Neprůhledný Zeman, důkaz pod psa a k čemu je mobil při česání jablek?

Napsal/a -pes- 20. ledna 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Špinavá kampaň: nejsme v tom sami  ***  I médium vlastněné oligarchou může být důvěryhodné  *** Jak spolehlivý je čich policejních psů? – 3. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

NEPRŮHLEDNÝ ZEMAN: Koncové dárce prezidentské kampaně Miloše Zemana nelze až na výjimky dohledat. Odmítají je odkrýt i zástupci jeho volebního týmu. Proto je také Zemanova kampaň označována za nejméně transparentní ze všech původních kandidátů. Nejde přitom o žádné malé částky – nepeněžité plnění přišlo jeho donory na téměř 17 milionů korun.

MLČÍCÍ PŘÁTELÉ: Pochybnosti vyvolává konkrétně také příspěvek, který Zemanovi poslala Strana práv občanů. „Zemanovci“ dali na kampaň ve prospěch prezidenta 1,2 milionu korun, podle dostupných informací však strana inkasovala za poslední půl rok na darech pouze 48 tisíc korun. Příspěvky od Ministerstva financí pak použila na splátky úvěrů. Médiím ale vedení SPO na otázky ohledně peněz neodpovídá.

„NOVÁ“ REKONSTRUKCE STÁTU: Jsme v půli cesty, naše protikorupční tažení proto nekončí, shodují se zástupci neziskovek sdružených v projektu Rekonstrukce státu. Novinkou pro rok 2018 má být v souvislosti s nástupem Andreje Babiše do čela vlády i rozšíření záběru na „hlídání mantinelů demokracie“, říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org vedoucí týmu Rekonstrukce státu Josef Karlický.

KRATŠÍ TRESTY V KAUZE MUS? Přestože švýcarský soud potvrdil odsuzující verdikt v kauze podvodného ovládnutí Mostecké uhelné (MUS), mají tři z odsouzených naději, že ve vězení nakonec stráví kratší dobu, než jakou velí rozsudek. Redakce HlídacíPes.org měla možnost prostudovat odvolací verdikt nad šesticí odsouzených v kauze MUS.

DŮKAZ POD PSA: Česká policie má od roku 2015 v rukou zprávu, která dramaticky zpochybňuje použití pachových stop v trestním řízení. Před veřejností ji dosud tajila. Závěry ukazují na vysokou chybovost porovnání pachových stop služebními psy. Ústavní soud na jaře roku 2016 konstatoval, že tato praxe je v zásadě v pořádku, pachové stopy ale musí doplnit i další důkazy.

KDO SE BOJÍ BABIŠE: Byl „u toho“ od samých počátků obnovy svobodné tuzemské novinařiny. Michal Klíma hned v roce 1990 zamířil do čela nakladatelství a vydavatelství Lidové noviny. Jako ředitel sledoval, jak první český oligarcha koupil tuzemský vydavatelský dům – Zdeněk Bakala Economii. V rozhovoru pro HlídacíPes.org mluví o krizi důvěry v média a vysvětluje, jak může důvěru získat i médium vlastněné oligarchou.

S MOBILEM NA OVOCE: Nová řešení starých společenských problémů – to je ve zkratce překlad zavedeného pojmu „sociální inovace“. Zlepšují život spíše nenápadně a menším skupinám lidí. Čím víc jich ale je, tím je společnost zdravější, silnější a taky citlivější vůči těm slabým ve svém středu. Průkopníkem sociálních inovací ve střední Evropě je Rakousko. Úspěšní jsou v nich ale i Češi.

VIDEO – TOXICKÁ KAMPAŇ: Špinavá volební kampaň namířená především proti liberálnějším kandidátům zdomácněla už i v Česku. Jen slabou útěchou může být, že v tom nejsme sami. Vylhaným i zcela absurdním obviněním čelili v druhém kole prezidentské kampaně i současní prezidenti Slovenska a Rakouska.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)