Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
rebeccacbrown13 on Foter.com, zdroj

Císař je nahý, kdo se bojí sirotků a české želízko v první lize populismu

Kolik lékařů je potřeba k jedné zahraniční cestě prezidenta? *** Pokřtili jsme Mapu české justice, něco takového tu nebylo 30 let *** Češi a Němci – sousedství, které občas zkazí politici a občas veřejnost – 38. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

ÚŘEDNÍCI MŮŽOU VŠECHNO: Ze zajišťovacích příkazů se stal běžný nástroj snahy o efektivní výběr daní, vláda chystá upravené rozšíření EET a daňoví úředníci ve snaze usvědčit podnikatele z nepoctivosti vyžadují informace o útratě a počtu hostů na svatební oslavě od novomanželů. Souboj podnikání s byrokracií se prohlubuje.

PRVNÍ LIGA POPULISMU: Tomio Okamura se rád ukazuje ve společnosti špiček západoevropské krajní pravice. Třeba s lídrem rakouských Svobodných Heinzem-Christianem Strachem, s předsedou italské „Ligy“ Matteem Salvinim nebo šéfkou francouzského Národního sdružení Marine Le Penovou. Té mimochodem Okamura říká „kamarádka“. HlídacíPes.org zjišťoval, jak moc je tahle vstřícnost vzájemná.

KDO SE BOJÍ SIROTKŮ: S kauzou Andreje Babiše „nechci tady žádné syrské sirotky“ je to – jak to tak bývá – složitější, než se zdá z novinových titulků i z pobouření na sociálních sítích (respektive v příslušných bublinách). Autorka plánu na přijetí dětí, europoslankyně Michaela Šojdrová, mezitím čelí vlně z velké míry nesouhlasných, leckdy i nenávistných a vulgárních ohlasů.

Z BOŽÍ VŮLE BANKÉŘ: Před deseti lety padla americká investiční banka Lehman Brothers a následně se utrhla lavina – globální finanční krize. Díky záchranným operacím, které následovaly, sice obrazně řečeno – i když někdy i fakticky – netekla v ulicích krev, zároveň se ale otupil tlak na potřebné systémové změny. Už příští krize tak může být fatální.


LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁ HLÍDACÍ PES? POMOZTE NÁM V TOM POKRAČOVAT

 TŘEBA PRAVIDELNÝM PŘÍSPĚVKEM 100 KČ ZA MĚSÍC NEBO I VYŠŠÍM – DĚKUJEME VÁM!


JAK JSME KŘTILI MAPU: Věci, které byly ještě před deseti, dvaceti lety úplně nemyslitelné a nepředstavitelné, dnes jsou nejen představitelné, ale reálně se dějí. A bohužel naše citlivost vůči těm věcem je stále menší a menší, řekl při křtu Mapy české justice předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Podívejte se, co přináší třetí unikátní publikace z dílny HlídacíPes.org.

ÚSTÍ SE NEVZDÁVÁ: Ústecký magistrát nesouhlasí s rozhodnutím policie, která jako nedůvodné shodila ze stolu trestní oznámení na aktivistu Lukáše Blažeje ze spolku Ústecké šrouby. A odvolává se ke státnímu zastupitelství, aby případ přešetřilo. Jde přitom už o čtvrté udání, které na aktivistu poslal právník magistrátu Miloš Studenovský. Policie už dříve uvedla, že trestní řízení neslouží k řešení osobních či názorových sporů.

ZEMAN V BERLÍNĚ: „Někdy udělají odvážný krok politici a společnost je následuje, jako v případě Česko-německé deklarace, někdy udává tón občanská a ekonomická spolupráce a politika se tomu přizpůsobí, jako při odblokování česko-bavorských vztahů,“ říká pro HlídacíPes.org ředitel Česko-německého fondu Tomáš Jelínek, který u příležitosti návštěvy Miloše Zemana v Berlíně komentoval sousedství Čechů a Němců.

CÍSAŘ JE NAHÝ: Zemanovu návštěvu také znovu provázely spekulace o jeho chatrném zdraví. Tentokrát vše vyústilo v konflikt prezidenta se zpravodajem veřejnoprávního Českého rozhlasu, který na Facebooku napsal, že Zemana doprovází početná skupina lékařů a sester. Císař je nahý – prezident viditelně chátrá – a potvrzují to opakovaně i diplomatické zdroje. Novináři přesto zřejmě podle Hradu nemají právo ptát se, jak je na tom vlastně hlava státu.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno