Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ilustrační foto
pic fix on Foter.com, zdroj

Kardinálova lítost, proč extremisté milují Prahu a kdo je tady chytroprd

Kolik má Babiš čárek v ČT? *** Češi fandí Lichtenštejnům *** Znalecké posudky jsou někdy horší než seminárka – 14. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

HNĚDOČEŠI A LEHKOŽIVKY: Každé sprosté slovo vmetené do tváře nepřítele přibližuje konečné vítězství, tedy alespoň z pohledu takzvaných vlastenců. Ti proto musí být jednotní i v urážkách a nadávkách. Nabízíme správný výklad základních pojmů od á do zet… V malém slovníčku nenávisti se dozvíte třeba, kdo je chytroprd nebo majdanista.

EXTREMISTÉ VŠECH ZEMÍ,… I když do Prahy na konferenci do sněmovny nakonec po kritice nepřijel britský ultrapravicový aktivista Tommy Robinson, znovu se na celé kauze ukázalo, jak je krajní pravice ve světě propojená. HlídacíPes.org zmapoval jiný příklad síťování radikálního hnutí identitářů a americké ultrapravice, která si pohrává s myšlenkou nadvlády bílé rasy – loňskou pražskou svatbu kanadské aktivistky Faith Goldy.

Goldy své video z procházky po Staroměstském náměstí zveřejněné na sociální síti Instagram okomentovala slovy „představte si, že si někdo myslí, že evropské kultury potřebují obohatit“.

Nebylo to ostatně poprvé, loni na podzim si v Praze dali sraz krajně pravicoví buršáci z Německa a Rakouska. Pochvalovali si levné české pivo i památky.

KOLIK MÁ BABIŠ ČÁREK? Mediálně jednoznačně nejvytíženějším českým politikem byl v roce 2018 v České televizi premiér Andrej Babiš. Až s odstupem následoval prezident Miloš Zeman, na třetím místě šéf ČSSD Jan Hamáček. Nová výroční zpráva o činnosti České televize za rok 2018 nabízí i další zajímavá data.

ČEŠI FANDÍ LICHTENŠTEJNŮM: Žaloby Nadace knížete z Lichtenštejna proti Česku leží na tuzemských soudech a čeká se na začátek řízení. Knížecí rod se k právním krokům odhodlal loni, když stát odmítl výzvy Lichtenštejnů k jednání o navrácení rodového majetku. K podpoře svých argumentů nyní Lichtenštejnové používají i veřejné mínění. Respektive průzkum, který si zadali u agentury Ipsos.

„Většina občanů České republiky nás žádá, abychom společně jednali ve prospěch úspěšné budoucnosti – a nepřeli se řadu let před soudy.“

KARDINÁL LITUJE: HlídacíPes.org upozornil ve spolupráci s Aktuálně.cz na další starší případ sexuálního zneužívání v katolické církvi, který se týká dominikánského řádu. Jeho nejvyšším představeným byl v té době současný kardinál Dominik Duka. Ten nakonec poprvé otevřeně připustil, že dotyčný duchovní se skutečně dopouštěl sexuálního zneužívání a že vůbec neměl být na kněze vysvěcen.


MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org

ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?


HORŠÍ NEŽ SEMINÁRKA: Co spojuje privatizační prodeje státních firem, nesrovnalosti při udělování státních zakázek nebo vleklé obchodní spory? Diskutabilní až nedůvěryhodné znalecké posudky. Kvalita znaleckých posudků, které slouží jako zásadní podklad nejen při rozhodování soudů, až příliš často velmi pokulhává.

ZEMANOVA CLONA: O cestě Miloše Zemana do Vídně se mluvilo víc, než by kdo od klasické sousedské zdvořilostní návštěvy čekal. Tolik probíraný prezidentův projev před krajany plný urážek, nepřesností a pokusů o bonmoty by ale neměl zakrýt Zemanovo vídeňské setkání s jeho oblíbencem, rakouským ministrem dopravy Norbertem Hoferem, který má blízko ke krajní pravici.

NECHCETE ROUTER Z ČÍNY? Rakousko jako první v Evropě spustilo ostrý provoz telekomunikačních 5G sítí – i když zatím jen pro pár stovek obyvatel. V sedmnácti rakouských městech a obcích mají lidé možnost zdarma vyzkoušet routery pro vysokorychlostní internet nejnovější generace. Dodala je kritizovaná čínská firma Huawei.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno