Jak funguje obchod se strachem? HlídacíPes.org představuje svou novou tištěnou publikaci

Napsal/a -pes- 21. května 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

HlídacíPes.org vydává již svou čtvrtou tištěnou publikaci. Jmenuje se Obchodníci se strachem a pokřtíme ji v úterý večer. Ve středu pak naváže v bistru Creative World v pražských Holešovicích setkání s redakcí, kde knihu představíme i našim čtenářům. Přijďte se podívat.

Kniha podrobně mapuje české a evropské populisty od Babiše přes Okamuru k Orbánovi a Le Penové a demaskuje jejich podvodné praktiky i skutečné cíle. Zároveň analyzuje selhání demokratických elit, které nástup populistů usnadnilo.

Knihu Vám rádi osobně představíme na setkání s redakci, které se koná ve středu 22. května od 18:00 v Bistru Creative world v Přívozní ulici 3, Praha 7 – Holešovice.

Součástí setkání bude i přednáška o stavu české žurnalistiky – Média ve stínu mogulů a promítání unikátního dokumentu o vzniku fake news, které ovlivnily prezidentské volby v USA.


Objednávejte i na webu

Pokud 22. května již máte jiný program, můžete nás podpořit pořízením si nové knihy zde:

 


Grafické zpracování knihy Obchodníci se strachem měla tradičně na starost Klara Hegerová. Včetně použití hodně netradiční doplňkové barvy Pantone 802 C 💚

A Tomio Okamura má i svou vůbec první bustu. Tu vytvořila sochařka Martina Chloupa, a pokud chcete vědět, proč, podívejte se následující video.

Editorial: Kdo jsou obchodníci se strachem?

Bojíme se blesků, ohně, ztráty blízkých nebo třeba létání. O tomto svém strachu dobře víme a mnohdy se s ním – s větším či menších úspěchem – snažíme i bojovat. Existuje ale i strach vnitřní, polopřiznaný či rovnou nepřiznaný. Zatímco o něm nemáme mnohdy ani zdání, jiní s ním velmi umně pracují ve svůj prospěch.

Máte obavy z odlišností? Nedá vám spát možnost, že přijdete o práci? Že nedokážete zabezpečit rodinu? Ovládají tyto strachy čím dál větší část společnosti? Vždy se v těchto okamžicích najde samozvaný OCHRÁNCE a nabídne úlevu. Ukáže směrem k „odlišným“ a řekne: to oni za to můžou! A nabídnou jednoduché, „selským rozumem“ ověřené recepty.

Dál a dál přitom topí pod kotlem obav. Až se v něm uvaří třeba zmatený důchodce, který se natolik obává o osud vlastního lidu, až se pokusí vykolejit vlak, ve kterém ti jeho lidé cestují. Aby už konečně ten islámský teror šířený po zuby ozbrojenými imigranty „dorazil“ do Čech a lidem se otevřely oči. Vždyť tak to přece stále dokola opakuje OCHRÁNCE.

 

 

Jiní ve stejném okamžiku zakládají domobrany a na internet umisťují své fotky v uniformách, se zbraněmi v rukou a s odhodlaným výrazem ve tváři. Ve volném čase pak brázdí příhraniční lesy odhodláni za každou cenu zabránit islámským teroristům lstivě maskovanými za imigranty násilně kolonizovat Evropu. Na tragickou událost je tím v českém pohraničích důkladně zaděláno.

Samozvaní OCHRÁNCI mezitím sčítají zisky. Politickou moc proměnili na reálné peníze. Na velké peníze, ke kterým by si v „normálním byznysu“ ani nepřičichli. Obchod se strachem jim funguje náramně. Důsledky je nezajímají. Démoni však byli vyvoláni a oni se nenechají o svoji příležitost tak lehce připravit.

Co s tím? Prvním krokem je popsání věci a přiznání si skutečného stavu. Včetně odpovědnosti demokratických elit, které velkou část společnosti hodily přes palubu jako nenapravitelné lůzry. Nechaly je na pospas obchodníkům s chudobou, lichvářům, exekučním dravcům i vlastním přiznaným i nepřiznaným strachům. Teď všichni sklízíme nechtěné ovoce.

Redakce HlídacíPes.org se o popsání toho, jak funguje OBCHOD SE STRACHEM a jaké má důsledky, i o zmapování EUROPOPULISTICKÉ ARMÁDY, snaží v této publikaci. Vznikla díky grantu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky i darům od stovek podporovatelů. Moc za to děkujeme! Koupí této publikace podpoříte budoucnost HlídacíPes.org.

Inspirativní čtení přeje Ondřej Neumann, editor publikace a ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)