Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
kohane on Foter.com / CC BY, zdroj

Hledá se lék na Zemanovu virózu, jak se Pražský hrad proslavil v Africe a kde jsou v Česku velrybáři?

Dezinformátoři: kampaň proti Zemanovi platí Soros  ***  Proč není tak snadné zvolit si svého Kisku?  *** Velké trable s malým knížectvím – 2. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

ZEMAN ZNOVU, NEBO NE?: Viróza, obdiv k Moskvě i rudá vlajka nad Prahou. V týdnu před volbami hlavy státu HlídacíPes.org připomněl posledních pět let se současným českým prezidentem sérií textů z exkluzivní publikace ZE-MAN.

HRADNÍ PORADCE A KORUPČNÍ SKANDÁL: Vysoký zástupce čínské společnosti CEFC měl podplácet prezidenta Čadu a ugandského ministra zahraničí. CEFC se tak chtěla dostat k čadské ropě a k obchodním výhodám v Ugandě. Kauza je ale Česku vzdálena  jen zdánlivě. Skupina CEFC je totiž velmi aktivní i v Česku a její spolumajitel Jie Ťien-ming je čestným poradcem prezidenta Miloše Zemana.

SOROS A ČESKÁ KAMPAŇ: Předvolební kampaň byla jedním z důležitých témat, kterým se věnují platformy šířící dezinformace, upozorňuje analýza Pražského institutu bezpečnostních studií. Dezinformační weby se tradičně strefovaly do miliardáře George Sorose a tvrdily, že bude financovat protikandidáty Miloše Zemana.

ZRALÍ NA KISKU?: Slovenský prezident Andrej Kiska sklízí už dlouho obdiv řady českých liberálních voličů i médií. Do funkce nastupoval jako politický amatér. Po necelých čtyřech letech v něm ale mnozí odpůrci Miloše Zemana vidí vzor toho, jak by měla vypadat hlava státu v Česku. V čem je Kiskovo kouzlo? A fungovalo by u nás vůbec?

ČESKO, ZEMĚ „VELRYBÁŘŮ“: Pokud bychom se na rok 2017 dívali optikou policejních odposlechů, došli bychom nejspíš k jeho označení jako roku zpochybňování. Ve velkých, mediálně sledovaných kauzách se udály dramatické zvraty. Pro veřejnost to není úplně dobrá zpráva. V podstatě nám říká, že na jedno konkrétní povolení k odposlechu telefonu dokáží mít různé soudy diametrálně odlišné názory.

VADUZ SE ZLOBÍ: I po více než sedmdesáti letech od konce druhé světové války české soudy řeší spory týkající se konfiskací na základě Benešových dekretů z roku 1945. A dá se očekávat, že přibudou i další žaloby. Ten, kdo věc žene k soudu, však nejsou neúspěšní restituenti, ale naopak český stát. Spor Česka s Lichtenštejnskem zatěžuje i vzájemné vztahy, které obě země navázaly teprve nedávno.

PAVUČINA LŽI: Jedna z nejdůležitějších kauz nadcházejícího roku. Ovlivňuje i hlasování o důvěře vládě v Poslanecké sněmovně. Některé strany dopředu řekly, že kabinet vedený Andrejem Babišem (ANO), který čelí podezření z podvodu s dotacemi na farmu Čapí hnízdo, kvůli kauze nepodpoří. HlídacíPes.org přináší přehled klíčových faktů a událostí kolem Čapího hnízda a zároveň popisuje roli současného premiéra v celém případu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. Petr Novák napsal:

    Dá se ještě protikandidátům Zemana tedy i tomu druhému věřit, když ten čtvrtý lhal a podváděl tedy pan Horáček ?Plný humanismu a fér play hry jak říkal.
    viz https://www.youtube.com/watch?v=Qdtb64u2lmw
    Každý ať si udělá úsudek sám.

Přidávání komentářů není povoleno