Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Muž ve vojenské bundě a červeném baretu je Petr Šesták. 17. listopadu 1989 velel brutálnímu zásahu tzv. červených baretů proti demonstrantům. Letos se na místo činu přišel demonstrativně podívat.
Lukáš Čejka, zdroj

Čeští komunisté ožili. Drží Babišovu vládu a vylézají z děr

KOMENTÁŘ. Hitem televizních obrazovek posledních několika týdnů je kriminální seriál Jana Hřebejka Rédl. Ukazuje Československo počátku 90. let, estébáky a komunisty, kteří se těžce vyrovnávají s tím, že neprošli prověrkami a byli odstaveni. Hřebejk by klidně mohl dotočit pokračování po bezmála třiceti letech, v němž se estébáci a komunisti znovu sebevědomě derou na povrch.

I když čeští komunisté v loňských volbách dostali nejméně hlasů od roku 1990, respektive jim významnou část voličstva přebralo hnutí ANO, dočkali jsme se paradoxu – z KSČM je sice neoficiální, ale nejspolehlivější koaliční strana. Pomáhá držet u moci Andreje Babiše, před rokem 1989 člena KSČ.

Muže, který figuruje v seznamech spolupracovníků StB a který převratné události roku 1989 přečkal v teple v Maroku, aby se z něj poté stal dravý kapitalista.

A tak komunisté drží u moci bývalého komunistu, dnes velkopodnikatele, jednoho z největších zaměstnavatelů v Česku, v logice komunistů „buržousta“ a vykořisťovatele.

A to přesto, že sami komunisté například v posledním prohlášení k výročí 17. listopadu napsali, že „zemi řídí majetková oligarchie, nikoliv však v zájmu jejích obyvatel“ a že „kapitalistický společenský systém nemůže přinést řešení dnešních ekonomických a společenských problémů“.

Agresivní mocenský pakt

Při nedávném hlasování o nedůvěře to však byli vedle ANO jen a pouze komunisté, kdo Babiše otevřeně podpořili. „Nám jde především o náš program, o stabilitu České republiky,“ komentoval to místopředseda KSČM Stanislav Grospič.

Komunistům za to, že podrželi vládu, poděkoval prezident Miloš Zeman, který státními vyznamenáními odměňuje normalizační umělce i agenty StB.

 

 

Pozoruhodný je pak i jazyk mediálního úseku ÚV KSČM: „Ke svržení kabinetu nedošlo. Pokus šesti opozičních stran zlikvidovat ji (vládu) kvůli posledním informacím v tzv. kauze Čapí hnízdo nevyšel.“ Svržení, zlikvidovat, náš program, klid na práci…

Klid na práci sami komunisté mají. Poslanci KSČM mají mimochodem díky různým příplatkům za funkce v průměru nejvyšší platy ze všech poslanců, 98 tisíc Kč.

Od původních požadavků na posty v dozorčích radách státních a polostátních firem nakonec oficiálně upustili. Jejich podíl na moci, stvrzený dohodou o toleranci, je však zjevný. Jak se potvrdilo při hlasování o důvěře i při schvalování rozpočtu na rok 2019.

Na zahraniční politiku sice KSČM přímý vliv nemá, vede si ale vlastní. Čeští komunisté jsou nejlepšími přáteli zoligarchizovaného Ruska, užitečnými idioty, kteří hájí každý krok Kremlu.

Takto třeba předseda KSČM Vojtěch Filip pouhý den před tím, než ruské lodě napadly ty ukrajinské u břehů Krymu psal (příznačně z mezinárodního setkání komunistických stran v Athénách) o tom, jaký je ta Severoatlantická aliance agresivní pakt a že roste „počet lidí nejen v Evropě, kterým vadí neustálé provokace paktu NATO zejména na východní hranici“.

I kvůli ruské hybridní válce a dezinformační mašinérii, jíž tuzemští komunisté ochotně napomáhají, se podobné výroky (ochotně přebírané weby typu Sputnik či Parlamentní listy) odrážejí v celkové atmosféře ve společnosti.

Generál mezi studenty

Do ní dokonale zapadá informace o tom, že poslední faktický vládce komunistického ministerstva vnitra a šéf kontrarozvědné části Státní bezpečnosti Alois Lorenc milostivě přijal pozvání k veřejné diskusi na pražské Fakultě sociálních věd.

Pokud by byl posluchačům narozeným dávno po roce 1989 pro studijní účely důkladně představen jako exponát politické zvůle a zločineckého režimu, budiž. Nelze se však zbavit dojmu, že se soudruh Lorenc toho dne ve veřejné debatě (v níž i podle samotné fakulty nezazněly podstatné kritické informace) dočkal jistého zadostiučinění.

Jak napsal i novinář České televize Marek Wollner, který mu v debatě oponoval: „Já jsem věděl, že pan Lorenc bude v roli toho sympatičtějšího, protože on bude nastavovat milou tvář gentlemana, zatímco já budu ten ošklivý, který je plný emocí.“

Přímo na Národní třídě se pak letos 17. listopadu hrdě v červeném baretu promenádoval major JUDr. Petr Šesták. Člověk, který právě 17. listopadu 1989 velel na Národní třídě brutálnímu zákroku Oddílu zvláštního určení správy vojsk ministerstva vnitra (tzv. „červené barety“).

Možná tam byl na výročí zavzpomínat i někdy dříve, ale spíše v podobně konspiračním stylu, jakým letos Babiš kladl k památníku věnec. Letos si však Šesták vyloženě pozornost užíval a fotografům nastavoval tvář.

Jak připomněl na svém facebookovém profilu účastník letošních demonstrací Dan Macek, Šesták je aktivní i jinak.

Vloni se Šesták u soudu zaručil jménem veteránů Útvaru rychlého nasazení za Pavla Šrytra – někdejšího osobního strážce bosse podsvětí Františka Mrázka – obžalovaného z vraždy Mrázkova rivala Antonína Běly.

Šesták také kvůli Šrytrově případu podal podnět Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) na policisty speciálního týmu Tempus, kteří krátce před vypršením dvacetileté promlčecí lhůty případ znovu otevřeli.

Vražda Antonína Běly nakonec zůstává nevyřešena, s tím i možné (staro)nové stopy vedoucí k vrahovi Františka Mrázka. Připomeňme, že jednou z (nepotvrzených) vyšetřovacích verzí bylo i to, že si vraždu mohl objednat byznysový rival, konkrétně Andrej Babiš.

Tlustá čára Babiš

Sám Šrytr se letos účastnil demonstrace na podporu Andreje Babiše na Klárově. Přijel ve voze označeném písmeny VDV, což je zkratka pro ruské výsadkové vojsko, které se podílelo na anexi ukrajinského Krymu a Babiše označil za nejlepšího českého premiéra od roku 1989. Ale samozřejmě – premiér si své obdivovatele nevybírá.

Letos v březnu se nakrátko stal šéfem sněmovní komise pro kontrolu GIBS jiný aktivní účastník brutálních zásahů proti demonstrantům v roce 1989, komunista Zdeněk Ondráček.

Po protestech veřejnosti a protivládních demonstracích nakonec odstoupil. „Kolegové z pravé části spektra, já vás nazývám demokratická žumpo, nebuďte tak namyšlení,“ řekl při té příležitosti letos v březnu ve sněmovně.

Byly to mimochodem právě demokratické strany – ČSSD a KDU-ČSL, kdo v roce 2014 hlasoval pro změnu lustračního zákona tak, aby se nadále vztahoval jen na místa vedoucích úředníků státní správy, ale už ne na členy vlády a jejich náměstky. Babiš se tak mohl bez překážek stát ministrem.

O tom, že by se za komunismem měla udělat tlustá čára, ve smyslu čas běží, co jsme si to jsme si, pokročme dále, se mluvilo dlouho. Pokud bychom hledali bod, kdy tyhle výzvy konečně došly naplnění, skončíme právě u lustračního lex Babiš.

Dnes je Andrej Babiš premiérem a i když jeho ANO komunisty obírá o voliče, pomáhá soudruhům a soudružkám zpět nahoru.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

35 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  1) Vzdycky me rozesmeje, kdyz nekdo z komunisticke zumpy hovori o demokraticke zumpe. Kdyby nebyla demokraticka, pohunci jako Ondracek by si dnes ve veznicich privydelavali praci v kamenolomu. 2) Zajimalo by, co se dnes honi hlavou duu B. Sobotka/P. Belobradek, kdyz se divaji, jak se tady roztahuje Babis. Mozna to bude neco o uzitecnych idiotech. Kdyz pustite vztekleho psa z retezu, muze vas pokousat. Nemyslim se, ze takhle vladnout stalo za to.

  • Dodo napsal:

   Bohužel demokratický blok dnes spíše připomíná totalitu. Babiš vyhrál volby, tak vládne. Tečka. Demoblok musí počkat na příští volby a zvítězit. Pokud ne, tak ať drží hubu.

   • Vena napsal:

    Přesně tak, navíc po volbách měly strany z dement bloku možnost účasti ve vládě. Je to jen a jen jejich vina.

   • Tomáš napsal:

    Dodo, z huby vám padá samé bobo, tak si držte tu svou a nesviňte tu.

   • Samo napsal:

    Naprosto jste nepochopil podstatu demokracie. Pravdu máte jenom částečně v tom, že Babiš vyhrál volby. Ale sám by vládnout nemohl, má jenom 78 poslanců. Hloupí sociální demokrati si myslí, že vstupem do menšinové vlády jim prospěje. Jenom si ještě více zašpiní ruce a Babiš si všechno dobré přivlastní a všechno špatné svede na ně a opozici. Opozice není v Parlamentu na to aby držela hubu, ale naopak dohlížet, aby si lidé jako Babiš nedělali z vládnutí státu cochcárnu a neobohacovali se na úkor státu.

   • RaVa napsal:

    Je zřejmé, že jste totalitu nezažil, jinak by jste toto nikdy nenapsal. ale možná jí ještě zažijete, pokud budou tuto zemi dále řídit komunisté spolu s STBáky – v čele s Babišem, Filipem pod patronací Zemana.

   • Petr Lidmila napsal:

    Volby něco vypovídají o inteligenci tohoto národa.Do svého čela si zvolí
    bývalé členy KSČ,donašeče STB,sprosťáky a alkoholiky.

   • Jaroslav Kylar napsal:

    To je to, co našim demokratům vadí – demokracie. Oni by chtěli dá vládnout, krást a ožebračovat vytunelovanou republiku. Proto jsem i já volil Babiše. Podle reakcí „demokratů“ to byla dobrá voba.

 2. Josef napsal:

  Svatá pravda.Jestli budou ještě svobodné volby,hlavně mladí volte demokracii.S těmi starými bolševiky se už nic nedá dělat.

 3. petrph napsal:

  No bať, jenže už je skoro 30 let od sametu. Vymlouvat se pořád na samé je dosti hloupé.
  Tady jde bohužel o něco jiného. To že Babiš je ve vládě, a komunisti (dnešní komunisti, nezávisle na tom, čim byli před 30 lety) jsou s ním v tiché koalici, je realita, kterou je nutné vzít na vědomí a nelze to do příštích voleb demokratickými prostředky změnit. Tedy – kritizovat se to mediálně jistě dá, pořádat proti tomu demonstrace rovněž – jenže (a to už se zjistilo za Nečase a Kalouska) tím se to nezmění .
  Jediná výjímka by byla, pokud by se ve vládě pokusili o nějaké o skutečně (ale skutečně) protiústavní řešení vedoucí nevratně k totalitnímu státu. Potom by sice bylo legitimní právo jim v tom i násilně zabránit. Jen se bojím že v tomto státě není a nebude dostatek lidí, kteří budou ochotni to na své riziko učinit..A zrovna mladé generace, které ani neprošly vojenskou službou, a zvykly si jen na na povolené demonstrace kde vykřikují povolená naučená hesla , budou mít problémy, až je začnou státní policajti rozhánět pendrekama …

  • Bór-Komorowski napsal:

   Jo, já bych šel za Topolánka, Zaorálka, Sobotku, Paroubka, Štecha , Nečase, Fialu a zejména Kalouska a další na barikády, házel bych na nepřátele granáty, rval bych se jak tygr, aby se vrátili do svých funkcí. I život bych položil za tyto chlapce, aby se mohli vrátit do svých funkcí a mohli konati dobro pro celou společnost!

 4. Luděk Neubauer napsal:

  Zakázal bych tvrdé působení na vyšších úřednických postech včetně vedení státu všem, komu je méně než 50 let (kvůli roztrhání korupčních vazeb) a každému, kdo měl v rodině době normalizace člena KSČ. Tzn obnovu lustračního zakona, ale natvrdo.. Jinak se té úplatkářské a komunistické pakáže nezbavíme!!!

  • bolek.vala napsal:

   Probuďte se , už skoro 30 let tady vládne kapitalistická pakáž , která je 10 x horší než komunisti !! Kapitalisti stát zničili , rozkradli , zadlužili , prakticky nic nám tu nepatří !! Jděte se zeptat desetitisíců bezdomovců ,jak se mají výborně !! Poslední ranou pro stát a národ jsou migranti !!

   • Tomáš napsal:

    Magor magor magor, to jste vy. Běžte si už lehnout. Jste vyšinutý, totálně zmanipulovaný zastánce socialismu. Pravděpodobně jste již v důchodu, máte své výdobytky z dob minulých a protože máte čas a nudíte se, tak jen plácáte hovadiny. Nedá se to číst ani poslouchat soudruhu!!!!!

 5. hokin napsal:

  Seznamy bývalých komunistů existují ale seznamy STB se skartovaly.

  • petrph napsal:

   Právě naopak, právě naopak. Seznamy bývalých komunistů neexistují. Protože – a psalo se o tom před pár lety, ty si vlastně stát ani nevedl, ty si vedly pouze místní organizace KSČ v papírové formě. Tudíž, ty se snadno hned po sametu zlikvidovaly (nebo schovaly) jako první. Takže nějak centrálně dohledat zda někdo byl před revolušn komunistou, je dnes prakticky nemožné. Leda by se našlo náhodou jeho jméno v  nějakých dochovaných dokumentech v archivech, kdyby se v tom někdo dlouho hrabal..
   Leč – pracovníci STB se dají dohledat poměrně snadno, protože jako státní zaměstnanci byli takto precizně úředně evidovaní – například jim byl z jejich celoživotní práce vypočítán důchod :)))

 6. …chce se mi zvracet..známý citát, mám takovej pocit,že příslušníci lepšolidí ,organizovaní v takzv demožumpě zas vystrkují své špinavé tlamy a blbě žvaní…..někteří se domnívají ,že komunista je sprosté slovo….no,možná by vám na psychiatrii pomohli….celej ten slavnej podvod ,kterému dnes věří snad už jen zpovykaní Pražáci,je rok co rok zneužíván ,k jakési oslavě svobody a to hlavně těmi co ani netuší co to slovo znamená …..příslušníci lepšoidní společnosti v čele s novinářskou žumpou,pak podávají objektivní svědectví,jak tu demokracii ochraňujem a milujem….. asi jak kdo Lada…

  • Josef napsal:

   Komunista je opravdu nadávka.Nelze se tomu divit.V roce 89 bylo v KSČ cca milion členů,do pár let bylo pouze 70 tis.Zbytek prospěcháři nebo lidé,kteří pochopili,že komunismus je systém pro lenochy,zrádce národa a hlupáky.

   • Jiří napsal:

    To máš naprostou pravdu Pepíčku,70 t.jich je v KSCM a těch 930000 jich je zasitych v demomobloku!!!!Tak asi tak chytroline.

  • Tomáš napsal:

   Vinduško, Vinduško…..blb zůstane blbem. Komunista není sprosté slovo, ale komunismus je totalita. Vaše vášnivé vyjádření o lidech s demokratickým cítěním vypovídá naprosto přesně o vaší inteligenci a vašem spokojeném životě. Chce se mi napsat, že je mi vás líto, ale věřte, že není.

 7. bolek.vala napsal:

  Kapitalisti za 30 let stát zničili , rozkradli , zadlužili ( státní dluh je už 2,3 bilionu korun) , zničili zemědělství , průmysl , skoro nic nám tu nepatří , jsou tu cizí montovny s cizími dělníky , ročně jde do zahraničí cca 500 miliard zisků , hlavní atributy suverenního státu jako státní hranice a armáda prakticky neexistují , ta troska armády okupuje cizí státy , je vysoká kriminalita , politici zalezlí v bruselském zadku víc než kdysi v ruském , migranti přibývají ,ceny všeho se neustále zvyšují , úspory ztrácejí hodnotu ,dnes jsme kolonií západu a na HP se bojuje proti komunistům ! To jste už úplně zblbli , jste ještě vůbec Češi ??

  • Tomáš napsal:

   Bolkovi statistiky. Jediný, kdo je tu zblblý, jste vy Bolku. Ještě vám neprdla cévka?

 8. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Za všechno může praotec Čech a ti co tu po něm zůstali. I Babiše zvolili.

 9. Václav napsal:

  Tak nevím jestli je to k smíchu nebo k pláči. V padesátých letech komunisté likvidovali zemědělce a soukromé podniky pod záminkou kolektivizace, s tím, že půda patří všemu lidu. Jak tyto akce probíhaly nebudu popisovat. Bylo to tak otřesné, že mnoho lidí přišlo o své domovy, ale také o život.
  Ejhle doba se změnila a ti samí lidé co tenkrát prohlašovali že majetek patří státu, sami dnes vlastní takové majetky, za které by se museli ti nenažraní kulaci stydět.
  Obrazně řečeno. Já budu celý život šířit ideologii : NEBÁT se a NEKRÁST po změně poměrů , by ze mě byl největší zloděj , jaké by byly pro mě životní hodnoty? Snad chameleon tak rychle nemění barvu. A co kovaní komunisté ,těm to nevadí,protože komunismus žádnou ideologii nemá, Komunismus je pouze o moci a zlodějně sám to Babiš přiznal. To , že tu píšete o komunistech v ANO ,jistě všichni se sešikovali kolem Babiše? , vždyt jich bylo hodně přes milion ono to totiž není ve stranických legitimacích on to má každý v HLAVĚ . Podstatné je že mají silné vůdce na nejvyšších vládních postech . Vyhovuje jim zmanipulovaný občan který nechodí k volbám. Že mají vysoké preference, oni totiž chodí volit všichni.

 10. Václav napsal:

  Posilal jsem před chvílí komentář nevím kde se ztratil , nebo byl zlikvidován?

 11. PM napsal:

  Pro mne je současný stav politické reality v ČR, něco jako zlý sen, ze kterého se musím probudit.
  StBák premiérem, komunisti naplňují svůj program i když ve volbách propadli na dno.
  Oligarcha Babiš v době ekonomické konjunktury, zadlužuje ČR uplácením voličů.
  Pomocí dotací z EU tento Oligarcha ničí konkurenci a chemií ve velkém i zemědělskou půdu.
  Premiér je zároveň trestně stíhanou osobou.
  Větší střet zájmů už pro mne není ani představitelný.
  Jak tohle dopadne, až se mi z toho svírá žaludek.
  A třešničkou na dortu tohoto marasmu jsou projevy lidí jako je Vladimír Vinduška.
  Sice nevím kdo, nebo co jsou to podle něj ti lepšolidé. Asi bych se měl mezi ně počítat, ovšem vůbec mě to netěší, lepšími lidmi bychom se snad měli snažit být všichni.,
  Kromě určitého procenta psychopatů, věřím že existují i lidé, kteří chtějí být ti zlí.
  S tím se nic dělat nedá, ale nevěřím, že jich je tolik, aby vyhrávali ve svobodných volbách.
  Všichni bychom měli klást důraz na základní hodnoty, ale melu to stále dokola.
  Cítím, že není jiná cesta než hledání pravdy, a odhalování manipulativních lží.
  Pro některé lidi je země ovšem placatá a nikdo jim to nevymluví, s tím se opravdu nedá hnout.
  Pane Vinduško, kam se vy sám zařazujete, cítíte se být vykořisťován? Nebo z čeho pramení váš nenávistný projev. Jste snad v exekuci? Nebo co to je, stále se to snažím pochopit.
  Lehký optimismus mě přináší zvyšující se procento lidí, kteří Babišovi přestává věřit.
  A já jen doufám, že úsilí Zemana, Okamury a Babiše o znevěrohodnění veřejnoprávních médií nedovrší kýženého konce, tedy cenzury a zavírání novinářů.

  • petrph napsal:

   Abych oponoval pro mne zase není současný stav politické reality v ČR nijak překvapivý – jen pouze logickým pokračováním a expanzí toho co se tu dělo už za předchozích vlád už třeba za Nečase s Kalouskem – když člověk zavzpomíná na podrobnosti, pak zpátky třeba přes Grosse k oposmlouvě a to jak se to tu rozkrádalo za vlád Zemana či Klause..Nebo-li co je znepokojivé a ohrožující je ten trend. A nemůžeme vědět co a kdo příjde po Babišovi..
   Etika a politická kultura čelných politických představitelů je obecně (u všech) bídná, žel tedy dokud jsou ve vládě, tak bez možnosti korekce jejich jednání jak ze strany občanů, opozice, tak i jejich členských základen. Až do příštích voleb – jenže po těch se dohadují účelové vládní koalice, takže ani tím není zaručeno že k nějaké pozitivní změně z vůle voličů dojde..A státní správa, byť by měla být na politicích nezávislá, si tu závislost uchovává..
   K tomu přidejme soudy, které by sice měly být nezávislé na politicích -leč vedle tu udržovat efektivní výkon práva – leč ani to jim nejde. když mezi nimi přehazované kauzy probíhají řady let..
   Vlastně si z té demokracie užíváme to nejhorší co možné je, dokud to je ještě demokracie. Může být i hůř

  • Weber napsal:

   Netřeba příliš lamentovat nad dnešní dobou (lidmi), taková je evoluce lidského rozhodování a myšlení nejen v ČR a i když se na „kotle“ paní Jílkové na ČT 1 většinou nedívám, tak včera mne zaujala sestava diskutujících a téma „pranice“, kterou vybrala a moderovala paní Jílková. Tam jsem zachytil náznak, kam se bude ubírat v několika příštích letech politická a občanská „soutěž“ v ČR. Jen povědomě jsem si hledal na těle pupínky, neboť na husí kůži názory a předvádění se některých diskutérů určitě byly. Ale! Všechno špatné je také k něčemu dobré, nejen z internetu, ale také prezentací politiků všech úrovní se dá ovlivnit neukotvený občan v náhledu na morálku, slušnost a rozumné chování, své činí také genetická výbava a máme co jsme chtěli. Je nepochybné, že lidé se zbavují stresu nejen z totality, ale i jiných pozůstatků nesvobody a zdá se, že mají žaludky velice odolné nejen éčkům a to znamená, že za chvíli budou bez práce zástupy gastroenterologů a společnost by si je mohla přeškolit na stomatology, či na pediatry, jelikož je lékařů těchto specializací nedostatek. Na závěr chci poopravit nadpis článku pana Břešťana, dle mne komunisté (bolševici) nikdy nezalezli do děr, zvláště ti vrcholoví, ti se chopili v přestrojení neprodleně po „sametové“ do řízení společnosti jinými metodami, náš pan premiér je toho jen malou ukázkou. Tedy Filipové, Kováčici a jiní viditelní světlonoši jsou jen figurky (loutky) v rukou mocnějších rudých. Nedá se popřít, že třeba Falmerovi poslední dobou nějak svítí oči, ale čert ví, co za tím je.

  • Tomáš napsal:

   Souhlasím pane PM a obdivuji Vaši vytrvalost, klid, schovívavost a naději. I když, i u mě naděje umírá poslední. Mějme trpělivost.

 12. Pavel Liska napsal:

  A o čem vypovídá to, že letos na Národní lidi tleskali předlistopadovému dlouholetému komunistovi ( Štěch ), kdežto ten, kdo se aktivně v Listopadu 89 zapojil do demonstrace byl vypískán ? ( Jakl ). To jsou paradoxy …. A hlavními řečníky ke studentům na Albertově byli člen a kandidát KSČ v r. 89…. (Zima, Bek). Co tohle vypovídá o nás a naší společnosti ? Co tak článek o tomhle ? Ne, o tom taktně pomlčíme. Tihle jsou ti hodní, polepšení. Morální vzory pro studenty a mladé…. Tfujjj !!!

  • Dvořák napsal:

   Přesně napsáno.Komunisti nikdy nezmizeli,jen si ti kariérní přelezli do nových partají a řádili a řádí dál ve vysokých státních funkcích a na soudech a státních zastupitelstvích!.Začal to Havel,který měl za premiéra komunistu Čalfu!O přísl.STB ani nemluvím,viz.podivná skartace svazků STB za min.Sachra od lidovců.Někteří vadí a jiní ne viz.uvedení rektoři,Štěch,Dlouhý aj.Pohot.plukem museli projít všichni přísl.SNB,ale vadí jen jeden.Kariérní komunisti a STB si rozebrali republiku a to byla ta tzv.sametová revoluce.Pane Břečťan,tento článek má skoro 30 let zpoždění,to jste měl říci tenkrát Havlovi!

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Všichni jsme byli v tom památném listopadu 1989 podvedeni (viz mrtvý student Šmíd, co byl živým estébákem Zivčákem – dnes podnikatelem). Teď se v tom rocháme a patláme a nevíme, jak z toho ven. Třeba pro nás už ani žádná cesta není,krom těch nevyzpytatelných cest Božích.

 13. Pavel napsal:

  Oni už tam stejně ty bolševici vládnou víc jak 70 let akorát v roce 1989 převlékli kabáty vlezli do nově založených stran co strana to bolševik dostali se i na všechny funkce a ta lež co tady vládne 29 let se jim bohužel pořád daří šířit a lidé tomu pořád věří hlavně ty mladý do 30 let protože vědí prd

 14. Jos napsal:

  Pořád přemýšlím, proč vlastně někteří lidé volí Babiše. Po přečtení tohoto článku mám jasno. Zásadní zprávou, hodnou titulního fotografie, pro taková media jako je toto, je procházka jakéhosi zcela bezvýznamného a zapomenutého důchodce Šestáka po chodníku před obchoďákem. A přidáte k tomu Hřebejka, který veřejně v ČT nazval občany ČR rudohnědými sviněmi. To bude určitě skvěle fungovat,j takové metody propagandy. A Babiš bude vyhrávat volby dalších 10 let.

 15. Vladimír napsal:

  Po tom všem co jsme zažili a prožili – může dnes být komunistou jenom darebák nebo blbec

Přidávání komentářů není povoleno