Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
tj.blackwell on Foter.com, zdroj

Kronika lží Miloše Zemana, Česko v globálním skandálu a proč ve Vatikánu není nuda

Pěšáci Putinovy hybridní války v Česku *** Potřebujeme novináře jako hlídací nebo vodící psy? *** Prezident Zeman, muž, který se k smrti nerad omlouvá – 13. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

KDYŽ PREZIDENT LŽE: K řadě těch, kteří čekají na to, zda se jim za své výroky Miloš Zeman někdy omluví, přibylo ekologické hnutí Děti Země. Ekology Zeman vloni v květnu nařkl z toho, že při povolování dálnice D8 přes České středohoří „žádali výpalné“, a když peníze nedostali, podali 26 žalob. Zemanovo svérázné zacházení s fakty a neochotu se omlouvat potvrzují i některé starší pravomocné výroky soudů. Projděte si je všechny.

CHEMTRAILS ÚTOČÍ: A o lžích ještě jednou. Rozklížit, zamlžit, zmást a rozhádat společnost, vzbudit v lidech dojem, že mezi lží a pravdou může být rovnítko. Že pravda může být všechno bez ohledu na fakta. To jsou cíle tzv. hybridní války, kterou v současnosti proti Západu vede Rusko. Kdo tuhle logiku aktivně používá v českém veřejném prostoru a médiích? HlídacíPes.org přináší několik příkladů.

NUDA VE VATIKÁNU? Pokud by šlo vše podle představ a plánů Hradu, na velvyslaneckém postu ve Vatikánu by dnes seděl někdejší dlouholetý hradní protokolář Jindřich Forejt. Události ale nabraly jiný směr, a tak se pobyt českého velvyslance Pavla Vošalíka protáhl téměř na deset let. V dubnu ale končí, vystřídá jej jiný diplomat Václav Kolaja. Svou dekádu u Svatého stolce Vošalík v rozhovoru pro HlídacíPes.org v žádném případě nehodnotí jako „nudnou“.

VODÍCÍ PSI MÍSTO HLÍDACÍCH: Přestat jen popisovat problémy, ale donutit lidi o nich mluvit a hledat z nich cestu ven, to může být cesta k obnovení zájmu čtenářů a diváků a jejich důvěry v média. Lídři jako Miloš Zeman nedůvěru části veřejnosti v novináře nezavinili, jen ji umí dobře využívat, říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org bývalý šéfredaktor listu Seattle Times a propagátor tzv. solutions journalism (žurnalistika orientovaná na řešení) David Boardman.

ČESKO V GLOBÁLNÍM SKANDÁLU: V kauze rozsáhlého zneužití dat společností Cambridge Analytica v předvolebních kampaních po celém světě se nyní objevila i zmínka o tom, že firma působila také v Česku. Kauza hýbe celým světem a výrazně srazila ceny akcií Facebooku. V České republice ukazuje především na napojení na ruskou ropnou společností Lukoil. 

FACEBOOKOVÝ ŽALÁŘ: V anglicko-jazyčném světě se dočasnému zablokování profilu říká Facebook jail – facebookový žalář. A byť zablokování facebookového profilu není srovnatelné se skutečným odnětím svobody, jedná se o značné znepříjemnění každodenního života, které se může dotknout každého z globální dvoumiliardové komunity uživatelů Facebooku. Přečtěte si, jak takový žalář vypadá v praxi. Může se to stát i vám.

JAK SE V RUSKU FALŠUJÍ VOLBY: „Zapisovala jsem, kolik lidí přicházelo a v jakém čase jsem zaznamenala falzifikaci, navyšování počtu hlasů. U mne bylo vidět, jak přijel nějaký chlap a naházel tam najednou asi dvacet nebo třicet lístků, během odpoledne pak přijel ještě jiný muž a probíhalo to stejně,“ shrnuje pro HlídacíPes.org průběh nedávných prezidentských voleb v Rusku Anna, ruská studentka žijící v Praze. Sledovala online videopřenos z jedné volební místnosti, aby ruské opozici pomohla odhalit volební manipulace.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

  1. Frenki Hunter napsal:

    Ty útoky na prezidenta Zemana jsou trapné. Pro mne jako občana, jsou veškeré takové útoky cílenou propagandou. Koho konkrétně, to nevím a není to až tak podstatné.
    Jedna související věc, velice čerstvá. Vydání ruského „hackera“ do USA. Opozice vyzývá vládu v demisi, aby jen „svítila a topila“, ale nic závažného neřešila. Když ministr bez důvěry Pelikán rozhodl o vydání „hackera“ do USA, porušil nejen doporučení opozice, ale i pravděpodobně zákon. Podle jiného média totiž probíhá kasační stížnost onoho ruského „hackera“. Do ukončení oné kasační stížnosti nemělo být podle našeho práva, rozhodnuto tak, jak bylo. Jsem zvědavý, jak toto porušení práva v věci ruského „hackera“ nakonec dopadne. Současně se musím
    podivovat nad tím, kdy jsme se přidali ke skupině „spojenců“, kteří vyhostili ruské diplomaty. Opět bez prokazatelných důkazů a uzavření celé věci Skripal. Takže si každý zkusme uvědomit jednu věc, buď se u nás dodržuje právo, nebo se pouze nadržuje „spojencům“. Zatím jednoznačně se naše vlastní právo nedodržuje. A redakce tady o tomto mlčí a raději dává k dobru článek o tom, jak prezident Zeman lže. Nevím,co více poškozuje naši reputaci ve světě, zda to „lhaní prezidenta“, nebo naše vlastní nedodržování práva s mezinárodními důsledky pro nás. Konsekvence už jsou ale i takové, že já, jako občan, který mluví za sebe, mám nějaké články o „lhaní prezidenta“ na okraji zájmu, ale daleko více mi vadí to, jaké konsekvence budou mít naše protiprávní rozhodnutí na nás všechny. Globálně například v tom, kdy Čína přestává obchodovat s ropou za dolary a ve velkém prodává státní dluhopisy USA. Za stavu, kdy největšími držiteli těchto dluhopisů jsou Kajmanské ostrovy. Kam tohle může dospět, je otázka, ale s možnými až katastrofickými následky. Opět pro nás všechny. To mne zajímá! Ne ty tisíckrát omleté staré hemzy na prezidenta, koho zase naštval, a jak „zase lhal“. Jak říkal premiér v demisi, „všetci kradnů“, já tvrdím že navíc „všetci lžů“.

  2. TomasK napsal:

    Zeman totiž škodil, škodí a ešte nejaký čas bude škodiť, nielen českej demokracii a západnej orientácii republiky

Přidávání komentářů není povoleno