Psí týden: Dusno kolem Babiše, utajené vymáhání pokut a kdo stojí za čínskou CEFC

Napsal/a Robert Malecký 29. dubna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

  • Déle než čtvrt století stál v čele Budvaru ředitel Jiří Boček. Rezignoval vloni ze zdravotních důvodů. V pondělí 24. dubna oznámil ministr zemědělství Martin Jurečka jméno jeho nástupce. Je jím Petr Dvořák, někdejší ředitel marketingu v Pivovarech Staropramen i mezinárodní ředitel značky Pilsner Urquel. I o tom, jaké vlastnosti by měl mít nový šéf HlídacíPes.org s Jiřím Bočkem mluvil.

K švindlířům obdiv nechovám, s politiky jsem vyjít uměl, říká dlouholetý šéf Budvaru Jiří Boček

  • Zapomenutí běženci. Tak se přezdívá stovkám převážně čečenských migrantů čekajícím v běloruském Brestu. Každý den ráno přejíždějí hranice do Polska, aby se pokusili získat azyl. Uspěje málokdo. Jak utéct z Lukašenkova Běloruska. Český novinář se vydal na cestu s čečenskými běženci
  • FAÚ vloni udělil i několik výjimek ze sankcí na vývoz zboží do Ruska a do Sýrie. I to plyne z čerstvě zveřejněné výroční zprávy FAÚ (který mimochodem přestal být útvarem ministerstva financí a od letošního roku funguje již jako samostatný Finanční analytický úřad).

Mezinárodní sankce v Česku: výjimky pro Rusko a Sýrii, zmrazené peníze z Ukrajiny a „mrtvá“ Severní Korea

Nominace na cenu: Veřejné zakázky pro Babišovo impérium dosáhly za posledních deset let až 35 miliard korun

Nominace na cenu: Babišův byznys mimo Agrofert. Investiční fond plánuje expanzi na Sever

 


Hlasovat pro Pavučiny byznysu můžete do neděle 30. dubna zde.


  • A důsledky? Situace kolem Andreje Babiše a jeho podnikání akceleruje. Společnost Agrofert si stěžuje na zpravodajství Seznam.cz a vyzývá, aby portál „zanechal své diskreditační kampaně“. Zároveň pravděpodobně v dílně ČSSD vznikla sedmdesátistránková analýza o pochybnostech kolem vzestupu a podnikání Andreje Babiše.

Dusno kolem Babiše. Politici zpochybňují jeho zbohatnutí, Agrofert si stěžuje na diskreditační kampaň

  • Když večeříte v restauraci, nepožádáte před objednáním hlavního chodu, zda byste mohli nejprve v kuchyni prověřit kvalitu surovin, čistotu hrnců a dodržování hygienických předpisů. V těchto a milionech jiných případů prostě věříme, že lidé v principu dělají, co mají, píše v glose pro HlídacíPes.org viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. Svět důvěry aneb Proč s klidem nastoupíme do výtahu
  • HlídacíPes.org upozornil na existenci utajené smlouvy pražského Dopravního podniku s vymahači pokut, která jim umožňovala inkasovat mimořádné odměny. Poté, co se detaily problematické smlouvy dostaly na veřejnost, ji pražská primátorka přiměla Dopravní podniky změnit.

Pražský Dopravní podnik mění utajenou smlouvu s vymahači pokut. Na problém upozornil HlídacíPes.org

  • Státní společnost MERO hodlá v nejbližších dnech představit akcionářům Transalpinského ropovodu TAL (dopravuje ropu z přístavu Terst do Rakouska, Německa a České republiky) svou studii o tom, jak navýšit kapacitu této jinak zcela vytížené trasy. Považuje to za zásadní s ohledem na zajištění dodávek ropy nezávislých na zdrojích z Ruska. Česko chce více ropy z jihu, méně závislosti na dodávkách z Ruska
  • Ještě nedávno se struktura čínské skupiny CEFC jevila jako zcela neprůhledná. Nyní se HlídacíPes.org ve spolupráci se serverem Sinopsis podařilo dohledat úplné vlastnické vazby. Za expanzivní společností stojí pět významných manažerů skupiny.

Kdo stojí za čínskou CEFC? Nové informace odkrývají postavy v pozadí

A ještě telegraficky z dalších témat:

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)