Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Andrej Babiš, zdroj

Hodokvas infantility, předvolební zametání a kdy Praha dožene Vídeň

Poslanci jednali o střetu zájmů radních ČTK, ti chtějí měnit zákon *** Jak se radnici v Ústí nedaří kriminalizovat aktivisty *** Proč na Švédy tolik nefunguje propaganda Kremlu – 36. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

GENERÁL VERSUS PREZIDENT: Poté, co HlídacíPes.org upozornil na kritiku českého generála a donedávna šéfa Vojenského výboru NATO Petra Pavla směrem k Miloši Zemanovi za jeho slova, že „novináři ještě nebyli vyhubeni“, zveřejnila redakce i kompletní videozáznam generálova projevu. Kritika prezidenta z úst respektovaného zástupce armády vzbudila širokou odezvu v Česku i na Slovensku.

ČETKA V CENTRU DĚNÍ: Sněmovní volební výbor projednával napjatou situaci v Radě ČTK. Jak dříve informoval HlídacíPes.org, radní Petr Žantovský (ANO) zřejmě řadu měsíců porušoval zákon o ČTK tím, že jeho manželka pracovala v Českém rozhlase. Podobný problém ale můžou mít i další radní. Ti navrhují, aby se kvůli takovým situacím měnil zákon.

KOMUNISTÉ A NATO: Armáda České republiky se v létě 2018 aktivně zapojila do Posílené předsunuté přítomnosti NATO (Enhanced Forward Presence) v Pobaltí. Do Litvy a Lotyšska v červnu a červenci vyrazilo celkem 290 českých vojáků. Vyslání vojáků do Pobaltí se však v České republice stalo předmětem politických bojů i propagandy

AKTIVISTY NECHCEME: Ústecký magistrát pokračuje ve snaze kriminalizovat občanské aktivisty, kteří se podílejí na veřejném životě ve městě. A opět neúspěšně. Policie aktuálně odložila už čtvrté trestní oznámení proti aktivistům a jejich spolku. A ač to nebývá úplně zvykem, už dřív policejní komisař jasně řekl, že radnice trestní oznámení zneužívá v politickém boji.

„SOCIÁLNÍ“ NENÍ CHUDÝ: Devět let po sobě je Vídeň podle společnosti Mercer nejlepším městem k životu na světě. Letos jí poprvé stejný titul přisoudil i prestižní týdeník The Economist. Žít, to znamená především bydlet, a tak je jedním z klíčů k mezinárodnímu úspěchu rakouské metropole právě dobrá dostupnost bydlení. Proto tam také jezdí delegace z celého světa – i z Prahy – s otázkou: „Jak se to dělá?“


HlídacíPes.org chystá další exkluzivní publikaci, po Babišovi a Zemanovi je na řadě

TOMIO OKAMURA – nekorunovaný král českých populistů. Podpořte nás!


ŠVÉDSKO PŘED VOLBAMI: V nedělních parlamentních volbách si naděje na úspěch dělají populističtí Švédští demokraté. O narůstajícím strachu ze změn ve švédské společnosti, nebezpečí islámského radikalismu, ale i šancích ruské propagandy na úspěch u Švédů mluvil HlídacíPes.org s Mikaelem Tofvessonem, který má ve švédském úřadu civilní obrany na starost ochranu parlamentních voleb.

RYCHLE POZAMETAT: Zatímco Andrej Babiš se svého majetku formálně zbavil převodem do svěřenských fondů až pod tlakem nově přijatého zákona, někteří kandidáti ANO v komunálních volbách řeší kontroverze kolem svých podnikatelských aktivit rázněji. Kandidát na pražského primátora za ANO Petr Stuchlík krátce před volbami prodal podíl ve firmě, která poskytuje spotřebitelské úvěry s vysokým úrokem.

UZDRAVIT LESY: V České republice se kůrovcové kalamity opakují  zhruba v desetiletém cyklu. Ta aktuální je zatím nejsilnější, jakou Česko pamatuje od vzniku moderního lesnictví. Souvisí i s nárůstem těžby dřeva. Zatímco v roce 1950 se na našem území vytěžilo 7,45 milionů m3 dřeva, v roce 2017 to už byl téměř trojnásobek. Za nárůstem stojí ale hlavně neplánovaná těžba, uvádí analýza projektu Česko v datech.

CO UKÁZALA KOBLIHA: Ačkoli Česká republika již přežila různé premiéry, takový hodokvas infantility, který v kauze „nový iPhone za vytetovanou koblihu“ předvedl předseda vlády a šéf nejsilnějšího politického uskupení v ČR, je přeci jen nebývalý. Nabízí se otázka, zda se jedná pouze o marketingovou hru, nebo má taková prezentace hlubší podtext.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

  1. TomasK napsal:

    Rozdíl je asi v tom, že Vídeň jako země je oporou levice, všechny volby tam vyhrávají socialisté, zatímco rakouský venkov volí pravici včetně té extémní.

  2. Eva Tichá napsal:

    V Praze 6 se slaví už před volbami. Radnice si nechala zorganizovat, ale i zaplatit 25. Společenský večer Prahy 6 se konal v pátek 7. září ve Staré čistírně odpadních vod, a to hned dvěma nevhodnými sponzory: Vítězné náměstí, a.s. ze skupiny Penta (developer stavby v severozápadním kvadrantu stejnojmenného náměstí) a KKCG, a.s. Karla Komárka (developer vokovických “krystalů”). „Káží vodu a pijí víno“. Je podle Vás legální, aby si radnice nechala zaplatit večírek developery? Korupce má různé formy, ale podstata je stejná „něco za něco“.

Přidávání komentářů není povoleno