Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
anobudelip.cz,

Karel Janeček: Firmy Andreje Babiše jsou neoprávněně zvýhodňovány

PSÍ TÝDEN. Za podpory Nadačního fondu proti korupci zveřejnil tento týden HlídaciPes.org dvě unikátní analýzy mapující byznys místopředsedy vlády a šéfa hnutí 2011 Andreje Babiše. Další budou následovat. Zakladatel fondu Karel Janeček připojil komentář, podle něhož v Česku dochází ke zvýhodňování firem z Babišova impéria a jeho často spekulovaný střet zájmů je objektivní fakt. Řešení je podle Janečka v Babišových rukou: sám by měl aktivně proti zvýhodňování svých firem vystupovat.

 • „Konflikt zájmů Andreje Babiše je objektivní fakt. Zveřejněná čísla dotací a podpor silně indikují, že bohužel dochází i k faktické realizaci tohoto konfliktu, tedy k neoprávněnému zvýhodňování firem vlastněných Andrejem Babišem.karel-janecek-1Je dobré si uvědomit, že k této realizaci ani není nutná osobní angažovanost nebo špatný úmysl Andreje Babiše. Plně k ní stačí antisportovní disciplína ř…lezectví, zvláště oblíbená v České republice.“ Slova Karla Janečka doprovodila analýzy Elišky Hradilkové, detailně mapující Babišův byznys v ČR a čerpání veřejných zakázek, ze kterých citovala všechna relevantní tuzemská média. V pondělí HlídacíPes.org přinese článek popisující čerpání evropských dotací, následovat bude „Agrofert v obrazech“, kompletní grafický přehled Babišova byznysu.
  Babišovy koblihy netáhnou. Pekárny PENAM skončily ve ztrátě, nejlíp se v Agrofertu daří chemičkám
  Babišovo impérium získalo v posledních deseti letech veřejné zakázky až za 35 miliard korun

 

 

 

 

 

 • zeman-vodickaA do třetice: Český svaz bojovníků za svobodu má problém. Ministr financí Andrej Babiš společně s ministrem obrany Martinem Stropnickým avizovali, že prošetří hospodaření svazu a přehodnotí jeho další podporu. HllídacíPes.org se zaměřil na to, koho svaz ocenil. Zjištění je překvapivé: v tomto roce získali vyznamenání především lidé z okolí prezidenta Miloše Zemana, kterého Vodička podpořil v prezidentské kampani.

  Já na bráchu, brácha na mě. Jak kontroverzní Český svaz bojovníků za svobodu rozdával medaile

7 komentářů

 1. jan rich napsal:

  V souvislosti s ohrožením České republiky podnikáním jejího ministra Babiše bych chtěl pana Janečka požádat o analýzu rodícího se podobného problému v USA.Čerstvě zvolený prezdent Trump přeci také podniká a může skrytě vytvářet příznivé podmínky k prosperitě svého podnikatelského impéria.Jak to,že to nechává lid Spojených Států v poklidu?Jak to,že tam média v tomto smyslu na něho neútočí a nedělají z něho zneuživatele?Nenechávejte občany USA v nevědomosti či přílišné shovívavosti a upozorněte je na to,jak se my s takovými vyčůránky chystáme zatočit.Budou povděčni.

  • Petys napsal:

   Trump je prostě realitní magnát, hotely a golfová hřiště, hotovo. A přestože je velký boháč, je asi na 175.místě žebříčku mezi bohatými v USA. Je to druhá liga mezi superboháči, naprosto neschopný uškodit svým portfoliem nemovitostí.
   Babiš ovládá celé segmenty českého zemědělství, je to největší vlastník půdy u nás, potravinářství, chemického průmyslu, zdravotnictví, zároveň vlastní média tištěná i rozhlas a uvažuje o televizi. A navíc vlastní politickou stranu! Neboli má želízka všude jen ne tam kde by měl – na rukou – viz kauza Čapí hnízdo, za níž by jiný šel nejspíše sedět. Jen na Ukrajině či Rusku se takoví lidé stávají politiky. A teď tedy i v Česku.

 2. rich napsal:

  Pochopil jsem,že HLÍDACÍ PES a pan Janeček střeží žurnalistiku opravdu ve veřejném zájmu.Variabilita názorů vám vadí a proto jste nezveřejnili můj příspěvek.Asi také důvod proč se k vám komentáře jen hrnou.Tož dobře vám tak.

 3. rich napsal:

  Děkuji.Hulvátství a sprostota příspěvků je vám milejší.A asi taky vlastní.

 4. rich napsal:

  Snažíte se mne znemožnit dodatečným zveřejněním příspěvků.Jako bych si je vyhádal.Není to fér a dlouho vás nebudu mít rád.

 5. Marie napsal:

  Velmi by mě zajímalo jaké u nás existují podpory a dotace konkrétně.To by mohl pan Janeček vysvětlit.Na vše jistě existují předpisy, které kontrolují zástupy úředníků.Takže pouze nedokonalá administrativa může zavinit selhání.Proč hned vinit Babiše? Jako správný hospodář se jistě o tento segment musí zajímat,ale k získání dotací snad musí splnit podmínky jako každý jiný,ne?

 6. Karel1 napsal:

  Pan Janeček je opravdu čistý jako křišťál!!Házet špínu na ostatní mu jde dobře,co takhle zametat před vlastním prahem!???

Přidávání komentářů není povoleno