Čtyři dopisy v jedenácti dnech. Podívejte se, na co všechno si Andrej Babiš stěžuje Radě ČT

Napsal/a Robert Malecký 15. února 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

DOKUMENTY UVNITŘ. Až se dnes na Kavčích horách sejdou členové Rady České televize, budou mít na stole hned čtyři podání podepsaná místopředsedou vlády Andrejem Babišem. Všechna sepsal mezi 28. lednem a 8. únorem a stěžuje si v nich na reportáže v pořadech 168 hodin a Reportéři ČT a také na diskusi vysílanou v Událostech, komentářích.

Veřejnosti je zatím znám jen obsah jedné stížnosti, zveřejnil ji server Forum24. Konkrétně jde o stížnost na pořady 168 hodin a reportáž „Křišťálově čisté“ a Reportéry ČT, kteří vysílali šot nazvaný „Ministerské počty“.

Reportáže byly vysílány 29. a 30. ledna a jsou to právě ty, při jejich natáčení Babiš nazval reportéry ČT zkorumpovanou pakáží a pronesl dobře známou větu: „Proč bych vám měl sdělovat všechny moje příjmy? Sorry jako.“


ČTĚTE TAKÉ: Všímá si pořad Reportéři ČT nepřiměřeně Andreje Babiše? Spočítali jsme to

Mezi Českou televizí a Babišovými médii přituhuje. ČT zveřejnila otázky MF Dnes k reportáži o PR službách

Sorry jako! Odklon, křišťál, čarování a účetní hodnota bordelu. Politici vysvětlují příjmy


HlídacíPes.org získal všechny čtyři uvedené stížnosti a přináší je jako dokument v kompletním znění.

Moc „hezký“ Sobotka

Ještě před vypuknutím skandálu s Reportéry ČT si Babiš stěžoval na pořad Události, komentáře z 24. ledna. Stížnost je datovaná 28. ledna a jde v ní o téma „Sobotka vs. Zeman: Spor o Karla Srpa“.

Babišovi konkrétně vadí vyjádření, která na adresu totalitních režimů i současné společnosti pronášel badatel Miroslav Vodrážka. Vadily mu i ilustrační obrázky z archivů StB, které prý měly přitáhnout pozornost k osobě Andreje Babiše a v jeho případě měly být rovněž „větší a lépe čitelné“.

„Celkové vyznění reportáže mělo silný politický podtext, když v průběhu pořadu se sice formálně střetly protichůdné názory, ale výsledný dojem byl, že premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka je čestný a spravedlivý politik, na rozdíl od jiných, na které bylo, byť nepřímo, poukazováno,“ píše Babiš radním.


PŘEČTĚTE SI: Stížnost na pořad Události, komentáře


Osobní dopis předsedovi

Zbylá tři podání pak souvisejí s již zmíněnými reportážemi Reportérů a pořadu 168 hodin. Po první stížnosti, sepsané 1. února, následovala o týden později další.

V ní už Babiš stáhl svůj medializovaný požadavek na vyvození pracovně-právních důsledků pro redaktory, zato stížnost rozšířil.

Česká televize totiž v neděli 5. února, opět v pořadu 168 hodin, odvysílala reportáž „Voda a víno“, ke které má Babiš opět výhrady. Podání proto doplnil dalšími argumenty.


PŘEČTĚTE SI: Stížnost na pořady Reportéři ČT a 168 hodin

Doplnění stížnosti na pořady Reportéři ČT a 168 hodin

Dopis Andreje Babiše předsedovi Rady ČT Janu Bednářovi


Za pozornost stojí poslední, čtvrtý dokument, který je spíš než stížností osobním dopisem předsedovi Rady ČT Janu Bednářovi. Babiš se v něm neobrací na Radu jako celek, ale jen na Bednáře, kterému vysvětluje, že proti němu redakce publicistiky ČT vede účelovou a manipulativní kampaň. Bednáře v dopise informuje o podaných stížnostech a v závěru dopisu tvrdí, že je ČT nástrojem politického boje a neplní veřejnoprávní poslání.

„Celá tato záležitost je proto mimořádně významná a měla by být dle mého názoru důkladně prošetřena,“ píše Bednářovi Babiš.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)