Hokejová revoluce: Svaz plánuje zrušení první ligy juniorů i úpravy soutěží dospělých

Napsal/a Miroslav Mareš 1. března 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

UVNITŘ ANKETA. Velké změny od příští sezóny mohou zasáhnout systém hokejových soutěží Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). „Svaz vymyslel návrh na zrušení první ligy juniorů od příštího ročníku. Má to rovinu divácké atraktivnosti i hokejový zájem. První liga juniorů je základnou hokejistů pro extraligu,“ říká předseda klubu LHK Prostějov Michal Tomiga.

Chystané změny extraligové kluby připomínkovaly na mimořádné valné hromadě. Mezi hlavní body programu patřilo přijetí stanoviska pro Výkonný výbor ČSLH k podobě mládežnických soutěží a na to navazujícího modelu WSM ligy.

Upravena mohou být i pravidla o počtu juniorů (kvóty) na soupisce týmu dospělých. Současná extraliga staršího dorostu by se mohla rozšířit o jeden věkový ročník a hrála by se jako dnešní soutěž juniorů v rozšířené podobě. Návrhy mohou projít jednotlivě, nebo jakou soubor změn.

„Diskutují se různé varianty úpravy soutěží juniorů i nižších soutěží dospělých,“ připouští mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.


ANKETA: Co si o možných změnách myslí kluby?

Předseda olomouckého krajského hokejového svazu Kamil Přecechtěl: Myslím, že k něčemu podobnému dojde. Rekonstrukce soutěže se chystá, spíše půjde o redukci počtu klubů než o úplné zrušení. 

Předseda libereckého krajského hokejového svazu Josef Helebrandt: Jsou to zatím pouze spekulace. O návrzích musí rozhodnout výkonný výbor.

Předseda jihomoravského svazu ledního hokeje Pavel Kubica: Je to několik návrhů, které prochází připomínkováním. V hokejovém hnutí je snaha zatraktivnit mládežnické soutěže.

Předseda Moravskoslezského hokejového svazu Dalibor Boniatti: Nic podobného se ke mně zatím nedostalo.


Soutěžní změny se tvoří v klubech

Povinné kvóty juniorů v soutěžích dospělých nejsou žádnou převratnou novinkou.  Platí už třetí sezónu – devatenáctý a dvacátý hráč na zápisu k utkání musí být junioři.

„Máme asi tři stovky ,ostaršených‘ hráčů na výjimku. Jejich agenti a rodiče tlačí na kluby, aby hráli vyšší soutěž. Tam se neprosazují. Hráč by měl kralovat ve své věkové kategorii, výjimek před několika lety tolik nebylo,“ tvrdí předseda pardubického hokejového svazu, bývalý reprezentant a reprezentační trenér Vladimír Martinec.


Chcete podpořit HlídacíPes.org?

Udělejte to ZDE a získejte tak i unikátní publikaci ZE – MAN.


Jednotlivé změny navrhované hokejovými kluby nyní připomínkují kluby. Vyjadřují se k nim i odborné komise hokejového svazu. Jde o podobný  proces  jako je třeba  tvorba zákonů v parlamentu.

O konečné podobě změn juniorských soutěží se povedou vrcholná jednání po skončení současného ročníku českých hokejových lig. Ve finále musí být schválena valnou hromadou Českého svazu ledního hokeje.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)