Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Psí týden: Pokřtili jsme ZE – MANa, HlídacíPes.org má první tištěnou publikaci

Každý má svou černou knihu. Třeba prezident Miloš Zeman ve čtvrtek pokřtil Černou knihu ČT novináře Petra Žantovského. My jsme zase ve stejný den pokřtili černou knihu jemu. Jmenuje se ZE – MAN (Skutečný příběh českého prezidenta) a je to temné čtení.

Ve čtvrtek večer jsme pokřtili naši první tištěnou publikaci: ZE – MAN (Skutečný příběh českého prezidenta). Chceme tak poskytnout veřejnosti ucelené informace o úřadující hlavě státu před blížící se prezidentskou volbou v lednu 2018 a získat i další prostředky na činnost Ústavu nezávislé žurnalistiky. Unikátní luxusní publikace vychází v omezeném počtu jednoho tisíce výtisků a je plná informací, které měly zůstat skryty.

Kdo-porazi

Publikace ZE – MAN je prvním tištěným projektem, do kterého se Ústav nezávislé žurnalistiky pouští. Projektem, který má přispět k informované (a tudíž svobodné) volbě českého prezidenta. Projektem, který má k Ústavu nezávislé žurnalistiky přivést další donátory, kterým není lhostejná současnost ani budoucnost České republiky.

Poskytnuté dary budou použity na další rozvoj portálu HlídacíPes.org a vydávání dalších tištěných publikací na konkrétní témata.


Chcete podpořit HlídacíPes.org?

Udělejte to ZDE a získejte tak i unikátní publikaci ZE – MAN.


Jaké další texty z původní produkce HlídacíPes.org jste si mohli tento týden přečíst?

 • Na projekt medicínské pomoci Medevac, který nabízí lékařské služby v Jordánsku, Maroku či v Kambodži, vláda vyčlenila 60 milionů korun. I s ohledem na pět let trvající válku v sousední Sýrii je nejčastější destinací pro české lékařské týmy Jordánsko.

Válečná zranění i návrat zraku. Špičkoví čeští lékaři jen v Jordánsku vloni provedli 574 úspěšných operací

K tématu též rozhovor s velvyslancem ČR v Ammánu Petrem Hladíkem. „Taková užší malá arabská rodina zahrnuje tak sto lidí,“ říká.

Medicína jako prevence terorismu: „Zachráníte jedno dítě a získáte stovku přátel.“

 • Američan i Brit přemýšlejí o tom, kam se na každé křižovatce vydat. Němci a Rakušané jedou rutinně a do zblbnutí tam, kam jezdili vždy. Když se jezdilo vždy doprava, pojede se zase. A opačně, píše ve svém textu viceguvernér ČNB Mojmír Hampl.
  Nemám strach o Ameriku ani o Británii, ale spíše o nás
 • Co je v Česku promlčeno, může být stíháno v Polsku. Státní zástupci polského Ústavu národní paměti (IPN) zahájili trestní řízení v případech polských uprchlíků zabitých elektřinou pod vysokým napětím na československé železné oponě. Hlavní žijící zodpovědnou osobou je podle historiků letos třiadevadesátiletý bývalý ministr vnitra, pozdější člen politbyra a československý premiér Lubomír Štrougal.

Zločiny komunismu: Polský Ústav národní paměti zahájil řízení kvůli smrti „na drátech“, podezřelý je Štrougal

K tématu jsme přinesli i rozhovor s historikem, zakladatelem a prvním ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů Pavlem Žáčkem. Mluví v něm o vině komunistického ministra a premiéra Štrougala, ale také o tom, proč je v evropském kontextu nynější činnost ÚSTR vnímána kriticky.

Že chtěl Štrougal elektřinu v železné oponě vypnout? Jen výmluva, říká historik Pavel Žáček

 • Co také ukázala kauza Forejt? Na záběrech kompromitujícího videa bývalého hradního protokoláře Jindřich Forejta se v jednom momentě objevuje jako jeden z důkazů, že jde právě o tohoto muže, platební karta. Kromě jména je na ní vyražen i název zaměstnavatele – Kancelář prezidenta republiky.

Vybraní zaměstnanci Hradu mají speciální platební kartu. Denní limit: 160 tisíc korun. Kdo ji má a proč?

 • Kdo není na Facebooku, jako by nebyl, platí už dávno ve světové i tuzemské politice. Agentura Burson-Marsteller vydala nový žebříček nejaktivnějších politiků na Facebooku. Zastoupeno je i Česko.
  Světoví lídři a jejich vliv na Facebooku. Ani Miloš Zeman se (díky Ovčáčkovi) neztrácí
 • Současná novela zákona o ochraně přírody a krajiny? Nejvhodnější reálné stanovisko k ní je: Než špatná novela, to raději vůbec žádná, píše ve svém komentáři pro HlídacíPes.org agrární analytik Petr Havel.

Petr Havel: Nejde jen o Šumavu. „Zelené dobro“ a lobbisté proti zájmům lidí i krajiny

Ještě telegraficky z dalších témat:

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. zdenek napsal:

  Že jsme spadli mezi rozvojové země to Neziskovka Pes nenapíše. Světové bankovnictví a ekonomika se sídlem v New Yorku přeřadila ČR mezi rozvojové země. Poděkujme za to všem počínaje alkoholikem a lhářem Havlem a populistickým miliardářem soudruhem Sobotkou konče.

  • ČERT napsal:

   Když si vezmeme, že pojem „rozvojové země“ může být poněkud rozplizlý a nikoliv jasně vymezený, není na tom nic divného. Mezi rozvojové země nás řadily některé západní instituce už před více než 20-ti lety. A s nadsázkou, když uvážíme, že skoro synonymem pojmu „rozvojové země“ je pojem „třetí svět“, mělo by to dokonce svojí logiku. Za studené války se tu přece vygenerovaly tři světy (přičemž ten „třetí“ se od „prvního“ oddělil v nějaký opravdu jiný svět, aspoň tedy jako celek, možná i více v hlavách nějakých intelektuálů než v důsledku čehokoliv jiného). No jo, jenže s rozpadem komunistického tábora vlastně zmizel „druhý svět“. Možná jsme se některým nezdáli tak dokonalí, aby nás přiřadili k „prvnímu světu“, těm nejvyspělejším, většinou západním zemím – tak nás šoupli do toho „třetího“.

  • ČERT napsal:

   Já jsem to tu vzal s nadsázkou a nadhledem. Ale zrovna teď jsem na to narazil na jiných serverech – že „renomovaná americká banka JPMorgan vyřadila ČR ze seznamu vyspělých zemí“ (a k tomu rozbory důvodů).

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko