Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Pixabay, zdroj

Hurá na vídeňskou klenotnici, premiér jako antireklama na Česko a staré dobré fake news

Pákistánský právník hledá útočiště, pomůže ČR? *** Drahý omyl Babiše i jeho ministrů *** Jak Čína vyhrožuje svým kritikům – 49. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

S KÝM SI BABIŠ TYKÁ? Oč méně se přibývající kauzy Andreje Babiše zdají být překážkou pro jeho tuzemské voliče, o to víc premiérovi přitěžují v zahraničí. Právě na image muže, který si tyká s evropskými lídry a udržuje s nimi neformální až přátelské vztahy, si přitom Babiš velice zakládá. I když se předseda vlády tváří jako chodící reklama na Česko, obrazu země škodí čím dál víc.

KDO ZAPLATÍ ZA AGROFERT: Andrej Babiš dál přes svěřenské fondy ovládá holding Agrofert. A Česku reálně hrozí, že bude muset vrátit miliardy eurodotací pro Agrofert, píše v textu pro HlídacíPes.org právník Aleš Rozehnal.

AZYL PRO PRÁVNÍKA: „Pokud by zítra Češi přišli a řekli: Přijeď a přijmi naše občanství, nechají za sebou celý svět,“ říká ve výjimečně otevřeném rozhovoru pro HlídacíPes.org pákistánský advokát Saif ul Malúk. Po osvobozujícím rozsudku pro jeho celosvětově známou mandantku Asiu Bibiovou – křesťanku obviněnou z rouhání – musel z Pákistánu utéct, hrozila mu smrt. Nabídka pomoci přišla i z Česka.

ZÁKON PROTI ČAPÍM HNÍZDŮM: Parlament schválil kompromisní návrh novely zákona o ochraně osobních údajů (ve vztahu k GDPR). Skrze něj byla ve hře i změna zákona 106, která by mohla výrazně zkomplikovat veřejnosti i médiím svobodný přístup k informacím. A to především v citlivých kauzách týkajících se často politiků. S požadavky EU na ochranu osobních údajů přitom původně navrhované změny nijak nesouvisely.

HLUBOKÉ LŽI: Falešné zprávy dostávají postupně nový a dokonalejší rozměr. Od smyšlených informací a konspiračních teorií, přes upravené fotografie až po videa, kde významný politik věrohodně pronáší to, co ve skutečnosti nikdy neřekl. Po fake news přjde fáze „hlubokých lží“ – deep fake.

STÁLE STEJNÁ VAROVÁNÍ: Největší pozornost v dlouho očekávané výroční zprávě BIS za rok 2017 si oprávněně vysloužila pasáž o tom, jak dobře se v české kotlině daří ruským a čínským zájmům. Fascinující na tom je především to, že na konci roku 2018 tyto zprávy za rok 2017 ještě někoho tak moc překvapují.

 

 

LABORATOŘ PEKINGU: HlídacíPes.org se připojil ke světovým médiím (Guardian, New York Times a další), která zveřejnila otevřený dopis na podporu novozélandské sinoložky, profesorky Anne-Marie Bradyové. Pro Peking je Nový Zéland laboratoří toho, jak prosazovat a prohlubovat svůj vliv v západním světě. Když na to ve svých textech Bradyová začala upozorňovat, přišly výhrůžky, fyzické napadení a další útoky.

DRUHÝ DECH SLOVENSKÉHO OLIGARCHY: Na Slovensku se jméno Milana Fiľa objevuje především v negativních souvislostech, v Česku však jeho vliv roste. Politickým sponzoringem získal přístup do nejvyšších míst, a do ČR přestěhoval i celé své podnikání. Projděte si Fiľovu grafickou pavučinu byznysu.

„NEVZDÁM SE,“ odpovídá senátor a podnikatel Ivo Valenta na dotaz, jak pokračuje jeho snaha vrátit do Prahy z Vídně část původních gotických korunovačních klenotů. V době, kdy Česko s Rakouskem řeší hlavně dostavbu dálnic, případně migraci, působí téma staletých klenotů kuriózně. „Vidím v tom hlavně snahu se zviditelnit,“ hodnotí Valentův plán rakouský expert na dějiny Habsburků, historik Karl Vocelka.

PRIMÁTORSKÉ FAKE NEWS: Primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (ANO) nevybíravě zaútočil na opozičního zastupitele Martina Krska (PRO! Ústí). Ten ho kritizuje za obchod s pozemky v Krupce. Nedvědický obchod přirovnal k údajné „spekulaci“ zastupitele Krska při privatizaci bytu v Ústí. Problém je, že nic takového se nikdy nestalo. Za vylhanou historku se Nedvědický po zveřejnění textu HlídacíPes.org omluvil.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

  1. bolek.vala napsal:

    Jako podnikatel stále nechápu, proč lidé nedokážou ocenit náročnou práci současného předsedy vlády A. Babiše. Když si člověk představí, jaké manažerskodiletanské karikatury předsedů vlád tady byly od „ převratu „, tak pan Babiš je přesvědčivě převyšuje . Za dobu před Babišem se zde prohospodařilo a rozkradlo několik bilionů Kč. Teď přišel člověk, který do mnoha věcí vidí, nastoluje principy dobrého hospodaření / pokud mu to ČSSD v rozkladu / dovolí a stát z toho profituje – paní Maláčová může pak i rozhazovat peníze podle not ČSSD. Babiš zná několik jazyků, umí poslouchat lidi, umí vytyčovat směr vývoje ekonomiky státu a tvořit programy tak, abychom do budoucna nebyli montovnou Evropy. To ale opozice, která v současné době nedisponuje žádným podobným programem a ani si ho neumí vytvořit, musí trestat. Odstranění Babiše znamená pro republiku naprostou pohromu a to jak ekonomickou, tak demokratickou. Opozice nedisponují žádným odpovědným a manažerským nástupcem s mnoha zkušenostmi, aby tady zavedli systém vedoucí k prosperitě do budoucna. Je to snad naprosto hloupá Němcová, manažerský nepolíbený žvanil Fiala nebo „ ajťák „ neschopý Stanjura, diletanti ze STAN Gazdík a Farský, o TOP nebudu vůbec hovořit ? Piráti, to je kapitola sama o sobě. Ti jsou manažersky na úrovni žáků střední školy. Připomínají mi dosazené dělnické kádry do fukce ředitelů podniků, kteří se hodili akorát na kontroly píchaček zaměstnanců a úklidu v podnicích.

  2. PM napsal:

    Ano Babiš svou kreativitou, ty karikatury zlodějů zlodějských opravdu převyšuje, a to o mrakodrap.
    bolku v čem ráčíte podnikat?
    Při pondělku, jsem se dlouho takhle od srdce nezasmál.

Přidávání komentářů není povoleno