João Lavinha on TrendHype, zdroj

Nebezpečné pískání na píšťalku, rozkopanou dálnicí proti Putinovi a „ban“ pro Tomia a spol.

Napsal/a -pes- 4. srpna 2018

Krnáčová teď do Berlína nepůjde, velvyslanec zůstává *** Neodolatelné volání Krymu *** Zeman jako hegemon ve hře o českou justici – 31. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

TEN, CO PÍSKÁ: „Začala jsem se bát po prvním telefonátu od policie: ‚Tak co, seš spokojenej? Seš hrdina, viď? Takže budeš za dvě hodiny u Billy, půjdeš k výslechu.‘ Když mi to manžel řekl, polilo mě horko,“ popisuje v rozhovoru pro HlídacíPes.org Eva Steinerová Kočinová, co také přináší život po boku whistleblowera (oznamovatele korupce).

DÁLNICÍ PROTI RUSKU: Ani s počátkem druhého měsíce prázdnin se situace na nejvytíženější české dálnici nelepší, výjimkou nejsou kvůli nehodám na rekonstruovaných částech D1 mnohakilometrové kolony. Drtivou většinu řidičů, kteří v nich popojíždějí, by ale asi překvapila konspirační teorie s touto dálnicí spojená. Rekonstrukce dé jedničky má prý vojenské a protiruské cíle.

JITUŠKO, JSEM DOMA: Vnitřní stav dětí, kterým komunisté ukradli otce nebo matky, lze jen těžko vypodobnit. Režim se plánovaně vydal cestou msty na těch nejmenších, a ještě z toho měl radost. Děti politických vězňů byly komunistickou zvůlí celoživotně a nesmazatelně poznamenány. Jejich osudy připomíná série ukázek z knihy Jizvy zůstávají, které autor Lubomír Vejražka vybral pro HlídacíPes.org.


MAPA ČESKÉ JUSTICE  – nová exkluzivní publikace HlídacíPes.org

Vztahy a vazby v českém soudnictví. Pro odborníky i laickou veřejnost


ICH BIN KEIN BERLINER: Český velvyslanec v Německu se přinejmenším do léta příštího roku měnit nebude. I když se opakovaně spekuluje o tom, že by se ambasadorkou v Berlíně mohla stát končící pražská primátorka Adriana Krnáčová, stávající velvyslanec Tomáš Podivínský zůstane ve své funkci nejméně do léta roku 2019.

CO SE DĚJE V ČETCE: Manželka člena Rady ČTK Petra Žantovského podá výpověď v Českém rozhlase. Žantovský se tak formálně zbaví střetu zájmů, na který náš server upozornil minulý týden. Radní ale porušoval neslučitelnost funkcí několik měsíců a pro některé poslance ze sněmovního volebního výboru je to důvod k jeho odvolání.

VOLÁNÍ KRYMU: Komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček a senátor zvolený za hnutí Severočeši.cz Jaroslav Doubrava byli opět součástí české výpravy, která v uplynulých dnech navštívila Ruskem okupovaný Krym. Proti jejich přítomnosti se ohradilo ukrajinské velvyslanectví v České republice.

HEGEMON ZEMAN: Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž, to je známá věc. Nemusí být dokonce totéž, ani když dělají totéž titíž dva, jen v jiném čase. V našem případě když jdou za prezidentem Zemanem předsedové nejvyšších soudů, jen pokaždé v trochu jiné situaci. Co jednou dvakrát mohlo dopadnout úspěšně, příště může skončit jako průšvih.

„BAN“ PRO TOMIA: Předvolební debaty na portále Blesk.cz se budou muset obejít bez zástupců SPD Tomia Okamury. Na profesním profilu LinkedIn to oznámil senior projektový manažer Blesku David Vaníček. Důvodem je obava, aby kandidáti za Okamurovu stranu v živém vysílání nešířili rasistické postoje.

Čtěte též

Reklama
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Reklama