Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden – lektor vyučuje sám sebe, jesenický Hard a budoucnost doněckého konzulátu

Psí přehled toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

 • Komu svěřil Babiš zemědělství? Ministrem bude kritik protiruských sankcí a dotační přeborník – Jiří Milek, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Úsovsko. Více se dozvíte na serveru HlídacíPes.org/olomouc.
 • Jaká je budoucnost jesenického Hardu? Jestli bývalí zaměstnanci dostanou výplaty za poslední měsíc se neví, ale o tom, jak přišli o práci si můžete přečíst na našem serveru. Reportáž ze shromáždění bývalých zaměstnanců, kteří ve středu požadovali na vedení odpovědi najdete zde.
 • V našem článku se dovíte více o osudu „doněckého konzulátu“ – rozhodne se v únoru v Olomouci. Letos v červnu rozhodl krajský soud o zrušení takzvaného doněckého konzulátu v Ostravě, ve skutečnosti pouze zapsaného spolku, který české ministerstvo zahraničí neuznává.
 • Neziskové léky by mohly změnit zdravotnictví – vědci z Olomouce objasnili protirakovinné účinky laciného antabusu. Mezinárodní tým vědců vedený odborníky z Olomouce popsal v laboratorních podmínkách protirakovinné účinky disulfiramu, běžně známého pod názvem antabus. Více v našem článku.
 • Redakce HlídacíhoPsa.org si pro vás připravila text, který se věnuje olomoucké univerzitě.  Střet zájmů na univerzitě v Olomouci – student vyučuje sám sebe. Předpisy tuhle situaci neznají. Olomoucká Univerzita Palackého má unikát – studenta, který je v některých svých zapsaných předmětech sám sobě i vyučujícím.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

1 komentář

 1. jan rich napsal:

  1)Komu svěřil Babiš zemědělství?Jiří Milek se k politické funkci řadu let prokousával.U ostatních politiků normální,u Milka nálepka neschopnosti.Řada zemědělských podniků získala dotace,mezi nim i podniky Milkovy.A to je třeba zdůraznit.Jakoby byl lump.Nestydíte se,autote článku?
  2)Tahle džungle v majetkových vztazích k podnikům je specifikou dneška.Jak nemůže být jasno,kdo podnik vlastní a za jeho chod zodpovídá.To je opět opatření tolerované ekonomické mafie,aby nebyla odpovědná za lumpárny.Státe,ty to stále dovoluješ.Proč tě tedy v této formě stále máme?
  3)Jak vůbec mohl vzniknout „doněcký konzulát“?Stát hlídá kdeco,ale nezákonnost až na upozornění.Je hanbou ČR,že se tato hnusnost dostala až k soudu.Přičiněním ČR měla zkolabovat dávno před.
  4)Díky za disfulfiram,čili za antabus.Kolik tisíc si teď,zdravotnická mafie,budete účtovat za léčení tímto běžným přípravkem?Vím,že jste na tento šok asi nebyli připraveni,ale neskutečná zasviněnost vaší tváře se s tím určitě vyrovná.
  5)Případ Watanabe je exotický,ale daleko exotičtější je případ ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY,kterou bylo možno absolvovat za čas neúměrný sumě peněz.S dosud nevyřešenými případy našich na ní studujících ctihodných politiků.Tam hledejte špínu českého školství.

Přidávání komentářů není povoleno