Olomoucký psí týden: jesenický Hard, Ondráček a jeho dizertační práce, Jára Cimrman ze Zábřehu a Prostějov

Napsal/a Ladislav Matoušek 10. března 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

  • Naše redakce aktivně sleduje dění na Jesenicku, kde pokračují boje o firmu Hard. Bývalí zaměstnanci reagují na obdržené výpovědi, přidal se k nim i vítkovický holding. Situace kolem jesenického Hardu se tak ještě více zkomplikovala.
  • Zdeněk Ondráček byl zvolen předsedou komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). V úterý 6. března Ondráček po velkých celorepublikových demonstracích odstoupil. Kolik bylo lidí na olomouckém náměstí se dozvíte v naší reportáži. V dalším článku zase píšeme o tématu Ondáčkovy dizertační práce: Násilí jako sociálně patologický jev v rodině, kterou sepsal na olomoucké univerzitě.
  • Kdo byl předlohou a inspirací největšího čecha Járy Cimrmana? Byl to Jan Eskymo Welzl ze Zábřeha. Procestoval skoro celý svět a strávil více než čtvrtinu svého života daleko za polárním kruhem. Přinášíme vám příběh tohoto podivínského cestovatele, objevitele a vynálezce.
  • Jediný hlas rozhodl. Prostějovská mluvčí nebude kontrolovat ČTK. Tisková mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová nebude novou členkou Rady ČTK. Ačkoli z prvního kola volby postoupila, ve druhém nominantka SPD od poslanců nezískala potřebný počet hlasů. Rada tak bude zatím fungovat bez jednoho člena. Více na našem webu.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)