Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
"Prezident má zastupovat stát s elegancí, šarmem a vtipem."
,

Zkušený sázkař Michal Horáček pohořel na Clintonové. Na její vítězství vsadil 100 tisíc

Výsledky amerických voleb bedlivě sledoval i český kandidát na prezidenta Michal Horáček. I s ohledem na svou peněženku. Už v lednu totiž vsadil na vítězství Hillary Clintonové, která dnes souboj s Donaldem Trumpem prohrála.

Michal Horáček, mimo jiné zakladatel sázkové kanceláře Fortuna, se o sázce na Clintonovou zmínil v rámci svého červnového rozhovoru pro HlídacíPes.org.

„Teď jsem v lednu vsadil všechno, co mi byli ochotni vzít – asi sto tisíc, na to, že vyhraje Hillary Clinton. A každému jsem to doporučil,“ řekl tehdy.

Dnes je jasné, že zkušený sázkař se svým tipem narazil a o peníze přišel. „Prohrál jsem sázku za 100 tisíc. Jiné sázky jsem ale vyhrál,“ zhodnotil nyní situaci Horáček. „V obou případech to v duchu herní etiky beru stejně: s lehce pobaveným úsměvem,“ dodal.

Horáček na amerických volbách ocenil, že „výsledku bylo dosaženo v regulérním demokratickém procesu“ a že se jeho favoritka Clintonová „nevytratila zadním vchodem.“

„Panu Trumpovi zatelefonovala, uznala jeho vítězství a blahopřála mu k němu,“ napsal Horáček na dotaz HlídacíPes.org. „Politická kultivovanost USA tedy žije dál, k tomu blahopřeji i já,“ dodal.

Zároveň upozorňuje na to, že není správné voliče Donalda Trumpa hodnotit negativně: „Neoznačujme voliče pana Trumpa hlupáky, kteří nic nepochopili. Stejně jako v případě lidí, kteří hlasovali pro brexit. Je to suverénní rozhodnutí svobodně se rozhodujících občanů.“

Textař a podnikatel Michal Horáček oficiálně oznámil svoji kandidaturu na českého prezidenta minulý týden. Zároveň jako první odkryl informace nejen o svém majetku, ale také o svém zdravotním stavu.

PSALI JSME: Přehledně: prezidentský kandidát Michal Horáček přiznal majetek za téměř 460 milionů. Zde je jeho soupis

Jak přiznal, k rozhodnutí o zveřejnění údajů o své finanční situaci jej inspiroval právě rozhovor pro HlídacíPes.org, jehož klíčové otázky se točily právě kolem ochoty předložit detailní majetkové přiznání.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

18 komentářů

 1. lojzo napsal:

  Skořápkář a chce kandidovat na prezidenta!Já bych řekl že to je velký ŠAŠEK!

 2. Bubo napsal:

  Co do těch výsledků voleb stále cpete textaře Horáčka? Zdá se, že jste se fackou od Donalda nijak nepoučili a melete stále svůj obdiv k válečnickým USA. Mimochodem, pokud to ještě nevíte, Trump má ještě větší vazby na Izrael než měl Obama. A Horáčkovi nepomůžou ani miliony ani soupis majetku. Dokonce ani jemu naklonění novinářští poskoci.

  • Robert Břešťan napsal:

   A že se tedy namáháte s psaním komentáře, když vás ten Horáček tak nezajímá. A kde prosím meleme svůj obdiv k válečnickým USA? Děkuji.

   • josef napsal:

    No minimálně to nevyvracíte. Když mj.než začala válka proti Iráku tak dle průzkumu v USA vědělo „fantastických“ 9 procent dotázaných, kdeže se ten „Irák“ nachází. Poté co už válka (obrana) začala tak vědělo už 17 procent, čili v tu dobu to byl největší nepřítel na zemi, ale pro 83 procent občanů USA to byl imaginární pojem…

 3. nováček napsal:

  A tak by to bylo, kdyby se stal, nedej Bože, prezidentem, jenom by nevsázel svoje, z gamblerů vydřené peníze, ale naše,státní.

 4. Miroslav Sendler napsal:

  Máme kliku ,že nesedí na Hradě mol vsadit Hrad nebo Korunovační klenoty

 5. Ferda napsal:

  Člověk, který „s pobaveným úsměvem“ vyhodí sto tisíc by si měl uvědomit, že je to pro některé důchodce celoroční příjem, nebo pro některé rodiče částka, která jim chybí na operaci jejich dítěte. Nic proti tomu, jak se tento pán baví a jsou to jistě jeho peníze. S takovou náturou ovšem kandidovat na prezidenta, to je na pováženou.

 6. Karel Novotný napsal:

  Zásadní chyba. Normální lidé se nesází, a když už, tak jen jako „hedging“ na nechtěnou variantu, v tomto případě tedy na Trumpa. Taková sázka je pak win – win: buď vyhraje, kdo chci, nebo mám aspoň bolestné 😉 Dtto sázení proti „našim“ na sportovních mistrovstvích, když jde o hodně ….

 7. e.kruparova napsal:

  Radši by dal chudým detem je to nezodpovedný človek a takový prezident ? Dobre aspon lidé vidí co je to zač, jenom hráč at nás pánbuh chráni od takového prezidenta !!!!!!!!!!!!!

  • Robert Břešťan napsal:

   S vlastními penězi si každý může nakládat podle svého uvážení, nebo myslíte že ne?

   • Ferda napsal:

    Jistěže ano, může. Ale to co dělá o něm něco vypovídá. A tady právě ta výpověď není pro prezidentského kandidáta právě lichotivá. Pokud by to byl „nějakej Horáček“, tak je to vcelku jedno, takovejch bláznů je fůra. Tenhle pan Horáček ovšem ohlásil kandidaturu na prezidenta. Nebo myslíte, že by prezident měl vyhazovat peníze oknem, jen tak pro zábavu? Jsou věci, které se smí, jsoui věci, které se nesmí a jsou věci, které se nedělají. Alespoň rozumnní lidé je nedělají.

    • Robert Břešťan napsal:

     Někdo ty peníze třeba propije a prokouří.

     • Ferda napsal:

      Což jistě není rozumné. A většinou přitom neohlašuje kandidaturu na prezidenta. Nebo myslíte, že bychom neměli mít na prezidentského kandidáta vyšší nároky než na „někoho“?

     • Robert Břešťan napsal:

      Ne, jen si myslím, že pokud si to pan Horáček může dovolit, pak si může vsadit svých 100 tisíc na cokoli. Třeba na to, že Jarda Jágr bude hrát NHL do padesáti. Je to jeho věc.

     • Josef Kucirek napsal:

      Na prikladu kratke diskuze Ferda versus Břešťan je nazorne videt, jak rozumne a pochopitelne nazory (pan Ferda) to maji u nas tezke.

 8. Němec napsal:

  Na post prezidenta své osoby si pan Horáček vsadil velmi dobře. Jen by to chtělo víc Bolka Polívky a sparťana Řepky aby byl trhák pro média. Politickou korektností by o svou prezidentskou loterii prohrál.

 9. Petys napsal:

  Pan Horáček je celkem decentní, slušnej a přímej chlápek. Klidně přizná svou chybu. To je na české prostředí handicap, je to příliš malej křivák, musí lhát a vykrucovat se i když blábolil nesmysly třeba o novináři o němž ví kulový. A pak to hodit na jiné ať jeho průser vyřeší a pokutu za jeho kecy zaplatí úřad čili my všichni. To je pravej adept na našeho pussydenta, křivej a hodně vychcanej.

 10. Ferda napsal:

  Pro pana Břešťana : Stále prezentujete pana Horáčka jako soukromníka, bez ohledu na to, že jím už není. Vstoupil do jiné hry, teď to jestli vyhraje, nebo prohraje už není jen jeho věc. Dal k dispozioci své majetkové přiznání, dal k dispozici svojí zdravotnickou dokumentaci a řekl chci být Váš prezident. Takže se lidé můžou oprávněně ptát :“a jakpak je to s Vámi jako s člověkem? Dovedete se vcítit do situace jiných? Jste rozumný hospodář, nebo hazardér? Jste osobně skromný, nebo vejtaha a pozér, který prezentuje občánkům, co si všechno může dovolit?“ Zatím odpovědi nevypadají pro pana Horáčka příliš nadějně. No ale je ještě dost času, ještě to může napravit. Nebo také ještě víc pokazit.

Přidávání komentářů není povoleno