Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Andrej Babiš, zdroj

Turista Babiš, jak poznat oligarchu od mecenáše a kterou průkazku potřebujete v Ústí

Komunisté vylézají z děr *** Ruští trollové se chystají na evropské jaro *** CEFC před soudem v USA – 48. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

NEODCHÁZEJTE!: Afghánistán udělal za poslední léta velké pokroky, což dokazují také výsledky nedávných voleb a vysoký počet kandidujících žen, tvrdí Afghánec žijící v Česku Ehsan Naim. V rozhovoru pro HlídacíPes.org také varuje před odchodem českých vojáků z Afghánistánu: „Lidé by začali věřit zprávám typu, že zahraniční jednotky se začínají stahovat a Tálibán se třeba vrací.“

CO VĚDĚL PAN JIE?: V USA začal soud s Patrickem Ho, expředsedou neziskového křídla čínské společnosti CEFC. Ho je obviněn z uplácení představitelů OSN a vysoce postavených afrických politiků. Hrozí mu až třicet let vězení. Podle důkazních materiálů uplácel s vědomím bývalého předsedy CEFC Jie Ťien-minga. Ten zůstává stále poradcem prezidenta Miloše Zemana.

TURISTA BABIŠ: Jak ruská okupace Krymu, tak aktuální vojenské napětí mezi Ruskem a Ukrajinou v Černém a Azovském moři potvrzují, že Krymský poloostrov není běžnou turistickou destinací. Přesto právě tam „na zotavenou“ zamířil syn českého premiéra Andrej Babiš mladší. Stal se tím i statistickou položkou ve výkazech ruské propagandy popisujících Krym jako žádaný turistický cíl.

 

 

KDO JE TO OLIGARCHA?:Média nejvíc ohrožuje chybějící byznys model a to, že jsou odkázaná na veřejnou podporu. Kvůli tomu jsou méně odolná vůči politickému vlivu,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org zkušený rakouský moderátor a mediální manažer Michael Fleischhacker. Že média, pro která pracuje, vlastní miliardář a zakladatel firmy Red Bull Dietrich Mateschitz, nevidí jako handicap, ale jako výhodu.

TOMIOVI STRAŠÁCI: „Ne islámu, ne teroristům.” Jedno z předvolebních hesel strany Svoboda a přímá demokracie pomalu mizí z plakátů. Z projevů jejího šéfa Tomia Okamury zatím nikoliv. I když v Česku žije jedna z nejmenších muslimských komunit v Evropě, islám jako téma voliče stále přitahuje. Politický obchodník Okamura toho využívá – i když své strašáky už několikrát změnil a přizpůsobil aktuálním náladám Čechů.

JEN PRO ZVANÉ: Ústecká radnice, která už v minulosti obdržela několik anticen za odmítání spolupráce s veřejností, dál prověřuje „elasticitu“ zákona, co se týče snahy vyhnout se veřejné kontrole. Tentokrát se spor vede o ustavující jednání zastupitelstva, na němž se nová koalice vedená hnutím ANO uzavřela pod kontrolou městské policie v jednacím sále a nevpustila do něho veřejnost.

VYLÉZAJÍ Z DĚR: Hitem televizních obrazovek posledních několika týdnů je kriminální seriál Jana Hřebejka Rédl. Ukazuje Československo počátku 90. let, estébáky a komunisty, kteří se těžce vyrovnávají s tím, že neprošli prověrkami a byli odstaveni. Hřebejk by klidně mohl dotočit pokračování po bezmála třiceti letech, v němž se estébáci a komunisti znovu sebevědomě derou na povrch.

TROLLOVÉ ČEKAJÍ: Pokusí se Rusko ovlivnit květnové volby do Evropského parlamentu? V Bruselu se pomalu rozbíhají volební kampaně jednotlivých stran a v pozadí se intenzivně probírá i otázka možného ruského vměšování. Evropská komise i europarlament se na riziko připravují. „Příliš pozdě,“ prohlásil ale místopředseda Evropské lidové strany Esteban González Ponz.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno