Facebook TV Barrandov,

Daniel Köppl o pořadech Jaromíra Soukupa: Jen on byl ochotný takhle nasadit svou kůži

Napsal/a -pes- 12. června 2019

Když se bavíte s lidmi, kteří dnes média vlastní, tak vidíte, že o médiích uvažují daleko brutálněji než Jaromír Soukup. Je to čistý kalkul, kde je jim úplně jedno, jak to ekonomicky dopadne, protože je to pro ně nástroj. Je to pro ně armáda, která bude fungovat jako Agrofert, nebo jako Sparta, říká Daniel Köppl, výkonný ředitel Empresa Media a blízký spolupracovník majitele a „multimoderátora“ TV Barrandov Jaromíra Soukupa.

Daniel Köppl byl jedním z účastníků debaty v rámci studentského festivalu Zlatý voči zaměřené právě na „fenomén Soukup“. Kromě Köppla se diskuse účastnil i mediální analytik a pedagog Fakulty sociálních věd Jan Křeček a novinářka A2larm Saša Uhlová.

Moderátorem diskuse byl šéfredaktor HlídacíPes.org Robert Břešťan. Níže nabízíme záznam z debaty, v níž se pozornost soustředila především na Köppla.

Pod videem je textová verze vybraných výroků Daniela Köppla.

 • Je tu nepochopení části lidí, že není jen ČT 24 a není jenom Respekt. Oslovujeme ty lidi, kteří mají pocit, že se nevyvíjí vše, jak by mělo a zachovávají si selský rozum.
 • My si nehrajeme na zpravodajství. Tlačíme do toho zábavu. Ne všichni lidé chtějí solidní zpravodajství, chtějí názorové zpravodajství, chtějí prvek zábavy. Je to show a přiblížení politiky jiné cílové skupině.
 • Média, jak je známe, skončila. Nikdy se už nevrátíme do 90. let. Scéna je změněná, chová se úplně jinak. Vinu na tom mají sociální média, ta vyhnala do extrému rozdělení společnosti.
 • Tým, který pořady (Jaromíra Soukupa) připravuje, je relativně úzký. Pracujeme se širším novinářským zázemím Empresa Media. Podílí se na tom asi deset lidí.
 • Jaromír Soukup je ten, který dává všanc svoji tvář a on s tím musí být ztotožněný. Je autentický, to je jeden z důvodů, proč uspěl. Kdybychom ho naučili, aby se choval jako Takáč nebo Drtinová, tak by to nefungovalo.
 • Reklama mne naučila, že nesmíte pohrdat cílovou skupinou. A je jedno, jestli děláte reklamu na vložky nebo na whisky. Ti, kdo konzumují Aeronet, nejsou hloupí, mají jen jiný pohled na svět. Elitářství je pro mě iritující.

 

 

 • A proč je moderátor zrovna on jako generální ředitel? Na to je jednoduchá odpověď. Od začátku jsme hledali někoho, kdo by to dělal a nikoho jsme nenašli. Opravdu nikdo z novinářů nebyl ochoten nasadit svoji kůži do toho hejtu, který následuje. Všichni jsou při zdi a báli, co se stane. Chápu to. Představte si, že jste na hodinu Jaromírem Soukupem a co na vás všechno jde za urážky a vy to musíte vnitřně ustát. Psychicky to zvládá překvapivě dobře. Má schopnost oddělit samoúčelné hejty a naopak si vzít poučení. Je velký posun v tom, jak to dělá, jak mluví.
 • Jaromír Soukup je poslední člověk v současných českých médiích, který je vlastní a má zároveň mediální historii i znalosti. Má mimořádný dar vidět, co se bude dít. On byl první, kdo začal s nakupováním médií. Už před Bakalou, dávno před Babišem, Křetínským, Dospivou.
 • Je poslední v médiích, kdo dodržuje nějaká pravidla. Když se bavíte s lidmi, kteří dnes média vlastní, tak vidíte, že o médiích uvažují daleko brutálněji než Mirek. Je to čistý kalkul, kde je jim úplně jedno, jak to ekonomicky dopadne, protože je to pro ně nástroj. Je to pro ně armáda, která bude fungovat jako Agrofert, nebo jako Sparta.
 • Když mluvíte s lidmi z Agrofertu, jak uvažují o Mafře, tak je to brutální. Jsem v Emprese X let a nikdy mi Jaromír Soukup neřekl třeba to, co má být v Týdnu.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

13 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Pan Koppl asi zije na jine planete. Jak prisel na to, ze drivejsi media skoncila? Vi vubec, jakou ma TV Barrandov sledovanost? Dost mi pripada, ze je presvedceny o tom, ze ma ve vsem pravdu. Tak hodne stesti! Nekomu vadi elity. Mi zase vadi lide, kteri si mysli, ze to bez elit pujde lip. Zajimalo by me, jestli se vubec nekdy muze Soukupovi podarit zamaznout dluhy.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Se Soukopovými dluhy bych si, na Vašem místě, starost nedělal. Buďte rád, že to nejsou Vaše dluhy. A že skončila „media jak je známe“, tedy spíše „jak jsme je znali“? To je skutečnost. U Rudého práva, poznal i méně vzdělaný lid, kdy jde o lež a co je pravda, u Práva se to skoro nepozná, ani když má člověk dva tituly.
   Pozdech : kde jsou ty doby, kdy jsme věděli, že hned za rohem je Zelenina a byla po celá léta, dnes je tam herna a bar, předtím prodejna obuvi a ještě předtím prodejna mobilů..

   • Gajdi napsal:

    Ano věděli jsme,kde je Zelenina která byla leckdy skoro bez zeleniny nebo ovoce.“ bez povzdechu“.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     To Vám řekla maminka? Já jsem ji měl kousek od bytu na rohu abrambory na uskladnění (ve sklepě jak má být) stály 80 haléřů kilo, 80 haléřů to je 0,8 desetina koruny, dnes po celý rok 25 Kč.
     Pravda, tehdy u nás, ale třeba i v Maďarsku, byly papriky a rajčata až uzrála na poli, nic se nevozilo přes celý svět a zpátky s uhlíkovou stopou, jakou zanechá rok provozu několika tisíc osobních automobilů.

    • petrph napsal:

     Jenomže pořád tam Zelenina za rohem byla a vždycky tam něco měli. To se ví. že banány většinou ne, ale brambory, koštal, jabka tam většinou měli pořád.
     Jenomže, dneska – jak se snažil naznačit výše pan z Hané, tak už za rohem není, A pokud nemáte rychlé spojení do vzdáleného hypermarketu /na venkově dosti obvyklé/tak jste nahranej,,

     Ostatně, abych nechodil daleko pro příklad. Já žiju v periferní čtvrti krajského města. Za socíku jsme tu měli : základní školu, Jednotu, masnu, Zeleninu, kadeřnictví, knihovnu kino a hotel s docela hezkou příjemnou restaurací na večerní posezeni
     A po úvodním podnikatelském boomu po sametu nám tady zbyly dvě vietnamské večerky 🙁 (Herny ani privátní cluby radši nepočítám),ale tam ani místní nechoděj..

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Lépe bych to nepopsal, i když bydlím nejspíš jinde než Vy.

    • Jan Růžička. napsal:

     Zato teď to máš plný bio zeleniny, vyhnane chemii !!! 🤕👎Jan Růžička

 2. eva radová napsal:

  ten pán by se měl napřed naučit česky a potom psát do médií – je to hrůza

 3. eva radová napsal:

  napsala jsem, že ten pán , co uveřejnil výše uvedený text, by se napřed naučit češtinu a ne se zesměšňovat v médiích er

 4. Nemec napsal:

  O úrovni a pro jaké diváky je TV Barrandov dává odpověď dotaz pro Soukupa jednoho diváka, který se ho ptá, zda by si nechtěl zaboxovat s panem Kalouskem. Ale hlavně ať se nevrátí doba pana Hanáka kdy v zelenině byly jen brambory a ve výloze ocet jako za vlády komunistů.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   To Vám vyprávěl kdo? Jájsem v té době žil celkem normálním rodiným životem, dvě děti školou povinné, žena zaměstnaná, já také a bez obav ze zkrachování firmy, nebo propuštění pro nedostatek zakázek, či nedej Bože, neúcty k panu zaměstnovateli. A kromě brambor bylo v Zelenině vždy sezonní ovoce, i sezonní zelenina (v té naši dokonce třeba i žampiony),

 5. Tondach napsal:

  Jen on byl ochotný takhle nasadit svou kůži … a lhát a lhát a lhát? To je docela síla, pane Köpple! A kdo to organizoval?

 6. Riefenstahl napsal:

  Vrátíme to zpátky, resp na kvalitě je třeba pracovat a stále ji hledat, pěstit – není pokrok, jako pokrok. Jinak celkem neskutečný, neuvěřitelný a dostatečně hustý.

Přidávání komentářů není povoleno