Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Printscreen: YouTube,

Jeden den s agenty Sorose, jak levné pivo láká extremisty a proč Kreml křísí mnichovskou zradu

Rozhlas loni opustily desítky zaměstnanců, zbytek dostal plošné odměny *** Navzdory sporům Babiše s Bruselem tečou Agrofertu dál eurodotace *** Deset let TV Barrandov – 2. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

BLAMÁŽ JAKO HROM: Chyby, nebo záměrně vykonstruovaná obvinění? Pražské Vrchní státní zastupitelství utrpělo u soudu blamáž v kauze údajných nevýhodných prodejů vojenského materiálu, ve které byli obžalováni čtyři vysocí armádní a ministerští činitelé. Kritika soudkyně pražského městského soudu míří i na policii, konkrétně bývalý Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

SOROSOVI AGENTI: „Nevím, jestli má tohle všechno smysl, zatím všechny protesty vyzněly spíš naprázdno, ale musíme dělat, co se dá. Třeba to je začátek revoluce,“ usmívá se nejistě Bence, student mediálních studií na jedné z budapešťských univerzit. HlídacíPes.org strávil několik hodin mezi demonstranty, které maďarská vláda označuje za „Sorosovy agenty“.

KLIDNĚJŠÍ ROK PRO ROZHLAS? Český rozhlas oslavil loňské 95. narozeniny turbulentně, několika spory mezi ředitelem Zavoralem a zaměstnanci i veřejností. Ať už kvůli reportážím investigativce Janka Kroupy o Agrofertu nebo kvůli odchodu Petra Fischera z čela stanice Vltava. Emotivní debata se vedla i o takzvané optimalizaci, v rámci níž rozhlas propustil desítky zaměstnanců. Podívejte se, jak propouštění v ČRo dopadlo.

MNICHOV V KURZU: Křest knihy ruského autora Svjatoslava Rybase „Mnichov. Benešovo proroctví“ byl pro milovníky Ruska zajímavou událostí. Sešli se na něm mimo jiné současní komunisté, bývalí spolupracovníci StB či absolventi moskevského institutu MGIMO. Ukazuje se na tom, jak Rusko využívá historii k moderní propagandě. Obzvlášť v kurzu je třeba mnichovská zrada.

TAK TROCHU JINÁ TELEVIZE: TV Barrandov slaví desátý rok v éteru. Vysílání spustila 11. ledna 2009 a desetileté výročí oslaví ve stínu hrozby ztráty licence. Jaká televize byla v éře „před Soukupem“ a jak ji Jaromír Soukup proměnil?

 

 

EURA TEČOU DÁL: V roce 2017, kdy Agrofert přešel do dvojice svěřenských fondů, se firmě přestalo v podnikání dařit tak jako doposud. Zisk klesl na 4,5 miliardy, což je nejméně za posledních šest let. Dotací však získal Agrofert v témže roce dosud nejvíce – přes dvě miliardy korun. Necelou miliardu z toho tvořily peníze z Evropské unie. K miliardě se blíží i částka za rok 2018, i přes Babišovy spory s Bruselem o jeho střet zájmů.

LEVNÉ PIVO A EXTREMISTÉ: „V Německu je pro hospodské stále těžší poskytnout nám prostory, aniž by utrpěla jejich image,“ konstatuje reportáž v posledním loňském čísle Buršáckých listů, časopisu Německého buršáckého svazu, který loni v listopadu jednal celý víkend v Praze. Právě českou metropoli naopak chválí jako město, kde můžou bez obav chodit po ulicích ve stejnokroji, protože je tady nikdo nezná.

TERORISTA Z SPD: Důchodce Jaromír Balda, obžalovaný z teroristických útoků, a parlamentní strana SPD Tomia Okamury. Spojení, které bylo zřejmě daleko pevnější, než by se straně vedené místopředsedou Poslanecké sněmovny hodilo.

KDYŽ PEKING ZAVOLÁ: Vláda nařídila správcům kritické infrastruktury v Česku, aby provedli analýzu rizik užívání softwaru a hardwaru čínských společností Huawei a ZTE. Podle expertů, které oslovil HlídacíPes.org, představují tyto čínské firmy – a konkrétně Huawei – riziko ze tří důvodů: nefungují transparentně, mají dumpingové ceny a nemohou odmítat příkazy vedení čínského státu, třeba špionáž.

TIMEOUT PRO FICA: Ještě než se stal premiérem, nabízel mladý a neokoukaný Robert Fico Slovákům se svou tehdy nově založenou stranou SMER politickou „třetí cestu“. Teď ji hledá sám pro sebe. Když mu nevyšel „útěk“ do funkce prezidenta, chce to zkusit na Ústavním soudu. Pro Slovensko to může mít vážné následky. Ústavní krizi i hořké potvrzení toho, jak těžké je vrátit do politiky slušnost.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

  1. Svatopluk Otava napsal:

    Blábolílku, už opravdu nejde podepřít Vaše „zaručenosti“ alespoň jediným faktem…???

  2. Martin Rubáš napsal:

    Soros je zlo. Jeho názory jsou skandální a otevřeně o nich mluví na bilderbergovských konferencích. Chtěl by islamizovat Evropu a zničit její původní kulturu. Takže Maďary chápu.

    http://www.epshark.cz/clanek/90/jak-vypada-konference-bilderbergovskeho-typu

Přidávání komentářů není povoleno