I novináři mají názor, kde se v Praze dobře konspiruje a proč musíme víc veslovat

Napsal/a -pes- 15. června 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

Komunisté a věčná inspirace z Moskvy *** Slzy pro tibetskou vlajku v Plzni *** Jaký šéf je Jaromír Soukup?  – 24. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

CO JE NA TOM ŠKODLIVÉHO? Michal Voráček je podnikatel, mediální magnát a muž, který na českém mediálním trhu zanechal výraznou stopu. Po roce 1989 na zelené louce vystavěl v Československu úspěšné vydavatelství Ringier, působil v televizi Nova i Prima a v médiích je aktivní i nadále. Je mimo jiné spolumajitelem webu Parlamentní listy, o kterém tvrdí: „Je to vrcholně demokratické médium. Co je na tom škodlivého?“

VĚČNÁ INSPIRACE Z MOSKVY: Na nezávislá média – jeden z pilířů demokracie – je veden nesmlouvavý útok. Protože stojí v cestě. Totalitářům, ale i těm, kteří si chtějí beztrestně přilepšovat z evropských či státních miliard. A k útoku se hodí jakákoliv munice. Včetně zjevných nesmyslů. Jeden pochází z dílny Vojtěcha Filipa, prvního mezi českými komunisty.

Komunisté se vždy jezdili učit do Moskvy. Kdysi jak zakroutit krkem svobodomyslným občanům, dnes praktikám hybridní války

I NOVINÁŘI MAJÍ NÁZOR: Není možné požadovat, aby média a jejich zaměstnanci neměli, resp. nevyjadřovali žádný názor. Takový stav by byl možný pouze za situace, kdy by existovali pouze novináři a editoři, kteří by nebyli vůbec ovlivněni jakýmikoli hodnotami. Muselo by se jednat o osoby, které by neměly žádný vztah ke světu, o němž přinášejí zprávy, píše advokát Aleš Rozehnal.

SLZY PRO TIBETSKOU VLAJKU: Koncem května byla v Plzni slavnostně otevřena výstava Hedvábí, čaj, porcelán, s podtitulem Interkulturní výměna na Hedvábné stezce. Oficiálně měla představit kulturu provincie Če-ťiang, která je již dvanáct let partnerskou provincií Plzeňského kraje. Expozice nebyla ale zjevně určena pro veřejnost. Smysl akce byl jiný…

DOBRÁ ADRESA: Už počtvrté rozdala Asociace nezávislých médií takzvané Krameriovy ceny pro novináře. Asociace sdružuje některé dezinformační weby a mezi oceněnými byli i letos lidé, kteří v podobných médiích působí – například zakladatel slovenského internetového rádia Slobodný vysielač Boris Koróni. Dezinformační scéna má blízko i k adrese, kde se ceny tradičně udělují: ke Slovenskému domu v Praze.

 

 

FENOMÉN SOUKUP: Když se bavíte s lidmi, kteří dnes média vlastní, tak vidíte, že o médiích uvažují daleko brutálněji než Jaromír Soukup, říká Daniel Köppl, výkonný ředitel Empresa Media a blízký spolupracovník majitele a „multimoderátora“ TV Barrandov Jaromíra Soukupa.

Představte si, že jste na hodinu Jaromírem Soukupem a co na vás všechno jde za urážky a vy to musíte vnitřně ustát. Psychicky to zvládá překvapivě dobře

DAVY PROTI STARCŮM: Americká sinoložka Andréa Wordenová strávila rok 1989 v Číně s tamními studenty. V rozhovoru pro server Sinopsis popisuje, jak tehdy Číňané mimo hlavní město vnímali události v Pekingu, demonstrace a následný masakr na náměstí Nebeského klidu, ale i to, jak se ČLR za posledních 30 let změnila.

SEMÍNŮV SVĚT: ČTK, ze které přebírá zpravodajství většina tuzemských médií, hrozí ovládnutí příznivci dezinformační scény. Proti kontroverznímu kandidátovi SPD s protižidovskými postoji Michalu Semínovi se ohradila i další nominantka Okamurovců v Radě Jana Gáborová.

MUSÍME VÍC VESLOVAT: Znalostní ekonomika, po které alespoň slovně touží každá vláda, vyžaduje perfektní koordinaci v týmu, ale zároveň dostatečné „narušení“ v podobě nových nápadů. Britské vysoké školy k obojímu vedou správně, české dělají všechno přesně naopak. V téhle zemi studenti málo veslují, píše Petr Bartoň.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
SMR mobil Mobile (207441)