje v rozhovoru pro HlídacíPes.org kouč Marian Jelínek.

JAKO Z FILMU: Příběh Jiřího Malíka v sobě skrývá prvky filmového dramatu, které se promítá ve smyčce, a konec je tak stále v nedohlednu. Už před dvaceti lety Malík přišel o svou firmu, když mu ji finanční úřad zabavil při dočasné platební neschopnosti jako zástavu za neuhrazenou daň. Přestože stát své peníze získal už před 14 lety, pan Malík svůj majetek stále nemá.

PROČ BY SE NOVINÁŘI NEMĚLI ŽENIT: Mediální krize není jen krizí letitého byznys modelu. Je především krizí důvěry v média. Diváci, posluchači či čtenáři přestali věřit novinářům. Svůj díl viny na tom má hybridní válka totalitních režimů vedená proti svobodným národům a zpochybňování i zřejmých faktů populisty všech azimutů, píše Ondřej Neumann.

 V žebříčku prestiže povolání CVVM lidé žurnalistu vidí na smutném 21. místě z 26

TROLLÍ LEKCE Z EFEKTIVITY: Falešné účty nejdřív postují spíše nepolitický obsah, aby pak později pod smluvenými hashtagy zaútočily na protivníkovu bublinu, popisuje jednu z forem trollích útoků Julia Ebnerová, která zkoumá extremismus na Institute for Strategic Dialogue (ISD) v Londýně. Tajně se vmísila mezi organizované trolly na internetu a zkoumala jejich strategie. Jsou jednoduché – a fatální.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)