Hledá se lék na Zemanovu virózu, jak se Pražský hrad proslavil v Africe a kde jsou v Česku velrybáři?

Napsal/a -pes- 13. ledna 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Dezinformátoři: kampaň proti Zemanovi platí Soros  ***  Proč není tak snadné zvolit si svého Kisku?  *** Velké trable s malým knížectvím – 2. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

ZEMAN ZNOVU, NEBO NE?: Viróza, obdiv k Moskvě i rudá vlajka nad Prahou. V týdnu před volbami hlavy státu HlídacíPes.org připomněl posledních pět let se současným českým prezidentem sérií textů z exkluzivní publikace ZE-MAN.

HRADNÍ PORADCE A KORUPČNÍ SKANDÁL: Vysoký zástupce čínské společnosti CEFC měl podplácet prezidenta Čadu a ugandského ministra zahraničí. CEFC se tak chtěla dostat k čadské ropě a k obchodním výhodám v Ugandě. Kauza je ale Česku vzdálena  jen zdánlivě. Skupina CEFC je totiž velmi aktivní i v Česku a její spolumajitel Jie Ťien-ming je čestným poradcem prezidenta Miloše Zemana.

SOROS A ČESKÁ KAMPAŇ: Předvolební kampaň byla jedním z důležitých témat, kterým se věnují platformy šířící dezinformace, upozorňuje analýza Pražského institutu bezpečnostních studií. Dezinformační weby se tradičně strefovaly do miliardáře George Sorose a tvrdily, že bude financovat protikandidáty Miloše Zemana.

ZRALÍ NA KISKU?: Slovenský prezident Andrej Kiska sklízí už dlouho obdiv řady českých liberálních voličů i médií. Do funkce nastupoval jako politický amatér. Po necelých čtyřech letech v něm ale mnozí odpůrci Miloše Zemana vidí vzor toho, jak by měla vypadat hlava státu v Česku. V čem je Kiskovo kouzlo? A fungovalo by u nás vůbec?

ČESKO, ZEMĚ „VELRYBÁŘŮ“: Pokud bychom se na rok 2017 dívali optikou policejních odposlechů, došli bychom nejspíš k jeho označení jako roku zpochybňování. Ve velkých, mediálně sledovaných kauzách se udály dramatické zvraty. Pro veřejnost to není úplně dobrá zpráva. V podstatě nám říká, že na jedno konkrétní povolení k odposlechu telefonu dokáží mít různé soudy diametrálně odlišné názory.

VADUZ SE ZLOBÍ: I po více než sedmdesáti letech od konce druhé světové války české soudy řeší spory týkající se konfiskací na základě Benešových dekretů z roku 1945. A dá se očekávat, že přibudou i další žaloby. Ten, kdo věc žene k soudu, však nejsou neúspěšní restituenti, ale naopak český stát. Spor Česka s Lichtenštejnskem zatěžuje i vzájemné vztahy, které obě země navázaly teprve nedávno.

PAVUČINA LŽI: Jedna z nejdůležitějších kauz nadcházejícího roku. Ovlivňuje i hlasování o důvěře vládě v Poslanecké sněmovně. Některé strany dopředu řekly, že kabinet vedený Andrejem Babišem (ANO), který čelí podezření z podvodu s dotacemi na farmu Čapí hnízdo, kvůli kauze nepodpoří. HlídacíPes.org přináší přehled klíčových faktů a událostí kolem Čapího hnízda a zároveň popisuje roli současného premiéra v celém případu.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)