Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Twitter: PREZIDENTmluvci,

Zemanovi blbouni, jak vyprázdnit věznice a moudří soudruzi z Pekingu

Šéf Židovského muzea: Češi nejsou imunní vůči antisemitismu  *** Česká ekonomika jako horolezec na osmitisícovce – cesta vede jen dolů *** Lichtenštejnové píší do Prahy – 35. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

ŠPÍNA SE VYVALÍ RYCHLE: Data a statistiky potvrzují, že zejména v západní Evropě je antisemitismus na vzestupu. Významně se na tom podílejí sociální sítě, přibývá ale i fyzických útoků. „Většinou je to tak, že pokud se změní politické a společenské poměry natolik, že nízkost, násilí a nenávist mohou vyjít na povrch, tak se tak stane,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org ředitel pražského Židovského muzea Leo Pavlát.

ZEMAN A BLBOUNI: Prezident Zeman na setkání s velvyslanci „vtipkoval“ o tom, že se zatím nepodařilo vyhubit české novináře, narozdíl od blbouna nejapného. Za výroky na adresu novinářů následně prezidenta ostře kritizoval bývalý šéf Vojenského výboru NATO, generál Petr Pavel, jak upozornil HlídacíPes.org.

MOUDŘÍ SOUDRUZI: Vojtěch Filip, předseda Komunistické strany Čech a Moravy, na sebe čas od času upozorní výstředními výroky. Naposledy třeba, když přisoudil historickou zodpovědnost za invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa Ukrajině. Filipův zájem o alternativní historii má ale širší zeměpisný záběr, tedy hlavně směrem na východ – až do Číny, kde oceňuje „moudrost“ čínských soudruhů.

ACH TI ČEŠI: Je to zvláštní – po téměř třiceti letech prozápadního a demokratického směřování země, po 14 letech členství v EU a 19 letech v Severoatlantické alianci, má premiér České republiky potřebu ujišťovat publikum složené výhradně z českých diplomatů o tom, že „jsme součástí Evropy, že jsme členy EU a spojenci v rámci NATO“. Andrej Babiš má také jasno v tom, čemu se může Evropa od Česka přiučit.

ZAVÍRÁ SE V ČESKU MOC? V Česku už je znovu ve věznicích přes dvacet tisíc lidí. Zavírá se zde příliš? „Závisí, s kým se budeme srovnávat. Když s Ruskem, se Spojenými státy americkými, tak nikoliv. Pokud chceme patřit do západní Evropy, tak se musíme srovnávat s Německem, Francií, Rakouskem,“ říká předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal v rozhovoru pro HlídacíPes.org v rámci projektu Mapa justice.


HlídacíPes.org chystá další exkluzivní publikaci, po Babišovi a Zemanovi je na řadě

TOMIO OKAMURA – nekorunovaný král českých populistů. Podpořte nás!


JEŠTĚ AKTOVKU! Český prezident Miloš Zeman svá veřejná vystoupení v poslední době výrazně omezil. Na veřejnosti se neobjevil ani v souvislosti s 50. výročím okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, osobně však zahájil výstavu Země živitelka. I tam jej doprovázel osobní strážce se zvláštní černou aktovkou v ruce. K čemu taška slouží, ukázal útok na jiného prezidenta.

A CO NAŠE DĚTI? Česká ekonomika je jako horolezec na vytoužené osmitisícovce. Takový, který se ještě chvíli rozhlédne po vrcholu, ale pak se chtě nechtě pomalu vydá zase dolů. Možná méně poeticky, ale v zásadě s podobným vyzněním popisují stav tuzemské ekonomiky analytici a experti, včetně předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové. Ta se netají kritikou nedávno schváleného růstu důchodů.

PODPORA PRO PSA: „Myslím, že přinášet důkladné analýzy a nezávislé pohledy na dění kolem nás je strašně důležité,“ vysvětluje spoluzakladatel Avastu Pavel Baudiš, proč se rozhodl sumou jeden milion korun podpořit HlídacíPes.org. Přidat se můžete i vy, do konce září pořádáme crowdfundingovou sbírku. Vybíráme na pokračování redakční činnosti i na rozvoj nových projektů. Za podporu nabízíme zajímavé odměny.

DOPIS Z VADUZU: Na adresu českého ministerstva zahraničí doputoval již druhý oficiální dopis z Lichtenštejnska, který chce na politické úrovni řešit více než 70 let starou historií – poválečnou konfiskaci lichtenštejnského majetku. Ta je kvůli probíhajícím soudům stále živá.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

  1. nováček napsal:

    Proč si vždycky vzpomenu na české politiky, ty nejvyšší nevyjímaje, kdy čtu nebo slyším – Blboun nejapný, nebo Didus ineptus, Dodo, Dronte maricijský (co nežil na Madagaskaru, i když prezident Zeman nám to tvrdí)?

  2. Nemec napsal:

    Dneska může mít úspěch ve vysoké politice každý hlupák. K úspěchu stačí co nejtvrdší výroky proti migrantům. A když se k tomu přidá nesmyslné rozhazování peněz ze státního rozpočtu, tak je úspěch zaručen. Jenže to hlupák nechápe protože je hlupák . My co jsme chytří to chápeme ale zase jsme hlupáci, že nejsme politici.

Přidávání komentářů není povoleno