Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
ybarrarubio on Foter.com, zdroj

Box, drogy a lži, úředník na odstřel a Jan Hus pohledem advokáta

Tomáš Sokol: „Nerad říkám ‚spravedlivý‘“ *** Pobídky podle Andreje Babiše ***  Pákistán na hraně lynče – 44. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

KAJÍNEK? JSEM V KLIDU: Místopředseda České advokátní komory a prezident Unie obhájců Tomáš Sokol nerad používá výraz „spravedlivý“: „S výkřikem, že jde o spravedlnost, můžu někoho i zavraždit,“ říká v rozhovoru pro projekt HlídacíPes.org MAPA JUSTICE. Objednat si v Česku trestní stíhání, jak tvrdil premiér Babiš, je podle Sokola teoreticky možné, nikoli však běžné.

KDE DOMOV MŮJ: Počáteční slova české a dříve i československé hymny „Kde domov můj“ získávají při pohledu na zničený dům zasvěcený skladateli Františku Škroupovi nový rozměr. V roce 1928, k 10. výročí republiky, jej postavili lidé z veřejné sbírky, o devadesát let později je dům na spadnutí.

ÚŘEDNÍK NA ODSTŘEL: Někdejší náměstek ministryně financí Ondřej Závodský byl letos 1. dubna postaven mimo službu. Apríl to ale nebyl. Závodský byl z postu náměstka odvolán už k 1. lednu 2018 a na ministerstvo kvůli tomu podal žalobu. Ministerstvo financí s ním nyní zahájilo správní řízení o ukončení státní služby.

ZA PŘELUDEM: Soukromé rodinné archivy čas od času i po desítkách let vydají nečekané objevy. To je i případ potomků rodiny prvorepublikového novináře (a muže mnoha dalších zájmů a profesí) Vladimíra Ležáka – Borina, který byl ve své době předním odpůrcem prezidenta Edvarda Beneše. Borinovy memoáry vycházejí pod názvem Za přeludem v soukromém nákladu a do volného prodeje se nejspíš nedostanou.

JAK HUS NESMĚL MÍT OBHÁJCE: Známe je z učebnic historie hlavně jako dějepisnou látku. Velké procesy, které doprovázely českou historii, měly ovšem vždy i svou advokátskou a procesní stránku. Pro publikaci HlídacíPes.org Mapa justice deset velkých procesů tímto pohledem popsal advokát Aleš Rozehnal. Přinášíme první dvě ukázky z doby husitské.

 

 

POBÍDKY PODLE BABIŠE: Andrej Babiš chce, aby o každé investiční pobídce pro zahraniční i domácí investory rozhodovala přímo vláda. „Bude to možná transparentní pro pana Babiše a vládu, ale nebude to transparentní pro investory,“ kritizuje navrhovanou změnu první ředitel agentury CzechInvest Jan Amos Havelka.

ROZSUDEK TŘÍ STATEČNÝCH: Pákistánský nejvyšší soud osvobodil v odvolacím řízení křesťanku Asiu Bibiovou. Tu před devíti lety obvinily dvě spolupracovnice z rouhání, za které jako první žena v zemi mohla dostat i trest smrti oběšením. Islamistické konzervativní strany po přelomovém rozsudku organizují protesty po celém Pákistánu. Hrozí smrtí jak soudcům, tak samotné Bibiové a dalším představitelům státu.

DROGY, BOX A LŽI: Nestává se často, aby Čech vyvolal politickou roztržku na opačné polokouli. Podnikatel s falešným pasem, kickboxer a také muž odsouzený za pašování drog Karel Šroubek alias Jan Antolík ale způsobil problémy vládě na Novém Zélandu, a to i z vězení. Jak zjistil HlídacíPes.org, Česko teď zřejmě po letech otálení požádá o Šroubkovo vydání.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno