Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
anobudelip.cz,

Karel Janeček: Firmy Andreje Babiše jsou neoprávněně zvýhodňovány

PSÍ TÝDEN. Za podpory Nadačního fondu proti korupci zveřejnil tento týden HlídaciPes.org dvě unikátní analýzy mapující byznys místopředsedy vlády a šéfa hnutí 2011 Andreje Babiše. Další budou následovat. Zakladatel fondu Karel Janeček připojil komentář, podle něhož v Česku dochází ke zvýhodňování firem z Babišova impéria a jeho často spekulovaný střet zájmů je objektivní fakt. Řešení je podle Janečka v Babišových rukou: sám by měl aktivně proti zvýhodňování svých firem vystupovat.

 • „Konflikt zájmů Andreje Babiše je objektivní fakt. Zveřejněná čísla dotací a podpor silně indikují, že bohužel dochází i k faktické realizaci tohoto konfliktu, tedy k neoprávněnému zvýhodňování firem vlastněných Andrejem Babišem.karel-janecek-1Je dobré si uvědomit, že k této realizaci ani není nutná osobní angažovanost nebo špatný úmysl Andreje Babiše. Plně k ní stačí antisportovní disciplína ř…lezectví, zvláště oblíbená v České republice.“ Slova Karla Janečka doprovodila analýzy Elišky Hradilkové, detailně mapující Babišův byznys v ČR a čerpání veřejných zakázek, ze kterých citovala všechna relevantní tuzemská média. V pondělí HlídacíPes.org přinese článek popisující čerpání evropských dotací, následovat bude „Agrofert v obrazech“, kompletní grafický přehled Babišova byznysu.
  Babišovy koblihy netáhnou. Pekárny PENAM skončily ve ztrátě, nejlíp se v Agrofertu daří chemičkám
  Babišovo impérium získalo v posledních deseti letech veřejné zakázky až za 35 miliard korun

 

 

 

 

 

 • zeman-vodickaA do třetice: Český svaz bojovníků za svobodu má problém. Ministr financí Andrej Babiš společně s ministrem obrany Martinem Stropnickým avizovali, že prošetří hospodaření svazu a přehodnotí jeho další podporu. HllídacíPes.org se zaměřil na to, koho svaz ocenil. Zjištění je překvapivé: v tomto roce získali vyznamenání především lidé z okolí prezidenta Miloše Zemana, kterého Vodička podpořil v prezidentské kampani.

  Já na bráchu, brácha na mě. Jak kontroverzní Český svaz bojovníků za svobodu rozdával medaile

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

7 komentářů

 1. jan rich napsal:

  V souvislosti s ohrožením České republiky podnikáním jejího ministra Babiše bych chtěl pana Janečka požádat o analýzu rodícího se podobného problému v USA.Čerstvě zvolený prezdent Trump přeci také podniká a může skrytě vytvářet příznivé podmínky k prosperitě svého podnikatelského impéria.Jak to,že to nechává lid Spojených Států v poklidu?Jak to,že tam média v tomto smyslu na něho neútočí a nedělají z něho zneuživatele?Nenechávejte občany USA v nevědomosti či přílišné shovívavosti a upozorněte je na to,jak se my s takovými vyčůránky chystáme zatočit.Budou povděčni.

  • Petys napsal:

   Trump je prostě realitní magnát, hotely a golfová hřiště, hotovo. A přestože je velký boháč, je asi na 175.místě žebříčku mezi bohatými v USA. Je to druhá liga mezi superboháči, naprosto neschopný uškodit svým portfoliem nemovitostí.
   Babiš ovládá celé segmenty českého zemědělství, je to největší vlastník půdy u nás, potravinářství, chemického průmyslu, zdravotnictví, zároveň vlastní média tištěná i rozhlas a uvažuje o televizi. A navíc vlastní politickou stranu! Neboli má želízka všude jen ne tam kde by měl – na rukou – viz kauza Čapí hnízdo, za níž by jiný šel nejspíše sedět. Jen na Ukrajině či Rusku se takoví lidé stávají politiky. A teď tedy i v Česku.

 2. rich napsal:

  Pochopil jsem,že HLÍDACÍ PES a pan Janeček střeží žurnalistiku opravdu ve veřejném zájmu.Variabilita názorů vám vadí a proto jste nezveřejnili můj příspěvek.Asi také důvod proč se k vám komentáře jen hrnou.Tož dobře vám tak.

 3. rich napsal:

  Děkuji.Hulvátství a sprostota příspěvků je vám milejší.A asi taky vlastní.

 4. rich napsal:

  Snažíte se mne znemožnit dodatečným zveřejněním příspěvků.Jako bych si je vyhádal.Není to fér a dlouho vás nebudu mít rád.

 5. Marie napsal:

  Velmi by mě zajímalo jaké u nás existují podpory a dotace konkrétně.To by mohl pan Janeček vysvětlit.Na vše jistě existují předpisy, které kontrolují zástupy úředníků.Takže pouze nedokonalá administrativa může zavinit selhání.Proč hned vinit Babiše? Jako správný hospodář se jistě o tento segment musí zajímat,ale k získání dotací snad musí splnit podmínky jako každý jiný,ne?

 6. Karel1 napsal:

  Pan Janeček je opravdu čistý jako křišťál!!Házet špínu na ostatní mu jde dobře,co takhle zametat před vlastním prahem!???

Přidávání komentářů není povoleno