Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Printscreen: YouTube,

Odhalení obchodníci se strachem, opožděná spravedlnost a kdy se vrátí pašeračka Tereza

V Radě ČTK by měly posílit ANO i SPD *** Evropští populisté slibují ochranu slabým, kopou ale za korporace *** Blíží se datum, o kterém komunisté v Pekingu nemluví  – 21. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

OPOŽDĚNÁ SPRAVEDLNOST: Německé oběti zločinů na hranicích komunistického Československa se postupně dočkávají spravedlnosti. K polovině letošního května jich bylo českými soudy rehabilitováno a odškodněno šest. V případech pak soudy uzavřely rehabilitaci obětí či poškozených a nyní se řeší odškodné. Další kauzy čekají na začátek soudního řízení.

KDY SE VRÁTÍ TEREZA? Češka Tereza Hlůšková, která si v pákistánském vězení odpykává téměř devítiletý trest za pašování 8,5 kilogramu heroinu, by za svůj čin v Česku dostala obdobný trest. Podle právníků by právě podobnost sazby mohla české občance pomoci vyjednat, aby si část trestu odpykala v České republice.

OBCHODNÍCI SE STRACHEM: HlídacíPes.org pokřtil již svou čtvrtou tištěnou publikaci – Obchodníci se strachem. Kniha podrobně mapuje české a evropské populisty od Babiše přes Okamuru k Orbánovi a Le Penové a demaskuje jejich podvodné praktiky i skutečné cíle. Zároveň analyzuje selhání demokratických elit, které nástup populistů usnadnilo.

 

 

SPD A ANO MAJÍ POSÍLIT V RADĚ ČTK: Aktuální volba dvou nových členů Rady České tiskové kanceláře je pro letošek poslední obměnou tuzemských mediálních rad. Už v březnu příštího roku ale přijde střídání čtyř radních v Radě České televize a tří v Radě Českého rozhlasu.

ČÍNSKÉ TRAUMA: Západní demokratický svět si letos v červnu připomene 30. výročí masakru demonstrantů na náměstí Nebeského klidu v Pekingu. V samotné Číně však ono rozhodující datum, 4. června, obestírá tísnivé mlčení.

SPOLEHLIVÝ KÁDR: Je to rovných pět měsíců od chvíle, co se český premiér Andrej Babiš rozzlobil na čínského velvyslance v Česku Čang Ťien-mina. Vadilo mu, jak vykreslil jejich schůzku týkající se varování českých úřadů před Huawei vloni těsně před Štědrým dnem. Na stránkách čínské ambasády však stanovisko velvyslance stále visí bez jediné změny. O Čang Ťien-minovi a jeho aktivitách v Česku ještě nejspíš uslyšíme.

ZATLOUKAT, ZATLOUKAT,… Evropští populisté řešili pár dnů před eurovolbami vážný problém. Jak vysvětlit svým voličům skandál v rakouské straně Svobodných – jednom ze základních kamenů evropského populistického hnutí. Nejde jen o Rakousko, aféra zatěžuje i ostatní spojence Svobodných, hlavně německou AfD. Většina stran populistického bloku včetně Okamurovy SPD volí nejjednodušší cestu – mlčí.

DRUHÁ TVÁŘ POPULISTŮ: Prezentují se jako ochránci „obyčejných lidí“ či jako bojovníci proti vykořisťování zaměstnanců, proti korupci a proti „diktátu Evropské unie“. Data z hlasování v Evropském parlamentu ale ukazují, že populistické strany často hlasují úplně jinak: ve prospěch velkých firem a na úkor jejich zaměstnanců. Týká se to i hnutí ANO.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno