Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Při vystoupení na Albertově v roce 2014 na prezidenta Zemana létala vajíčka. Ochranka je odrážela deštníkem.
Printscreen Česká televize,

Tajemná aktovka ochranky prezidenta Zemana. K čemu je, ukázal útok na jinou hlavu státu

Český prezident Miloš Zeman svá veřejná vystoupení v poslední době výrazně omezil. Na veřejnosti se neobjevil ani v souvislosti s 50. výročím okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, osobně však zahájil výstavu Země živitelka. I tam jej doprovázel osobní strážce se zvláštní černou aktovkou v ruce…

Tmavá brašna, kterou strážce s ohledem na její hmotnost často svírá v obou rukách, již dříve vzbudila pozornost některých médií. Spekulovalo se například o tom, že může skrývat nějaký lékařský přístroj, případně rušičku mobilního signálu. Pravda je však jinde.

Jako u Madura

Jak pro HlídacíPes.org potvrdil pod podmínkou anonymity zdroj obeznámený s ochranou ústavních činitelů, jde o balistický štít, složený do nenápadné podoby aktovky: „Stačí rozcvaknout popruh a aktovka se rozbalí do tří spojených pancéřových plátů. Používají to hodně Izraelci a Američané.“

Zda k výbavě prezidentské ochranky balistickými štíty vedly nějaký nové bezpečnostní poznatky, či jde o prevenci a běžný vývoj v ochranných opatřeních, nechce policie komentovat.

„Z taktických a bezpečnostních důvodů nesdělujeme informace ke způsobu a prostředkům využívaným pro ochranu chráněných osob,“ reagovala na dotazy HlídacíPes.org mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.


HlídacíPes.org chystá další exkluzivní publikaci, po Babišovi a Zemanovi je na řadě

TOMIO OKAMURA – nekorunovaný král českých populistů. Podpořte nás!


Jak osobní strážci takovou speciální tašku, ve skutečnosti balistický štít, používají, ukázal nedávný incident při projevu venezuelského prezidenta Nicoláse Madura.

Jak ukazuje video níže, v průběhu jeho vystoupení se ozval zvuk exploze, po chvíli váhání ochranka zareagovala a prezidenta zakryla několika rozbalenými štíty.

Když deštník nestačí

Podobné speciální aktovky se běžně prodávají i na internetu za cenu kolem tisíce dolarů. Štít je podle popsaných parametrů schopen zastavit běžné střely z pistole i pušky.

Váží zhruba tři a půl kilogramu, což je i důvod, proč členové ochranné služby aktovku obvykle drží oběma rukama.

V září 2012 zažil napadení airsoftovou kuličkovou pistolí tehdejší prezident Václav Klaus, na současného prezidenta Zemana létala při projevu na Albertově v listopadu 2014 vajíčka. Tehdy je ochranka odrážela rozevřeným deštníkem.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) Nejdriv bezpecnostni ramy, pak spektrometr (otraveny alkohol), ted balisticky stit. Tak se chova clovek, ktery nema ciste svedomi a boji se. 2) Mam jine kandidaty: prenosny defibrilator, baterie Becherovek, sada nahradniho spodniho pradla, notebook s „predinstalovanym“ detskym pornem.

 2. petrph napsal:

  Děkuji za informaci:)) To že by pan prezident Zeman nosil u sebe onen slovutný kufřík s kódy pro odpálení jaderných zbraní si asi nemyslel snad nikdo. Za prvé, protože žádné takové nemáme, za druhé protože by je měl správně nosit (asi) ministr obrany, a za třetí, se obávám že ústavní politici tohoto státu ani neví co by měl dělat kdyby vypukla válka. Patrně by čekali až dostanou pokyny z Brusele…
  Leč, to že si politici přenášejí a předávají nadité aktovky je u nás poměrně běžné a zcela z jiných důvodů :)))))

  • Renata napsal:

   obávám se, že naše momentální skvadra spíš bude čekat na pokyn z Moskvy…. bohužel, už zase….
   jinak naprosto souhlasím

Přidávání komentářů není povoleno