Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Jak funguje obchod se strachem? HlídacíPes.org představuje svou novou tištěnou publikaci

HlídacíPes.org vydává již svou čtvrtou tištěnou publikaci. Jmenuje se Obchodníci se strachem a pokřtíme ji v úterý večer. Ve středu pak naváže v bistru Creative World v pražských Holešovicích setkání s redakcí, kde knihu představíme i našim čtenářům. Přijďte se podívat.

Kniha podrobně mapuje české a evropské populisty od Babiše přes Okamuru k Orbánovi a Le Penové a demaskuje jejich podvodné praktiky i skutečné cíle. Zároveň analyzuje selhání demokratických elit, které nástup populistů usnadnilo.

Knihu Vám rádi osobně představíme na setkání s redakci, které se koná ve středu 22. května od 18:00 v Bistru Creative world v Přívozní ulici 3, Praha 7 – Holešovice.

Součástí setkání bude i přednáška o stavu české žurnalistiky – Média ve stínu mogulů a promítání unikátního dokumentu o vzniku fake news, které ovlivnily prezidentské volby v USA.


Objednávejte i na webu

Pokud 22. května již máte jiný program, můžete nás podpořit pořízením si nové knihy zde:

 


Grafické zpracování knihy Obchodníci se strachem měla tradičně na starost Klara Hegerová. Včetně použití hodně netradiční doplňkové barvy Pantone 802 C 💚

A Tomio Okamura má i svou vůbec první bustu. Tu vytvořila sochařka Martina Chloupa, a pokud chcete vědět, proč, podívejte se následující video.

Editorial: Kdo jsou obchodníci se strachem?

Bojíme se blesků, ohně, ztráty blízkých nebo třeba létání. O tomto svém strachu dobře víme a mnohdy se s ním – s větším či menších úspěchem – snažíme i bojovat. Existuje ale i strach vnitřní, polopřiznaný či rovnou nepřiznaný. Zatímco o něm nemáme mnohdy ani zdání, jiní s ním velmi umně pracují ve svůj prospěch.

Máte obavy z odlišností? Nedá vám spát možnost, že přijdete o práci? Že nedokážete zabezpečit rodinu? Ovládají tyto strachy čím dál větší část společnosti? Vždy se v těchto okamžicích najde samozvaný OCHRÁNCE a nabídne úlevu. Ukáže směrem k „odlišným“ a řekne: to oni za to můžou! A nabídnou jednoduché, „selským rozumem“ ověřené recepty.

Dál a dál přitom topí pod kotlem obav. Až se v něm uvaří třeba zmatený důchodce, který se natolik obává o osud vlastního lidu, až se pokusí vykolejit vlak, ve kterém ti jeho lidé cestují. Aby už konečně ten islámský teror šířený po zuby ozbrojenými imigranty „dorazil“ do Čech a lidem se otevřely oči. Vždyť tak to přece stále dokola opakuje OCHRÁNCE.

 

 

Jiní ve stejném okamžiku zakládají domobrany a na internet umisťují své fotky v uniformách, se zbraněmi v rukou a s odhodlaným výrazem ve tváři. Ve volném čase pak brázdí příhraniční lesy odhodláni za každou cenu zabránit islámským teroristům lstivě maskovanými za imigranty násilně kolonizovat Evropu. Na tragickou událost je tím v českém pohraničích důkladně zaděláno.

Samozvaní OCHRÁNCI mezitím sčítají zisky. Politickou moc proměnili na reálné peníze. Na velké peníze, ke kterým by si v „normálním byznysu“ ani nepřičichli. Obchod se strachem jim funguje náramně. Důsledky je nezajímají. Démoni však byli vyvoláni a oni se nenechají o svoji příležitost tak lehce připravit.

Co s tím? Prvním krokem je popsání věci a přiznání si skutečného stavu. Včetně odpovědnosti demokratických elit, které velkou část společnosti hodily přes palubu jako nenapravitelné lůzry. Nechaly je na pospas obchodníkům s chudobou, lichvářům, exekučním dravcům i vlastním přiznaným i nepřiznaným strachům. Teď všichni sklízíme nechtěné ovoce.

Redakce HlídacíPes.org se o popsání toho, jak funguje OBCHOD SE STRACHEM a jaké má důsledky, i o zmapování EUROPOPULISTICKÉ ARMÁDY, snaží v této publikaci. Vznikla díky grantu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky i darům od stovek podporovatelů. Moc za to děkujeme! Koupí této publikace podpoříte budoucnost HlídacíPes.org.

Inspirativní čtení přeje Ondřej Neumann, editor publikace a ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno