Zeman zdraví Trumpa. A těší se na vysněné přijetí v Bílém domě

Napsal/a Robert Břešťan 9. listopadu 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

GLOSA Nebylo v Evropě mnoho politiků, kteří by v klání o post amerického prezidenta tak otevřeně fandili vítězství Donalda Trumpa, tak jako český prezident Miloš Zeman.

Naopak na adresu Hillary Clintonové se Zeman vyjádřil opakovaně mimořádně nevkusně. Neměl tím ovšem co ztratit. Pokud by byla v Bílém domě ona, Zemana by tak jako tak nikdy nepřijala. Mimo jiné i kvůli zřetelné zahraničně-politické orientaci Miloše Zemana na Rusko a Čínu.

Zemanova sázka na Trumpa byla zcela logická. Však se již ozval Jiří Ovčáček: „Lež a nenávist lze porazit. Normální Američané nám ukázali, že lze porazit mocenský konglomerát prolhaných médií a nabubřelé pseudoelity. Dokažme i my v roce 2018, že dokážeme porazit souručenství médií a tzv. elit.“

Kromě toho, že Zemana s Trumpem spojuje prostořekost a důraz na podobný elektorát, nově zvolený americký prezident je navíc jediná Zemanova šance, jak se – snad, možná – ještě ve funkci českého prezidenta dočkat oficiálního přijetí v Bílém domě.

Protože, jak už jsme zde jednou psali – i když se to obdivovatelům Kremlu či Pekingu bude zdát vysoce podezřelé, v diplomacii není vyšší mety než je právě oficiální přijetí americkým prezidentem v Bílém domě.

Posledním českým prezidentem, který se toho dočkal, byl Václav Havel. Václav Klaus čekal marně celých deset let. Miloš Zeman v roli prezidenta zatím též.

A to přesto, že Hrad se již od jeho nástupu do prezidentské funkce netajil tím, že na oficiálním přijetí „intenzivně pracuje“.

Nástup Trumpa se se bude shodovat i se střídáním na postu českého velvyslance ve Washingtonu. Novým ambasadorem, jak Zeman již zcela nediplomaticky veřejně vyhlásil, bude současný šéf prezidentova zahraničního odboru Hynek Kmoníček.

Přijede v době, kdy se bude kompletně měnit americká administrativa a to bude ideální čas přihlásit se o zásluhy českého hradního pána.


Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)