Jaroslav Tvrdík složil funkce ve vedení vydavatelství Empresa Media i agentuře Médea

Napsal/a Robert Břešťan 27. února 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

EXKLUZIVNĚ. Spolupráce mezi čínskou společnosti CEFC, v Česku zastupovanou Jaroslavem Tvrdíkem, s mediální společností Jaromíra Soukupa se završuje. Tvrdík složil svou funkci místopředsedy představenstva ve vydavatelství Empresa Media i v mediální agentuře Médea.

V obchodním rejstříku ještě není změna oficiálně zaznamenána, informaci HlídacíPes.org ale na přímý dotaz potvrdil výkonný ředitel vydavatelství Empresa Daniel Köppl.

„Informaci potvrzuji, je to tak. Je to další potvrzení toho, že se posílila pozice Jaromíra Soukupa ve vedení společností Empresa Media a Médea,“ řekl Daniel Köppl.

Co přesně to znamená, nechtěl dále komentovat. Podle všeho je ale odchod CEFC z obou společností nyní v procesu; naplňuje se smluvní klauzule, jež oběma stranám dávala možnost do konce března 2017 zažádat o získání akcií zpět, respektive stažení investice.

„Kdyby pan Soukup chtěl skutečně vykoupit naše akcie, smlouva to umožňuje a je to záležitost jednoho dokumentu a dvou odstavců,“ řekl už vloni na podzim Tvrdík pro Echo24.

HlídacíPes.org požádal o aktuální reakci i CEFC. Dočkal se ale standardní odpovědi: „Sami jste otiskli naše vyjádření, že s vámi nemáme zájem komunikovat. Na tom se nic nezměnilo,“ odepsal šéf komunikace CEFC Pavel Bednář. Pro jiná  média ale později informaci HlídacíPes.org potvrdil.


Podpořte nezávislou žurnalistiku, kupte si publikaci ZE-MAN (Skutečný příběh českého prezidenta).

Mimo jiné i o čínském podnikání v Česku a vazbách na Hrad. 


Pro CEFC byl přitom vstup do vydavatelství Empresa Media a agentury Médea jedním z prvních viditelných počinů v Česku. Investice se řešila na nejvyšší úrovni – na setkáních na Pražském hradě, smlouvu o strategickém partnerství podepsali zástupci vydavatelství v Šanghaji v rámci návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Číně.

Původně CEFC usilovala o úplné převzetí obou firem. V Emprese Media (vydává mimo jiné časopisy Týden či Instinkt a provozuje TV Barrandov) získala nakonec CEFC 49% podíl, v Médee 30 % .

Jaroslav Tvrdík v obou společnostech zastával od loňského srpna funkci místopředsedy představenstva. Informace o rozporech s Jaromírem Soukupem na veřejnost prosakovaly již v posledních měsících.

O mediálních investicích v Česku vloni na podzim na konferenci v Pekingu hovořil i ředitel CEFC a poradce českého prezidenta Jie Ťien-ming:

„V České republice jsme investovali do fotbalového klubu a mediální skupiny, financujeme charitativní aktivity, vše z toho je neziskové. Proč to tedy děláme? Protože chceme odstranit kulturní bariéry a snížit náklady nutné k vybudování vzájemné důvěry.“

Mediální investici do firem Empresa Media a Médea bude muset CEFC nyní škrtnout.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)