Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
youtube.com,

Psí týden: Babišův gothaj pro hasiče, konec Číňanů v českých médiích a zakázané cesty na Tchaj-wan

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

 • Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o odpadech, která ukládá prodejcům zpoplatnit plastové tašky, do nichž si zákazníci ukládají své nákupy. Cílem opatření je snížit jejich spotřebu. „Je to ukázkou líbivého boje se symboly, který ale nemá s ochranou životního prostředí nic společného a naopak povede k jeho zhoršení,“ napsal v analýze pro HlídacíPes.org právník Aleš Rozehnal.
  Proč zpoplatnění igelitových tašek povede ke zhoršení životního prostředí
 • Mediální investice čínské CEFC v Česku skončila tak rychle, jak začala.

Jaroslav Tvrdík složil funkce ve vedení vydavatelství Empresa Media i agentuře Médea

 • Ministerstvo vnitra uzavřelo na konci loňského roku smlouvu s Babišovou společností Kostelecké uzeniny na dodávku uzenin pro brněnské hasiče za téměř 700 tisíc korun. Smlouva se týká výcvikového střediska hasičů v Brně, jimž budou Kostelecké uzeniny dodávat minimálně 22 druhů uzenin a jiných masných pochutin. Zakázka byla zadána bez soutěže, oslovením tří dodavatelů. Babišův podnik nabídl nejnižší cenu.
  Gothaj, párky, jitrnice. Babiš bude dva roky dodávat hasičům svoje uzeniny
 • „Mám potřebu mezi Čínou a Ruskem rozlišovat. Zatímco Čína si svět, kam sahají její zájmy, kupuje, Rusové ho dobývají,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org sociolog Fedor Gál.

Fedor Gál: Kam z Číny přijdou obchodníci, tam Rusové pošlou tanky

Ve druhé části rozhovoru Fedor Gál mluví o postavení Romů v ČR, jak se (ne)změnilo pod vlivem „uprchlické krize“ i o tom, jak dnes žije rodina Natálky, popálené při útoků neonacistů ve Vítkově.

Trvalo mi léta, než jsem pochopil, že „řešení romského problému“ je krávovina

 • Hnutí ANO na víkendovém sjezdu změnilo své stanovy a jeho předseda Andrej Babiš získal nové pravomoci. Je ANO ještě demokratické a pokud ne, neměl by zasáhnout stát? „Oprávnění předsedy hnutí ANO vyškrtnout kandidáty, doplnit na kandidátku nová jména nebo změnit pořadí lidí na kandidátní listině je sice nedemokratické, ale stupeň nedemokratičnosti nedosahuje takové míry, aby to vedlo k rozpuštění tohoto hnutí,“ zamýšlí se ve svém komentáři Aleš Rozehnal.
  Nové stanovy hnutí ANO obsahují vůdcovské klauzule, je však nutno respektovat stranickou autonomii
 • V hlubokém úklonu před čínskými soudruhy…

České cesty na Tchaj-wan se Číňanům nelíbí. Místo náměstka odcestoval na konferenci jen ředitel

 • Jeden z vlajkových projektů čínských iniciativ Jedno pásmo, jedna cesta (OBOR) a 16+1, železniční spojení mezi Bělehradem a Budapeští, se ocitl v hledáčku vyšetřování Evropské unie. Důvodem je podezření z obcházení pravidel společenství, která vyžadují veřejné tendry na velké dopravní stavby. Zamýšlená rychlodráha je příkladem politicky prosazovaného projektu, dohodnutého i podepsaného na vládní úrovni bez náležitého veřejného tendru.
  Když politika ničí byznys aneb Jízda Evropou podle zvláštních čínských pravidel
 • O co jde v případu doktora Ratha? Ve hře je samotná existence právního státu – v komentáři Roberta Maleckého.

Tragedie řízení s doktorem Rathem: Jak nás šlendrián policie a žalobců připravil o možnost dozvědět se pravdu

A telegraficky z dalších témat:

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko