Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
david anderson : da-photography on Foter.com, zdroj

Jak se hraje holomajzna, letem světem se Zemanem a komu se hodí vymyšlení uprchlíci

Oběti Babišova režimu: náměstek na odstřel *** Doba pobělohorská jako justiční thriller ***  Jednotka rychlého nasazení proti českým europředsudkům – 45. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

POSTAVIT SE BABIŠOVI: Za úřadování Andreje Babiše coby ministra vydržel Ondřej Závodský mezi náměstky na ministerstvu financí ze všech nejdéle. Nástup nové vlády s Babišem v čele už ale nevidomý právník v roli odborného náměstka neustál. „Já jsem při svém působení ve státní správě nikdy nic pod koberec zakopávat nechtěl,“ říká v dvoudílném rozhovoru pro HlídacíPes.org.

ÚSTECKÝ ROZPAD ANO: V Ústí nad Labem se opět drolí Babišovo hnutí ANO 2011. Hnutí opustili tři zastupitelé zvolení v městském obvodě Neštěmice, jako důvod uvádějí nepřípustné zásahy shora do probíhajících koaličních jednání. Opakuje se tak tři roky starý scénář, kdy právě v Ústí nad Labem začala vlna rozpadu radničních koalic, na kterých se ANO podílelo.

 

 

STŘEKOVSKÁ HOLOMAJZNA: A ústecká laboratoř politiky ještě jednou. První jednání zastupitelstva tamního městského obvodu Střekov názorně ukázalo, proč se místní části na pravém břehu Labe říká „střekovská holomajzna“. Vedení městského obvodu tam v rámci povolebních handlů postavili z náhradníků.

LÉTAJÍCÍ PANENKA: Nenávist Miloše Zemana vůči novinářům má i výjimky. Netýká se třeba serveru Parlamentní listy, který má k současnému prezidentovi blízko, jde mu na ruku a na oplátku získává od Zemana exkluzivní vyjádření, s kterými jinak prezident obvykle šetří. Jak privilegované postavení „hradní“ web má, ukázala i říjnová cesta na summit prezidentů zemí Visegrádské čtyřky ve Vysokých Tatrách.

KOZINA A ČEŠTÍ PÁNOVÉ: Velké procesy, které doprovázely českou historii, měly vždy i svou advokátskou a procesní stránku. Pro publikaci HlídacíPes.org Mapa justice deset velkých procesů tímto pohledem popsal advokát Aleš Rozehnal. V druhém díle přinášíme ukázky z doby pobělohorské.

ZASTAVIT CZEXIT: Nechuť k Bruselu a skepse k Evropské unii je mezi lidmi pevně zakořeněná, zjišťuje viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar. Už řadu měsíců objíždí republiku a tam, kde o to lidé stojí, debatuje o tom, k čemu je Evropská unie, jak funguje a jaký smysl má pro Česko. „Nechci žít s pocitem, že jsem proti tomu nic nedělal,“ popisuje svoji motivaci pro HlídacíPes.org.

HOAX, CO SE HODÍ BABIŠOVI: Rakouský bulvární deník Kronen Zeitung přišel se znepokojivou zprávou, která se rychle rozšířila i do Česka. Na bosensko-chorvatské hranici prý stojí asi 20 tisíc migrantů, převážně mladých mužů ozbrojených noži, kteří se chystají překročit hranice EU. Informace už žije vlastním životem na sociálních sítích i dezinformačních webech. Má jedinou vadu – je vylhaná.

VYMÝT SI MOZEK: „Většina lidí se k neonacistům nepřidá kvůli ideologii, ale spíš kvůli tomu, že chtějí někam patřit. Snažím se za svastikou vnímat osoby s konkrétním příběhem,“ vysvětluje v rozhovoru pro HlídacíPes.org Tom Olsen. Bývalý norský neonacista se dnes jako sociální pracovník snaží v přednáškách po celém světě varovat mladé lidi před extremismem. „Sám jsem si vymyl mozek,“ říká.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno