Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Jaromír Balda (vpravo) a SPD

SPD a terorismus. Důkazů o spojení s obžalovaným důchodcem je víc, než by bylo Okamurovi milé

GLOSA. Důchodce Jaromír Balda, obžalovaný z teroristických útoků, a parlamentní strana SPD Tomia Okamury. Spojení, které bylo zřejmě daleko pevnější, než by se straně vedené místopředsedou Poslanecké sněmovny hodilo. 

Facebookový profil Tomia Okamury posledních dní: vyklízení žižkovské kliniky, švédští demokraté a multikulturalismus, muslimové pochodují britskými městy, genderová nerovnost v hotelích a samozřejmě pozvánka do vysílání Soukupovy TV Barrandov.

A tak dále a tak podobně, obvyklá agenda. Pokud by někdo hledal vyjádření k případu Jaromíra Baldy, sympatizanta SPD obžalovaného z teroristických útoků, hledal by marně. Téma jako by neexistovalo.

Buď my, nebo oni

Není divu. U soudu totiž v těchto dnech vycházejí najevo jasné důkazy o propojení mezi důchodcem, který ve dvou případech pokácel stromy na železniční trať a chtěl vyvolat nenávist k migrantům, a Okamurovou SPD.

Soudce Jiří Wažik nechal přehrát záznam telefonátu s členkou SPD Blankou Vaňkovou z roku 2017, v nichž Balda vyhrožoval, že po migrantech půjde.

„Jako se jde po potkanech, po krysách, jako se jde po škodný v lese,“ zaznamenal hovor iDNES.cz. „Buď my, nebo oni,“ pokračoval Balda.

„A těm pizdám, jak tady nosí ty arabský kutny, to chce vzít malej molotovův koktejlek, pěkně hodit pod nohy, až jim hoří ku*da, p*del, oni si to rozmyslej, aby takhle chodily. Je to jednoduchý, stačí na to dvě deci benzínu,“ pokračuje telefonát.

Zaigráju na garmóšku

Na sociálních sítích se rychle začaly objevovat důkazy o tom, že Balda měl k SPD velice blízko.

Vaňková, Balda a Okamura v přátelském hovoru. Zdroj: facebook Romana Máci

Existuje i fotografie, na níž je Balda zachycen v roli hudebního doprovodu u jedné z petičních akcí Okamurova hnutí.

Okamurova strana se ovšem k Baldovi nehlásí.

Poslanec Lubomír Volný na facebooku zveřejnil osobní stanovisko, v němž odpovědnost za teroristické útoky svalil na „fanatické vítače a multikulti maniaky”.

„To Vy fanatici islamizace a afrikanizace zbytků svobodné Evropy zde vytváříte reálně nebezpečné a stresující prostředí a pochopitelně se najdou i lidé kteří budou reagovat přecitlivěle a neadekvátně, protože se budou oprávněně cítit ohroženi. To Vy vytváříte evropské Breiviky,” napsal Volný.

Sám Balda se ve středu u soudu pasoval do role novodobého Jana Palacha. „Chtěl jsem udělat výzvu jako Jan Palach,“ prohlásil v závěrečné řeči.

Reagovala na to pražská organizace SPD, podle níž má Balda pravdu, hlavně že se nikomu nic nestalo:


Tento text vznikl díky podpoře Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

69 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Někdy mám pocit, že celá SPD, počínaje Okamurou a takovými fanatiky, jako je Balda konče, patří do blázince! A v souvislosti s jejich bláboly o uprchlících, mám ten pocit pokaždé!

  • Petr napsal:

   Ale no tak Toníčku…, zajisté jste liberál a přeci není možné lidi s jiným politickým názorem zavírat do blázince. A nebo to tak bude v zájmu té správné demokracie správné? Typické pro současné neomarxistické liberální fanatiky. Tomio Okamura má zcela “normálnější” názory než všichni zaslepení vyznavači multikulturní revoluce.

   • Pat Cash napsal:

    Soudní znalec označil pana Baldu jako jedince s histrionskou poruchou osobnosti.

    Histrionská porucha osobnosti (F60.4)

    Dříve byla tato porucha označována jako hysterická psychopatie. Typické je pro lidi s touto poruchou sklon k dramatizaci banálních konfliktů, přehnaná teatrálnost (histrión = herec) , citové vydírání, manipulace s lidmi a neadekvátní afektivita (často předstíraná). Nápadná je labilní a povrchová emotivita, infantilní projevy a snaha být centrem pozornosti. Toho dotyčný dosahuje nejrůznějšími způsoby, u žen je typické nápadné oblékání, svůdné jednání a snaha být sexuálně přitažlivým objektem.

    Osoby s histrionskými rysy vyžadují neustálé ujišťování ve svých kvalitách, při neúspěchu často prudce a bouřlivě vzlykají, mohou i předstírat různé záchvaty (zda se skutečně jedná o tonicko-klonické křeče, nebo pouhou simulaci lze zjistit bolestivým podnětem, na který tato osoba reaguje motorickou či verbální odpovědí, zatímco pacient se záchvatem typu grand mal nikoliv.)

    Histriónští lidé mají také sklony k pomstychtivosti a bájivé lhavosti (pseudologia phantastica). Je pro ně typické sofistikované intrikování a pomlouvání například na pracovišti, což může vést k rozpadu do té doby přátelského kolektivu. Dokážou působit velice přesvědčivě, umí s velikou obratností lhát a překrucovat výroky druhých. Všechno vyloží ve svůj prospěch. Jsou sugestibilní (podléhají působení jiných osob), zároveň působí sugestivně. Do vyprávění dokážou velice přesvědčivě rovněž zakomponovat emoce. V partnerských vztazích působí velmi destruktivně. Kvůli touze po dobrodružství se u nich vyskytuje zvýšené riziko abúzu drog, k střídání sexuálních partnerů, ale na druhé straně nezřídka dochází k různým sexuálním dysfunkcím. U žen se často vykytuje anorgasmie. Taková osoba je však na druhou stranu schopna se značně obětovat (byť ne pro dobro věci samotné, ale kvůli obdivu ostatních).

    U těchto lidí může dojít v emočně vypjatých situacích k disociačním (konverzním) poruchám – psychogenní amnézii, fuze, nebo disociačnímu stuporu. Velmi podobně se projevuje osobnost narcistická s nedostatkem empatie, vyžadováním pozornosti a závistivostí. Jedinci s narcistickými rysy fantazírují o ohromných úspěších, bohatství, vlastní dokonalosti a mají extrémně vysoké sebevědomí.

    Klinický obraz
    ◾ sklon k teatrálnosti a dramatizování
    ◾ labilní a povrchová emotivita, infantilní projevy
    ◾ touha být středem pozornosti (soustředění o přitažlivost, svůdné chování), vyžaduje stálý obdiv, ujišťování, že je milována
    ◾ dobrodružná povaha

    Řadí se sem i klasické hysterické příznaky:
    ◾ pocit trvalého napětí a neuspokojení, prudké afekty
    ◾ sklony k vyčítání, obviňování druhých osob
    ◾ manipulace, neztišitelný pláč, pomstychtivost
    ◾ sklon k bájivé lhavosti (pseudologia phantastica), účelové reakce

    https://www.wikiskripta.eu/w/Poruchy_osobnosti

    Pan Tondach se mýlí, na pana Baldu není třeba ústavní léčba. Na něj stačí kriminál a ambulantní léčba.

    • petrph napsal:

     Neboli – jinak, je to duševní porucha, ale není to duševní nemoc takového stupně aby díky tomu byl označen jako nesvéprávný a tedy beztrestný. Takže si to skutečně odsedí v base – a jestli mu k tomu soudkyně přidá nějakou léčbu a jakou, to je její věc.
     Ale ke srovnání, jako osoba s histrionskými rysy byl označen americký herec Booth, který v roce 1865 zastřelil prezidenta Lincolna s výkřikem Sic Semper Tyrannis!“, neboli „Tak se děje tyranům!“.
     Tož, v dnešní šílené době se máme na co těšit, takových cvoků bude fakt přibýat

     • nováček napsal:

      A to i bez Okamurova SPD:

     • pavel napsal:

      Myslím že stejně jsou postižení hlavně to lhavostí,pánové FIALA,švindlmagistr Volný,či jejich kápo Pitomio Kanimůra)))

    • Weber napsal:

     Výborná práce! Již začínám vzhledem k šíří příznaků choroby třídit ty, které znám a také politiky, které si myslím, že znám, do šuplíku postižených touto chorobou. V případě postižených politiků se dá tvrdit, že postiženi jsme vlastně my, občané. Díky, bude se hodit!

    • eva napsal:

     Přesně

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Nejen noormálnější, ale také by jejich realizace byla prospěšnější lidem, než podlá demokracie podle EU, případně USA.

    • Tomáš napsal:

     Oskare, vás bych zatím do blázince nezavřel, jen bych vám na rok odpojil internet. Možná by to pomohlo – aspoň nám.

   • Frost napsal:

    Politický názor je něco opravdu jiného, v tom je celý problém tvého chápání stejně jako chápání toho magora.

   • jaro napsal:

    Vážený Petře ,pan obžalovaný je trochu jednodušší ale ví co dělá. Kdybyste seděl v tom vlaku a došlo k nehodě mluvil byste jinak

    • petrph napsal:

     Jistěže , já proti tomu nic nemám, jak jsem taky napsal,že není nesvéprávný a tedy ani beztrestný, čili si to odsadí, protože ty cestující ve vlaku skutečně ohrozil.
     Ovšem taky jsem níže v dalším příspěvku napsal, že to je to společenské riziko, které neseme všichni, protože pan Balda je náš občan, čili ho – pouze na základě jeho názorů vyhnat nemůžeme, a dokud nějaký závažný trestný čin neudělal (a nebude pravomocně odsouzen), tak ani zavřít

   • Tomáš napsal:

    Jestli má, podle vás Petře, Pitomia normální, nebo normálnější názory, než někdo, tak do ústavu patříte zcela bez debat i vy.

   • Tondach napsal:

    Především nejsem pro vás Toníček, hlupáčku Petříčku a to ostatní nemá cenu komentovat!

    • pípa napsal:

     ….tak to budete nejspíš cihla nebo taška, když Vám vadí Toníček. Ty se už řadu let jmenují TONDACH….

   • Rav napsal:

    Jakmile čtu v příspěvku slova jako neomarxistické nebo multikulturní, přestávám ho vnímat. Je to jako kvokání slepice, na které se nic jiného, než ignorace, nedá použít.

  • Zdeněk Opolzer, Praha napsal:

   Mám zcela jiný názor, o kterém se domnívám , že je názorem slušných lidí, čili společnosti budoucnosti, ctící lidská práva, SPD je přímá demokracie, a to je obraz naší budoucnosti. Většina slušných lidí by to měla dát navo v příštích volbách.
   To je můj názor.
   Opolzer, [email protected]

   • Jarda E napsal:

    Pane Zdeňku Opolzere, je fajn, že máte svůj názor. Já mám zcela opačný a to, že SPD (ve které je přímá demokracie jen na letáčkách, ale skutek utek) rozhodně není naší budoucností. Také se domnívám, že je to názor většiny slušných lidí. Co vy na to, kdo má pravdu?
    Jsem zvědavý jakou si p. Okamura založí novou stranu, až se v příštích volbách nedostane do sněmovny na základě volby slušných lidí.

   • Tondach napsal:

    Nikdo vám ten názor nebere, ale zkuste zauvažovat, proč „to“ jinde, než v tom Švýcarsku nefunguje? Jestli to není tím, že Švýcaři „na tom“ sami od sebe pracovali šest set let a Okamura by to tady zaváděl téměř „násilím“!

  • Ing Zdeněk Opolzer napsal:

   Mám zcela opačný názor.Přímá demokracie, bez vlády lidí nectící lidská práva te vládou slušných lidí jichž je stále , díky Bohu, jk se říká, většina.
   To je můj názor.
   Ing Zdeněk Opolzer

   • Tomáš napsal:

    Hele Opolzer, nejdřív jsi byl z Prahy a pak najednou inženýr. Na inžu máš písemný projev horší, jak sedlák z jižního Rumunska (třeba), nebo jsi při psaní měl dvojku v krvi. Doufám, že se z tebe přes noc nestane např. PhDr. Zkus to napsat znovu a srozumitelně.

 2. Josef fesoj napsal:

  Čin tohoto pána je samozřejmě odsouzeníhodný. Nicméně sluníčkáři a dobroserové si určitě mnou ruce, že zase mají důvod napadat SPD. A je jen otázkou času, než nějaký „myslitel“ oznámí, že má důkazy hovořící o tom, že toho pána k tomu činu SPD navedla, což samozřejmě vítačská veřejnost okamžitě přijme jako fakt, aniž by si ověřila relevanci informace. Pan Volný má naprostou pravdu! Informací o „obohacování Evropy“ muslimskými imigranty v západní Evropě jsou na netu hromady. A většina lidí ví, že je vždycky dobře počítat s tím nejhorším. Murphyho zákon, že „je-li sebemenší možnost, že něco může dopadnout špatně, pak to samozřejmě dopadne ještě hůř“, platí na 100% a žádný parlament ho nemusí schvalovat. Funguje totiž i bez parlamentního hlasování.

  • Petr Novák napsal:

   Na netu jsou třeba i hromady porna a jiných blbostí. Ale jsem rád, že je tu pořád dost vizionářů, kteří starýho dobrosera, jako jsem já, ochrání.

   • Weber napsal:

    Hm, to mne tedy zajímá, jakou má souvislost porno na netu s J. Baldou? Snad proto, že Balda je poŠUK? Není mi známo, že činnost šukání ( používáno nejen v pornu) má nějakou souvislost s pošuky, či SPD.

    • Jarda E napsal:

     Pane webere, to přirovnání bystřejší lidé jistě pochopili, ale když vás to tak zajímá….. Pan Novák reagoval na komentář josefa fesoje. Pokud bude ještě něco nejasného, napište:-)

     • Weber napsal:

      Tak musím přiznat, že evidentně nejsem tak bystrý, jako Vy, nebo ti, na které se odvoláváte, takže máte možnost přesněji mne navést na to, co ne a ne pochopit. Snad netřeba opakovat dotaz směrem k p. Novákovi a bystře pochopíte i když jste Jarda E, o co v dotazu jde. Reakci p. fesoje jsem studoval, ale jeho text linku k mému dotazu k p. Novákovi nenaznačuje, takže píši Vám. K čemuž s ochotou vyzýváte. Je to asi v pořádku, že?

     • Jarda E napsal:

      Reakce na p. webera níže, nejde mi k němo dát odpověď.
      josef fesoj psal, že informací o migrantech jsou na weby hromady. Petr Novák napsal že na webu je i hromada porna a dalších věcí a tedy to není žádný argument. A Vy najednou hledáte linku porna na p. Baldu, kterou před vámi nikdo nepoužil. Možná by zkuste pročíst znovu. V případě dalších nejasností zase napište.

  • Josef Petr napsal:

   Praveze je tento cin odsouzenihodny, nerozumim tomu, proc se SPD neohradi. Nyni ma jedinecnou prilezitost ukazat, ze jsou rozumni a rici, ze to onen dotycny prehnal. Namisto toho se jej zastavaji a svaluji vinu na ty druhe, na ty zle slunickare, kteri chudaka duchodce dohnali k zoufalemu cinu.

   Mame tu moznost volit koho chceme. Vubec nezalezi na tom, jestli pan Balda voli republikany, primou demokracii nebo demozumpu. Jestlize pan navrhuje cerstve narozene deti hazet do kanalu, tak je to dobytek a nepomuze mu ani Astar Seran hozeny do urny.

   Pani Blanka, koordinatorka strany a zena (!), namisto aby mu rekla, ze uz je to pres caru, tak za souhlasneho „Hm“ prikyvuje a vubec ji nepripada, ze hranice jiz byla prekrocena. Pardon, ale co si pak mohu myslet o takove strane?

   • Vaňková napsal:

    PHDr Blanka

    • Tomáš napsal:

     To napsala nějaká Blanka, nebo opravdu PhDr. Blanka z SPD??? Jestli je to „ta“ PhDr. Vaňková z SPD, tak bych se tím ale určitě nechlubil. Jinak je to velká legrace. Ani napsat to neumí 😂😂

   • Tomáš napsal:

    Co si můžete myslet o takové straně???? Co chcete. Já si to o SPD myslím už od samého začátku. Ale hlavně o T. Okamurovi, ale nemohu to zde napsat, protože by mi to HP.org, právem, nezveřejnil. To by jiná média otiskla pouze našemu prezidentovi. A na závěr, řeknete mi jedno jméno z SPD, kdo je tam rozumný 😁😁😁

  • Marketa napsal:

   My si ale informace overujem narozdil od tehle pomatencum, kteri veri jenom SPD. Na netu je hromada lzi.

  • Jarda E napsal:

   Josefe je obdivuhodné, jak máte ve všem jasno. Píšete, že je jeho čin odsouzeníhodný, ale v zápětí ho v podstatě omlouváte. Jsou jasné důkazy, že pán je na mítincích SPD a hlavně aktivně, ta ho sice nemusela přímo navést, ale evidentně ho ovlivnila v jeho názorech. Odsoudila nebo odmítla jeho čin, NE! V podstatě ho schválila, a ještě hodila vinu na ostatní. Co kdyby v těch vlacích někdo zemřel?!! Píšete, že většina lidí ví, že má počítat s tím nejhorším( já s tím nesouhlasím), máte k tomu nějaký důkaz, relevantní průzkum či něco jiného? Ale asi to bude jako u zmíněného p. Volného, ten také své názory prezentuje jako nejvyšší pravdu, ikdyž to jsou někdy evidentní lži.
   Jinak souhlasím, že informací o imigrantech je na netu hromada, ale také spousta nesmyslů a nepravd.

  • Tomáš napsal:

   Jediný dobroser jste vy Josefe fesoji. Nepodsouvejte někomu něco, co se nestalo a radši mi vysvětlete oblíbené slovo tupounků: sluníčkáři. A jestli máte nějaký komplex méněcennosti, jakože ho určitě máte, což je zřejmé z vašeho příspěvku, tak je to pouze váš problém.

 3. PM napsal:

  Pro Josef fesoj: Čin toho pána je ubohost sama nicméně, kdyby nebylo extrémistické SPD, tak by to toho blba, obdivujícího japonského velečecha nejspíš ani nenapadlo. A jako dobroser a sluníčkář jsem si tím naprosto jistý.
  PS:
  Dotaz vy jste zloser? Nebo lunárník :-). I vás je mi líto člověče.

  • VEndler napsal:

   Lépe bych to nenapsal, děkuji.

  • Pat Cash napsal:

   On je přece jasnovidec. Všechno ví, všechno zná a počítá s nejhorším.

  • Ateliér napsal:

   Opakem sluníčkáře je tmář. Opakem pravodláskaře je lžinenávistník.

   • PM napsal:

    Děkuji, Lunárník se mě nepovedl :-).
    TMÁŘ -je mnohem výstižnější.

 4. Marketa napsal:

  Protoze Palach zapaloval vsechny okolo sebe, aby upozornil spici vetsinu, zejo…

 5. petrph napsal:

  Taková drobná opravička – u soudu totiž vůbec nevycházejí najevo jasné důkazy o propojení mezi panem Baldou, a Okamurovou SPD, protože toto vůbec soud neřeší a není obsahem projednávané žaloby. Policie která případ vyšetřovala žádné „zločinné spojení“ nezjistila a nepředložila důkazy o nějaké spoluvině.
  Telefon s členkou SPD Vaňkovou z roku 2017, je přehrán jako důkaz jeho osobní viny a jak uvádí sama soudkyně „Zazní v něm odraz mysli obžalovaného v době, kdy páchal trestnou činnost“ , což tedy – může mít rovněž velký vliv na výši trestu který dostane.

  Jistěže, tato dnešní postfaktická doba, plná zcela masovým hlásáním protichůdných propagand ideologických, politických, nacionálních, kulturních i názorů, skutečně na některé jedince působí až chorobně, takže se dopouštějí trestných činů. To je jistě neomlouvá, takže pan Balda si to jistě natvrdo odsedí. (stejně jako třeba Breivik – ale takový fešácký kriminál mít nebude.

  A když o tom tak mluvíme, na tomto lze ilustrovat rozdíl mezi panem Baldou a muslimskými ilegálními migranty před kterými varuje SPD. Protože pan Balda je náš občan, žije legálně na území našeho státu – čili musíme všichni nést obecné riziko, že mu (jako komukoliv jinému) rupne v hlavě a spáchá trestný čin..Kdežto v případě těch nelegálních migrantů to riziko nést nemusíme – a vůbec je sem nemusíme pouštět…

  • Tomáš napsal:

   Vy jste člověče taky magor. Už jsem vám to párkrát psal a stojím si za tím.

 6. iNG zDENĚK oPOLZER napsal:

  Tento server cenzuruje příspěvky , které se mu nehodí „do krámu“ Proto sem nebudu příspívat.
  Ing Z. Opolzer, [email protected]

  • Robert Břešťan napsal:

   Je vidět, že jste tu nový. Tento server na rozdíl od jiných všechny příspěvky čte a kontroluje osobně/ ručně. A věřte, že redakce má často mnoho zcela jiné práce. Takže kdo si počká, ten se dočká, někdy hned, jindy prostě později.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Cenzura na tomto serveru je skutečností. Důkaz – bylo vyřazeno mimo jiné toto:
    https://www.rexter.cz/rubriky/terorismus/teroristicke-utoky-v-ceske-republice-a-v-evrope_214.html
    Největší teroristické útoky v Evropě po roce 2000

    • Vojtěch Berger napsal:

     Když má komentář několik desítek řádků a není to váš komentář, ale okopírovaná wikipedie nebo jiný podobný zdroj, tak tu opravdu nemá co dělat

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Co si tak asi představujete za vlastní komentář, když jde o výčet skutků, které se staly? Uvedl jsem zdroj, aby bylo jasno, že si nevymýšlím. Příště budu fakta prezentovat vlasními slovy a nebudu napadán, že si vymýšlím? Citace jsou přípustné i vdoktorských pracech, zvláště jde-li o statistické údaje. V prvním příspěvku, který byl odcenzurován a nezveřejněn, byl k tomu výčtu i komentář; pro Vaši informaci pane cenzore, byl ten komentář mimo uvozovky a citace v uvozovkách, jak se sluší a patří.
      Jinak beru na vědomí, že cenzura není výsadou totality.

    • Tomáš napsal:

     Zase uplakaný Oskar. Pan Berger i ostatní vám to už několikrát vysvětloval. Jestli to nechápete, založte si vlastní web, nebo tištěné periodikum a tam si přispívejte co chcete a pak si to čtěte pořád dokola a třeba nad tím i ona……jte. Chytrolíne.

  • Tomáš napsal:

   Nepřispívej Opolzer, nebo opolzer z prahy, nebo Ing Opolzer. My budeme jenom rádi. Vůbec nám tu nebudeš chybět. Ani střízlivý, ani unavený. Některý lidi se mi snad jen zdají.😆

 7. Jarek napsal:

  Když vidím co dělá islám ve světě, tak se ani nedivím že občas někomu rupnou nervy. Dřív či později to skutečně bude buď my nebo oni. Bohužel jejich zákony jim nařizují nás všechny povraždit a zotročit. No a naše zákony nám nařizují nebránit se, aby nás náhodou někdo nemohl označit za rasisty a xenofoby.

  • LSD napsal:

   Kdo jsou konkrétně ti „ONI“? A mohl byste mi prosím ocitovat konkrétní „jejich“ zákon, kde se mluví o tom, že nás musí všechny povraždit a zotročit? (Což si mimochodem nedává úplně smysl, když nás povraždí, tak přece nebudou mít koho zotročit, ne?). A nechci informaci typu „na internetu je toho plno“.
   Stejně tak mě zajímá, který český (či jiný) zákon nařizuje nebránit se? A čemu se vlastně nesmím bránit?
   Díky.

  • Jarda E napsal:

   Pane Jarku, jelikož je muslimského vyznání asi 20% lidstva což je zhruba 1,5 miliardy lidí, tak se divím, že se jim to ještě nepovedlo. Možná to bude trochu jinak než tvrdíte. Můžete sem prosím napsat, které naše zákony nám nařizují se nebránit? Děkuji

  • Tomáš napsal:

   Aaaaaaaaaa další znalec „celosvětového“ práva. To se nám to tady pěkně schází. Už vám zavřeli hospodu, nebo vám nejde televize?

 8. Vaňková napsal:

  PHDr Blanka

 9. Ateliér napsal:

  Opakem sluníčkáře je tmář. Opakem pravodláskaře je lžinenávistník.

 10. PM napsal:

  Jarku, vyhledejte včas odbornou pomoc, případně se začněte preventivně léčit, máte našlápnuto k podobné diagnóze jako ten magor.
  On se i ten islám urovná stejně tak jako se urovnalo křesťanství. Je to pouze o vzdělanosti s náboženstvím to nemá nic společného.
  Náboženství je pouze nástroj k ovládání, nevzdělané společnosti. (Pozor komunista nejsem a nikdy jsem nebyl).
  Omlouvám se věřícím lidem, ale nikdo mě nevyvrátí názor, že doposud všechna náboženství vznikla jen a pouze k udržení poslušnosti k elitě.
  Současná pravděpodobně převážně ateistická společnost, tedy hlavně u nás na severu, si boha nahradila Okamurou, Zemanem a Babišem. Jsem si téměř jistý, že každý jednotlivec si nese svého boha, ve své vlastní mysli, někteří si věří a jsou si i vlastním bohem, jiní potřebují vůdce.
  Dokonce nevylučuji ani existenci stvořitele, ale pokud ten existuje, tak nás má pouze pro své vlastní potěšení a baví se velice dobře. Celý vesmír, může být simulací :-).
  Jen mne těší že, jsem byl zasazen do této krásné doby, netrpím hladem, když je zima nemusím mrznout, mám i vlastní postel a židli, užívám si radosti a strasti běžného života v relativní hojnosti. Děkuji provozovateli zařízení, které mi umožňuje vnímat okolí a porovnávat co je dobro, zlo a ostatní nuance této reality, děkuji za svou vlastní existenci a děkuji mu i za své blízké, kteří mě dávají pocit, že opravdu žiji.
  Jen se modlím, aby nedošla energie napájející toto zařízení, nebo abychom provozovatele neomrzeli a nekoupil si nový stroj, pro svou zábavu. Nebo nedej bůh, (provozovatel) abychom na to přišli, to by nás vypnul zcela záměrně, stali bychom se i pro něj nebezpečnými, ale doufám, že má dobrý antivir, který naši aktivitu včas omezí. Čau lidi volte, koho chcete mě je to vlastně jedno. Ale já nebudu ten zlý a to za žádnou cenu. Chci se dostat do dalšího levelu 🙂

  • Tomáš napsal:

   Vážený pane PM. Napsal jste velice krásné a pravdivé shrnutí. Naprosto se s tím ztotožňuji, jestli dovolíte. Opravdu veliké DÍKY 👍👍👍. Tomáš.

  • mira napsal:

   k tomu neni co dodat Děkuji

 11. Admirál napsal:

  Pan Balda je důchodec, pracovitý důchodec, i přes tu francouzskou hůl vyrazil ke trati dřevorubčit. Asi se mu v to hlavě pomotalo. A ten, kdo kácí stromy na koleje před vlak, musí jít sedět do basy nebo cvokhausu.
  Měli by mu zkontrolovat tu francouzkouu hůl, jestli v ní nemá ukryt samurajský meč s vyrytým věnováním od Okamůry.

 12. Admirál napsal:

  Ono by se to také mohlo tak brát, že pan Balda je to druhý Palach. Upozorňuje na blížící se nebezpečí

  • Jarda E napsal:

   Pane Admirále, pokud takto opravdu uvažujete, zkuste se pokusit zamyslet nad rozdílem. J. Palach za svůj názor položil SVŮJ život, Balda by za svůj názor položil životy ostatních, nevinných lidí.
   Pan Balda maximálně upozornil na fakt, kam až vede podněcování k nenávisti u méně duševně vybavených spoluobčanů. A co je horší, bojím se, že takových tu bude víc.

   • Admirál napsal:

    Ja jsem jen chtěl poukázat na to, jak se také dá nazírat na pitomý čin jednoho člověka, kterému zaharašilo na cimbuří.
    Pokud někteří propagandisté sešijou Baladu s Okamůrou, potažmo se Zemanem, potažmo s AFD, potažmo s Orbánem a Putinem, tak je legitimní i tak uplést paraelu Balady a Palachem. Stejná kvalita.

    • Jarda E napsal:

     Pane Admirále, ty vaši tzv. propagandisté nemuseli nic sešívat, spojení SPD a p. Baldy je bez nejmenších pochyb. Podpora SPD od Zemana a naopak je také bez nejmenších pochyb jasná.
     To jsou jasná fakta, kde v tom vidíte propagandu?
     Srovnávat poselství činu p. Baldy s J. Palachem je totálně mimo.

  • PM napsal:

   Admirále pozor! Vyhledejte odbornou psychiatrickou pomoc.
   Nevím jak jinak vyhodnotit vaše dva po sobě jdoucí komentáře, ale nejspíš jde o dva různé Admirály, to jediné by dávalo smysl.
   Pokud to ovšem psala jedna a táž osoba, tak je bezpochyby nemocná.
   A prosím nešpiňte odkaz studenta Jana Palacha, přirovnáváním, k pošahanému, Okamurou vyděšenému polomozku, se silnou amigdalou, (jednající pouze pudově).

   • Admirál napsal:

    Nezlobte se, při vší úctě, pokud se člověk upálí, je to bez nejmenší pochybnosti také na psychiatrickou diagnózu.

    Upálit se Baladu naštěstí nenapadlo.

    • Jarda E napsal:

     Pane Admirále, možná by chtělo o činu a osobě J. Palacha něco nastudovat a bez nejmenších pochybností byste došel k závěru, že rozhodně ho k jeho činu nevedla psychická nemoc, spíše nemoc společnosti.
     Chcete říct, že je štěstí, že se p. Balda nechtěl upálit, ale pokusit se zabít nevinné lidi ve vlacích bylo v pořádku? Nebo jak to myslíte?
     A je to p. Balda ne Balada, pokud tedy od začátku nemluvíte o někom jiném.

     • Admirál napsal:

      Nemoc společnosti nemůže zdravého člověka dohnat k sebevraždě.

      Je celkem odporný, jak se z Palachovi tragédie vyvařuje propagandistická polívka. Možná se Palach obrací v hrobě.

      Z toho důvodu jsem rád, že Baldu nenapadlo se upálit.
      A jak už jsem napsal, každý , do úmyslně dává klacky na koleje, patří do kriminálu nebo cvokhausu.

     • Jarda E napsal:

      Odpověď na Admirála výše, poslední k tomuto tématu.
      Jak jsem již psal, tak si hlouběji nastudujte něco o J. Palachovi, odpovědi najdete, pokud budete chtít.
      Ano možná se J. Palach obrací v hrobě, ale nejspíše z toho, kam naše společnost směřuje a že se k němu p. Balda sám připodobňuje.
      A naši diskuzi zakončím pozitivně tím, že s vaší poslední větou budu souhlasit (ikdyž to nebyly jen klacky 🙂 )
      Děkuji

Přidávání komentářů není povoleno