Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Václav Veverka, kreslenyvtip.cz, zdroj

Špinavé uši snadno a rychle, Agrofert navždy Babišův a kdo vlastně řídí prezidenta?

Proč prodávat televizi na jaře? *** „Zlatý kříž“ jako bankomat pro islámské extremisty *** „N“ jako nezávislost  – 6. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

KDO ŘÍDÍ PREZIDENTA: Stejně jako před pěti lety, i letos se při vyhlášení výsledků prezidentských voleb za Milošem Zemanem tyčila vysoká postava Martina Nejedlého. Jeho spokojený úsměv dával tušit, že je to on a jeho byznys orientovaný na Rusko, kdo tyto volby fakticky vyhrál. Přečtěte si profil prezidentova klíčového muže.

ČEŠKA VE ZLATÉM KŘÍŽI: Jak funguje drogový byznys islámských extremistů? Oblasti zahrnující Pákistán, Afghánistán a Írán se přezdívá Zlatý kříž. Pochází odsud přes 90% světové produkce opia. Drogoví pašeráci tam hrají vysokou hru s celosvětovými důsledky. V ní nejspíš jako pěšák skončila i Češka Tereza H. Podívejte se na VIDEO.

„BÝVALÝ“ BABIŠŮV AGROFERT: Je to právě rok od chvíle, kdy tehdejší ministr financí a dnes premiér v demisi Andrej Babiš převedl většinu svého majetku do svěřenských fondů. Týkalo se to hlavně společností Agrofert a SynBiol včetně stovek navázaných společností. Od té doby je Babiš označuje za své „bývalé firmy“ a zdůrazňuje, že z nich nebude mít žádný zisk. Je to ale pravda?

„N“ JAKO NEZÁVISLOST: „Andrej Babiš ničí nezávislost českých médií tak, že to není představitelné ani na Slovensku,“ říká Matúš Kostolný, šéfredaktor slovenského Denníku N, novin, které se za tři roky dostaly z nuly až na 23 tisíc předplatitelů. Příběh je to už celkem notoricky známý a chytlavý. Teď k němu ale poprvé Denník N přidal i ekonomický zisk. Česká veřejnoprávní média jsou ale podle Kostolného stále mnohem silnější než ta slovenská, i přes aktuální turbulence v Českém rozhlase kolem ředitele Reného Zavorala.

ČÍ BUDE TV NOVA? Kolem největší české komerční televize krouží zájemci o koupi už několik let, americký vlastník Time Warner však s prodejem nikdy nespěchal. Nespěchá ani teď, když je za jediného zbývajícího zájemce o koupi Novy označována čínská CEFC a česko-slovenská finanční skupina Penta. HlídacíPes.org se v tuzemském byznysovém prostředí zajímal o podrobnosti. Výsledek – jisté není nic.

ŠPINAVÉ UŠI: Přijít ke „špinavým uším“, jak se v policejní hantýrce říká nasazení odposlechu, je snadnější, než by člověk čekal. A neplatí v této souvislosti ani mylné přesvědčení, že kdo nic nespáchal, nemá se čeho bát. Ukazuje to i jeden ze tří případů, v nichž Nejvyšší soud v loňském roce konstatoval, že policie nasadila odposlechy nezákonně.

ODLOŽENÝ TUNEL: V mediálních archivech lze snadno najít informaci, že policie začala v březnu 2015 vyšetřovat podezření ze zpronevěry peněz z účtů tehdy parlamentního hnutí Úsvit. Informace o tom, s jakým závěrem vyšetřování skončilo, už tak snadno dosažitelná není. Přitom je policie s případem hotová už rok a půl. O odložení případu netušili ani někteří bývalí členové Úsvitu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno