Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Miloš Zeman, zdroj

Když prezident chátrá, ale novináři o tom nesmí mluvit. Ani na Facebooku

GLOSA. Otázky novinářů na prezidentovo zdraví bere jeho mluvčí Jiří Ovčáček jako útok, který obrací proti médiím samotným. Potvrdil to čerstvý příklad zpravodaje Českého rozhlasu, který se musel bleskově omluvit nikoli za chybu ve vysílání, ale za svůj facebookový příspěvek. V něm napsal, že Zeman má s sebou na návštěvě Německa početný lékařský doprovod.

Vše došlo tak daleko, že Český rozhlas ve svých hlavních zprávách odvysílal omluvu, a ke stejné reakci přiměl i samotného zpravodaje.

Pro prezidenta Zemana to byla další záminka, proč  se tvrdě opřít  do veřejnoprávních médií. Informaci označil za lež a v rozhovoru pro Frekvenci 1 řekl, že „Český rozhlas má v Berlíně jako svého zpravodaje blbce“.

Celou kauzu rozpoutaly tyto dvě věty: „Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry,“ napsal ve středu na svůj facebookový profil Pavel Polák, od roku 2014 zpravodaj Českého rozhlasu v Berlíně.

Jen špatná chůze a cukrovka

Právě za tuto pasáž se nakonec on i rozhlas omluvili – kvůli tomu, že informace pocházela z jediného zdroje a nebyla ověřena (či nebyla ověřitelná) jinde.

Pro prezidenta i jeho mluvčího, kteří nevynechají jedinou možnost, jak si do ČRo a ČT kopnout, to byla jednoduchá partie. Kompletní hradní mašinerie proti jedinému novináři, který sice nepochybuje o důvěryhodnosti svého zdroje, tvrzení ale nemůže dále ověřit.


LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁ HLÍDACÍ PES? POMOZTE NÁM V TOM POKRAČOVAT

 TŘEBA PRAVIDELNÝM PŘÍSPĚVKEM 100 KČ ZA MĚSÍC NEBO I VYŠŠÍM – DĚKUJEME VÁM!


Rozhlas se očividně ani nepokusil v tomhle sporu hrát o čas a zvolil strategii co nejrychlejší omluvy.

Hrad se odměnil blahosklonným svolením, aby ČRo byl vpuštěn na páteční tiskovku s prezidentem, což Zeman původně zakázal.

Že má prezident zdravotní problémy přitom není žádné tajemství. I když Hrad oficiálně přiznává jen dvě choroby, polyfunkční neuropatii – projevující se potížemi s chůzí – a cukrovku, z diplomatických zdrojů opakovaně přicházejí informace o tom, že kvůli chatrné kondici prezidenta je třeba značně přizpůsobovat program i trvání jeho zahraničních cest. To je i případ aktuální třídenní návštěvy Německa.

Vlastně dvouapůldenní, z toho většinou s velmi volným programem. Tak volným, že si lze snadno domyslet proč.

Program tak na jeden den

První den odpoledne přílet a jedna schůzka se starým politickým přítelem (Günter Verheugen), druhý den přivítání v postupimském zámku Cecilienhof a po několikahodinové pauze jednání s podnikateli, jinak už nic.

Teprve třetí den klasické politické kolečko s prezidentem Steinmeierem a kancléřkou Merkelovou. Každý novinář i člen delegace, který někdy takovou cestu do sousední země s vysokým ústavním činitelem absolvoval, ví, že tohle všechno se dá klidně stihnout za jediný den – pokud to tedy kondice a zdraví dovolí.

Český rozhlas už shodou okolností jednu přestřelku s mluvčím prezidenta Ovčáčkem letos zažil. Při Zemanově návštěvě v Polsku byli novináři vyzváni, aby nenatáčeli prezidenta ve chvíli, kdy vstává ze židle. Oproti zvyklostem byl také zkrácen uvítací ceremoniál.

Rozdíl oproti situaci, do které se teď dostal berlínský zpravodaj Pavel Polák, byl v tom, že celou scénu sledovalo mnoho lidí, novinářů či fotografů, kteří ji mohli potvrdit.

Máme právo se ptát

Šéfredaktor zpravodajského serveru iRozhlas.cz Radek Kedroň tehdy o celém incidentu v Polsku napsal přímo na web rozhlasu obsáhlý text, kde citoval polské svědky události a hájil právo novinářů ptát se i na prezidentovo zdraví.

Mluvčí Ovčáček totiž na tehdejší věcné dotazy redaktorky iRozhlasu reagoval neadekvátně emotivně a především – na dotazy vůbec neodpověděl.

Už v létě letošního roku řekl šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák v rozhovoru pro deník Blesk, že „na každou cestu i nyní pojede dopředu tým, který prohlédne různé trasy, spočítá schody a podobně“.

Přidejme zmiňovanou kauzu „otočených kamer v Polsku“, loňské převážení prezidenta golfovým vozítkem na focení s ostatními státníky v Číně či situaci z letního summitu NATO, kde si Zeman jako jediný z lídrů po chvíli strávené ve stoje musel sednout na židli a vypadal unaveně.

A to jsou jen případy, které zachytily kamery. O těch dalších sice vědí třeba diplomaté a především lidé z prezidentova nejbližšího okolí, ale na veřejnost se informace nedostanou.

Než se mezi nimi najde někdo, kdo by se stal oním „druhým zdrojem“, na kterém by pak média mohla potvrdit story o skutečném zdravotním stavu prezidenta (na níž není nic bulvárního), bude Hrad k médiím i veřejnosti dál vytvářet iluzi, že chátrání prezidenta se nekoná a že za všechno můžou jen hloupí reportéři.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

89 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Podle me to tutlani dojde az tak daleko, ze kdyby Zeman nahodou uz dnes umrel, nikdy se to nedozvime.

 2. petr patočka napsal:

  tak doprovází prezidenta lékařský tým nebo ne??? dozvíme se to??,

  • iasc napsal:

   Nedoprovází. Novinář (zase) lhal.
   Vědí to všichni – jen k Petrovi Patočkovi se to nedostalo.

   • Tondach napsal:

    Jak to, že to vědí všichni? Já třeba ne! Pište jen za sebe!

  • Ivo Barnet napsal:

   Už se vše vysvětlilo. Ten zdravotnický tým je tam pro Mynáře, Nejedlého a Ovčáčka. Každý jich má pět!!

  • Karel napsal:

   Proč by měl jet s panem prezidentem tým lékařů do Německa?Copak tam nemají odborné lékaře,kdyby se něco stalo s kýmkoliv z delegace?Kdyby se jednalo někde v Africe,neřeknu.

   • Tondach napsal:

    …a proč by neměl? Myslíte si, že v Německu každý lékař ví, čím trpí český prezident?

  • Karel Vojtů napsal:

   Na oficiálním účtu Hradu, který nedávno konečně zřídili, to upřesňují
   https://twitter.com/Hrad0fficial/status/1042858571329875970

 3. Blažena Kouřilová napsal:

  Zkuste napsat, páni novináři, něco jako : vzhledem k svému věku aktivní, vitální, národem milovaný prezident ČR Miloš Zeman… a je po problému.

  • Václav Novák napsal:

   Novináři by neměli lhát

   • Weber napsal:

    Ono je to těžké pro novináře. Když nemluví pravdu premiér, prezident (o svém zdraví) – připomíná mi to někdejší utajování v SSSR, tak co chcete po novinářích. Jisté je to, že od M.Zemana nebylo férové, že ještě kandidoval na další funkční období, zdravotně na funkci nemá. Včera jsem dokonce zahlédl v telce z jeho návštěvy Německa, že měl v gatích plenu, to se sice stát může, věk na to má, nebo zdravotní problém, ale chyběla mu soudnost, když opět kandidoval, nebo jeho okolí jej má ve své moci natvrdo. Doufám, že Miloš nemá dojem, že má kořínek jako Mugabe. Myslím, že by mu měla domluvit jeho manželka Ivana, že by měl se nad sebou zamyslet a zvolit statečné řešení, to by prospělo všem.

    • napsal:

     věta, že od Miloše Zemana nebylo fér kandidoat mě rozsekala 😀 fakt sem se od srdce zasmál 😀 já osobně budu mít za prezidenta člověka, který bohužel není zcela zdráv po fyzické stránce avšak v hlavě to má v pořádku. Proto jsem rád za Zemana než abych měl za prezidenta tu loutku EU „Druhoše“.

     • PM napsal:

      Aha, a loutka Putina vám nevadí. Tak skvěle se vtom Rusku mají, že nechápu, proč v té strašné EU ještě setrváváte.
      Pozor Migrant utíkejte, v Rusku je naprosto bezpečno.
      A co je to loutka EU, to by mne ale opravdu zajímalo.
      Někteří lidé to mají v těch makovičkách docela dost pomotané. My jsme EU to je to tak těžké pochopit?
      Je děsivé co vše jsou lidé schopni tomu duševně nemocnému starci tolerovat a stále hledat něco pozitivního.
      Ale ano, podařilo se mu, hulvátství a sprostota je pro některé již vzorová ctnost.

     • ludek napsal:

      a co ten vas milovany prezident muze ovlivnit?krome propustky gauneru z vezeni,vubec nic.akorat blbymy kecy rozestvavat lidi.vzdyt ho nikde neberou vazne.je pro smich uplne vsude.i v tom rusku vi,ze muze ovlivnit akorat tak kulove.ale hodi se jim k nabouravani stability eu.

    • Martina napsal:

     Třeba se mu domluvit nedá a paní Ivana s ním nic nenadělá.

     • ona napsal:

      …vždyť se po zjištění výsledku voleb tvářila triumfálně…

    • Pavel Kmoníček napsal:

     Ten si domluvit nenechá! A navíc je přece zdravý jako „řípa“.

   • iasc napsal:

    Bohužel – jak vidíme na příkladě toho Poláka, lžou.
    Snad má Český rozhlas dost slušnosti, aby se ho navždy zbavil.

    • Tondach napsal:

     Proč by měl vyhazovat někoho, kdo něco napíše na SVŮJ facebook?

   • Jana napsal:

    President také ne.

  • jarda napsal:

   Pane Berger vy máte tu odvahu napsat, že náš president chátrá? Je mi z takových pisálků smutno.

  • tominator napsal:

   Aktivní, vitální? Vtipné! Národem milovaný? Max. půlkou národa, ale potom je třeba říct, že půlkou národa je nenáviděný!!! Po problému bude, až když se konečně odebere do důchodu…

   • Mila napsal:

    Pokud uvážím,kdo mohl být taky prezidentem (už 2x),jeví se mě Miloš Zeman jako zlo nejmenší.

   • Tom napsal:

    Zeman do důchodu ? Sci-fi .

    • Čestmír Straka napsal:

     Vždyť už v roce 2002 (ve věku 58 let) odešel do předčasného důchodu s odůvodněním, že je unaven. A v roce, 2018, když už je Zemanova zchátralost do očí bijící, je najednou fit a zdravý jako řípa? Ani omylem, žene ho jen pomsychtivost proti půlce národa a proti všem, kdo ho neadorují. Odporné salto mortale!

   • Ivan napsal:

    Jsme hrozný národ a říkáme si demokraté.

   • dado napsal:

    Půlka národa není 28% při účasti 66,60% voličů.

  • petr suchan napsal:

   Koho jsme si zvolili, toho máme! Já ho nevolil ani náhodou!

  • Kalbo napsal:

   To by byla lež

 4. František napsal:

  Musí na tom být vážně hodně špatně. Tak špatně, že kdyby se jednalo o někoho jiného uvažovalo by se o zbavení svéprávnosti. Tohle vypadá jako úporná snaha hradní sebranky se udržet na hradě.

  • Miroslav Müller napsal:

   Vše na televizních záběrech, nebo i sluchového vnímání tohoto nemocného starce je až příliš naturalisticky vidět,jak na tom tento stařík nad hrobem ve skutečnosti opravdu je!

   • skeptik napsal:

    Vidět to sice je, vidíte to vy, vidím to i já, ale polovina českých voličů to bohužel nevidí.

   • Josef Svatý napsal:

    Vážení, jeden historický moment: president Rooswelt vyhrál (+spojenci) II světovou válku z invalidního vozíku! Je to o hlavě, nikoliv o tělu. I když někdy s jeho hlavou nesouhlasím, ale nejsou to bláboly z duševní nedostatečnosti.
    JH

 5. Lujza napsal:

  Když byl ještě při síle, odpočíval na Vysočině. Na konci života, kdy je každému jasné, že nemá jen problém s chůzí, cukrovkou (ale i se senilitou) vládne naší zemi. Že má fyzické zdravotní problémy by nikomu ani nevadilo, má svá léta, ale spíš mi vadí jeho duševní zdraví a tvrdohlavost. Neumí diplomaticky vládnout, chovat se slušně. Je jako malé rozmazlené děcko. On osobně ničemu nevelí, to jen ty přísavky kolem něho co ho jen využívají a přiživují se jako pijavice. Je mi ho líto a proto se na něho nemá smysl ani zlobit. Je to chudák starý. Naše zem potřebuje někoho charakterního bez špíny kolem něj a čistým svědomím, kterému záleží víc na lidech než na jeho egu. Ale to se v naší závistivé, zlodějské zemi asi nikdy nestane.

  • Lída napsal:

   nemá kouska svědomí,jinak by do toho dávno nešel-pacholek!! pro všechny!!

  • Rasty napsal:

   Ty Lojzo jeden, jestli nějaký politik u nás kypí duševním zdravím, tak je to právě Zeman. Politika se nedělá nohama, ale hlavou. Nikdo z ostatních mu nešahá ani po kolena.
   Masaryka vozili na vozíku skoro rok a nikdo to neřešil.

   • Jana Niznerová napsal:

    S tím rozdílem, že Masaryk včas abdikoval. A hlava mu sloužila do poslední chvíle.

   • Oskar (hanák z hané) napsal:

    Jestli to, co sledujeme na Zemanovi v přímých přenosech je kypění duševního zdraví, tak jak potom vypadá nekypění duševním zdravím?
    Zeman také není Masaryk (na př. na koni nikdy neseděl), ale vozík by už potřeboval taky.

  • Royda napsal:

   Třeba Kalousek? 😀

  • Helena napsal:

   Lujza – nájdete u nás niekoho charakterného, bez špiny, s čistým svedomím?

  • Aja. napsal:

   Cemu rikate vladnout?

 6. Hana napsal:

  Celý tento humbuk je zbytečný. A co kdyby byl nějaký prezident vozíčkář? Tak by seděl pořád a nikdo by kolem toho zbytečně nekecal. Mě je to úplně jedno, jestli prezident stojí nebo sedí a s kým se během návštěvy setká. Nemocný je, to se nedá popřít, no a co?

  • Petr Moravec napsal:

   Nedá? Ovčáček to popírá denně.

  • josef napsal:

   To je napsáno velice seriozně. Pokud si ale vzpomínám zejména na Václava Havla a jeho prezidentství a jeho nemoci a nepřítomnosti a následně rekonvalescence, tak tady má zatím Miloš Zeman stále „časový náskok“. Václav Havel se stal prezidentem ČSSR když mu bylo 53 let, končil v roce 2003 ve věku přes 67 let. Zejména jeho druhé funkční období prezidenta ČR bylo poznamenáno „přehršlí“ nemocí. Takřka každá jeho zahraniční návštěva končila předčasným návratem i s celou zdravotní ekipou např. včetně „vypůjčení letadla“ od samotného emíra Kuvajtu. Miloš Zeman se stal prezidentem v roce 2013 – to mu bylo necelých 69 let. Pro druhé období to byl věk 74 let – to VáclaV Havel v tomto věku by nestačil už ani podepsat souhlas s další válkou. Proto je dobré porovnávat zdraví M.Zemana třeba i s Václavem Havlem („vstřícnost“ k alkoholu a cigaretkám u obou je (byla) podobná)…

   • karlos kral napsal:

    Nikdo to u Havla neskrýval,že je nemocný.

    • josef napsal:

     No ale i Zeman uvádí, že má cukrovku a polyneuropatii a nic se tedy neutajuje. To spíš u Havla jeho nemoce a následné rekonvalescence v měsících a poté i různé ozdravné pobyty, znamenalo že „prezidentství“ se nekonalo a „osazenstvo Hradu“ si mohlo dělat co chce, když šéf je někde s péčí uklizen…

  • Zdeněk napsal:

   Souhlas. Já mám jiné starosti … a také nemládnu!

  • Milan napsal:

   Není problém zda je na vozíku nebo ne. Prezident není jen figura, ale vrchní velitel, ústavní pojistka atd. Američaní měli také prezidenta na vozíku, ale hlava byla v pořádku. Pojištěný proti požáru nejste s tím, že bude hořet, ale kdyby.
   To, že jeho těchto pravomocí nebude asi potřeba neznamená, že tam už dávno nemá co dělat. Je prostě utržený ze řetězu. Má pocit, že na něj nikdo nemůže a tak si dělá co chce.
   Těm okolo to vyhovuje, stačí mu mazat med kolem úst a mohou se zaštítit jeho funkcí, dělat si co chtějí. Starší lidé(to už jsem i já) ztrácí, pokud se tomu nebrání, sebekontrolu a umocňují se negativní stránky-kdo mě co může. Jsem v důchodu a každý ať si trhne. U Zemana je to umocněno jeho funkcí a lidmi okolo něho. Copak morální autorita má slovník a chování jako on? Co si pak mají myslet mladí, mají vzor, že také mohou na každého … Je to prostě obraz společnosti. Vychovává se příkladem a ne řečma. 30% oprávněných voličů je ochotno toto akceptovat a to je daleko horší než Zeman na hradě.

  • boovol napsal:

   O to, jestli je někdo vozíčkář, vůbec nejde. Zeman očividně fyzicky nezvládá svoji funkci a Hrad kolem toho tr(a)pně mlží.

  • robin napsal:

   pro hanu: pak to ale ma oficialne oznamit a nemlzit.

  • bai_23 napsal:

   na to je hezká česká odpověď

  • Šimon napsal:

   Problém nastává, když mu jeho nemoci už neumožňují funkci dostatečně dobře vykonávat. Zeman je ukázkový příklad kdysi schopného politika, který je díky svému egu a prospěchářskému okolí již jen karikaturou sebe sama.

   Prezident na vozíčku byl například Roosevelt. Vedl USA velice schopně celou válku. Ovšem na jejím konci byl již jen stínem muže, který pronášel plamenný proslov před novináři po napadení v Pearl Harbor. Díky jeho nemocem a neschopnosti tvrdě zakročit proti Stalinovi jsme skončili na půl století v sovětské sféře vlivu.

  • JVS napsal:

   No a co?
   – prezidentův zdravotní stav je utajován, jako to bylo zvykem třeba za Gottwalda, to vám přijde normální?
   – je čím dál tím víc zjevné, že prezident prohlášeními o svém zdraví oklamal své voliče, těší Vás to?
   – život ohrožující onemocnění má vliv na psychiku i daleko silnějších jedinců, než je zjevně dosluhující prezident, jde hrůza z toho, čeho se ještě můžeme dočkat.

   • M.Čaban napsal:

    – pokud je mi známo, tak prezidentův zdravotní stav byl utajován už za Beneše! A o něm jsme přeci zákonem prohlásili, že „se zasloužil o stát“, takže to utajování bude asi normální……
    – klamání voličů je základem politické práce, jak nám prozradila Krnda, když řekla, „že ona už nekandiduje tak může říkat pravdu“ !
    – já se těším na spoustu další zábavy, kterou nás neúnavně zásobuje tandem Zeman-Ovčáček. Předpokládám, že vrcholem bude státní pohřeb, což je zjevný cíl našeho pana prezidenta.

  • Anna napsal:

   Rozdíl je ale v přístupu. Zeman je nemocný a kope kolem sebe, jen aby to neviděly kamery. To prostě jeho ego nedovolí. Kdyby byl prezidentem vozíčkář, tak s tím nemám problém, hlavně by musel mít něco v hlavě a netvrdit, že je zdravý a že jde zítra běhat maraton. Zeman má uznat, že je dost nemocný a nedělat ze sebe šaška. Prezidentský post mu neberu, jen by se neměl chovat jak malý kluk.

 7. Blažena Švandová napsal:

  Prezident Zeman omezil alkohol, jí méně a zdravě, a zhubnul, a při jeho výšce a tělesné konstituci je teď fyzicky slabší než byl. Ale duševně mu to prospělo, a cítí se subjektivně líp, což je na něm vidět. Lékařské koncilium nedávno neshledalo žádnou smrtelnou chorobu. Jen cukrovku, která má za následek neuropatii dolních končetin, což ale v jeho věku není nic výjimečného a na duševní výkon nemá vliv.
  Ráda bych tu napsala „běžte se vycpat vy novinářské hyeny“, ale vím, že rozčílená slova dělají jen zlou krev a tak vás nechám jen vašemu svědomí, pokud ovšem nějaké máte, o čemž pochybuji, když se dokážete babrat v domněnkách o prezidentově zdraví místo abyste ověřeně informovali o faktech.

 8. Jiri Pavel napsal:

  K tomu poslednímu komentáři „….. no a co? “ snad jen tolik, ze prezident je Prezidentem národa, zastupuje cely národ ale tento Prezident zastupuje jen sebe, svoji stareckou uminenou povahu. Nemůže to byt prezident nás, jen to dokresluje, jak tupa a nedůstojné je tato generace a všechny další, které mají volební právo, jinak by se toto nemohlo stát. Myslel jsem si, ze to v tomto státě je lepší, ale všichni budeme muset zřejmě nejprve zemřít, aby se dostali k rozhodováním postup inteligentní lidé, kterým nebude lhostejné, v čem budou vyrůstat jejich děti. Jsme srabi, zloději a přízdisr..i, kteří se neumí ozvat, ani když je to takto evidentní. Je mi upřímně z toho všeho hanba…..

 9. Pavel Aulický napsal:

  Tak já tedy nevím, ale neměl by „Hlídací pes“ hlídat lži v mediálním prostoru a na ně poukazovat? Ale toto je spíše v obráceném gardu a ten co lhal je za hrdinu, ten kdo se proti lži ohradil za nemravu. Tož asi tak.

 10. oldřich hein napsal:

  O životě a smrti se nežertuje, to věděli již od starověku. Pokud se však pan prezident rozhodl dožít devadesáti let, je možné, že mu škodolibý osud ten
  věk dopřeje, aby si toho stáří opravdu užil a každý den toužebně čekal na smrt.

 11. Fiara napsal:

  Všichni chátráme už od narození.Odpůrci prezidenta Zemana nejspíš začali mozkem.

 12. Tondach napsal:

  Kdyby to samotný Zeman furt nesmyslně neokecával, nikdo by si toho nebyl všimnul….

 13. matěj napsal:

  A co kdyby byl nějaký prezident vozíčkář?………. i to dějiny pamatují, ale takový prezident by se musel vymykat důležitostí, nezbytností, prostě by musel mít pro naši zem výrazné charakterové hodnoty, to pan Z . svou sprostotou, zduřelým egem, dle mne nesplňuje

 14. Martin napsal:

  Pan prezident bezesporu není v ideální kondici a to především vzhledem k svému věku. Třeba i jako p. Karel Schwarzenberg. Nicméně teď nechápu o co vlastně jde. Určití lidé volají – žádají si o zveřejnění jeho zdravotního stavu. „Tady musím podotknout, že i když je to nejvyšší veřejný činitel má dle mne právo na soukromí i v této věci.“ Ale k věci, když by svůj zdravotní stav zveřejnil, co pak? Ti lidé jej budou mít víc rádi, budou jej najednou litovat, nebo volat po tom aby odstoupil? Např. p. Havel – jeden špitál za druhým, jen připomínám. A např. p. Franklin Delano Roosevelt preziden USA ( nastudujte si). Tudíž, mám zato, že p. Zeman je v plné duševní kondici a tudíž si je vědom toho co dělá a tedy plně zodpovídá za svá rozhodnutí a taky si za nimi jak vidíte stojí. Jde vlastně o to mu jen vmést přímo do očí s ponižujícím posměchem hyenizmem to, co sám bezesporu ví. To je ta přízemní „čecháčská“ povaha. A pak co, pak by volali po jeho odvolání jen proti, že že neuběhne stovku pod deset? Viz. opět odkaz na Franklin Delano Roosevelt.
  Tak že závěrem Přeji každému pevné zdraví a především p. prezidentu Zemanovi a věřím, že i ti. co volají o zveřejnění jeho zdravotní karty.

  • ČERT napsal:

   A vidíte, to si ještě F. D. Roosevelta zvolili Američané v roce 1944 (už ne tak dlouho před jeho smrtí v úřadě) zcela nestandardně počtvrté. To se ještě nikdy předtím v USA nestalo, že by byl president zvolen 4x za sebou. A až o pár let později si v USA přidali do Ústavy, že president smí být zvolen maximálně 2x…

  • Eva Korotvičková napsal:

   Děkuji Vám . Eva

 15. nováček napsal:

  Stačilo by, kdyby prezident a jeho okolí nelhali o jeho zdraví a pak by nevadilo ani 5 lékařů a 10 sester v jeho doprovodu. Naopak by se dočkal spíše úcty, že i přes své choroby a obtíže se snaží seč je prospět národu.

 16. Hajinka napsal:

  Je to o umeni odejit. Kdyby M.Zeman ukoncil svou politickou karieru po svem prvnim prezidentskem obdobi, narod by si ho pamatoval jako schopneho politika. Takto si ho bude pamatovat jako cloveka, ktery nevi co cini a za kazdou cenu se drzi funkce. Je sebestredny a ti kolem neho toho vyuzivaji.

 17. Tom napsal:

  Prezident je zdráv dokud nezemře.

 18. Marketa napsal:

  Nezlobte se, ale resite nesmysly :- )). To, ze ma Milos Zeman nemocne nohy, zadychava se, a pusobi nekdy unavene, vedi vsichni. Politika se dela hlavou. (Mimochodem u knizete Karla nikomu nevadil vek a zdravotni stav a ten uz fakt pravidelne uplne usinal na jednanich). Samozrejme, ze sebou Zeman, kdyz nekam jede, nejspis ma lekarsky doprovod. Treba Trump bude mit ve svem novem letadle mimo lekare i maly operacni sal. Jste jak male deti :- )

  • Weber napsal:

   Nesmysly? Tedy občané, kteří chtějí, aby je hlava státu reprezentovala především v zahraničí (doma to můžeme utajovat a skousnout) důstojně a s plnou energií plkají nesmysly? Představte si, že takovou hlavu někam na jednání, či na recepci donese ochranka (když nohy nevládnou), tam se hlava usadí na čestné místo a jedná se , ochutnává se, jednání i když organizované, tak se vleče a jelikož hlava nejen nevládne nožičkám, ale také močáku (inkontinence, také slabé srdce je prevít) se těžce poroučí, jak si myslíte, že té hlavě, které chce močák vyprázdnit, je na tom jednání a co tam může vyřídit v tom stresu, že se mu chce a nožičky nevládnou. nosiči nejsou po ruce. Myslím, že pokud to hostitel ví (zná hendikep hosta) a je zlomyslný může zneužít, třeba protahováním jednání. Dovedete si to vůbec představit? Tak mám dojem, že hlavě se mstí voliči (nevím proč) už takto. Prostě volba starců, či nemocných lidí do vrcholových funkcí je pomsta, je jedno, jestli jeden spí, kudy chodí (sedí), jiný nevládne skoro ničím, třetí má jen touhu všem ukázat, jak je dobrý atd. Na náročné posty musí být delegován člověk kompletně fit, neboť čas je neúprosný a sil ubývá přiměřeně s časem. Lidé mají právo, aby delegovaný zastával funkci s plným nasazením a zdráv. To by měl povinně sdělit před volbou každý kandidát, pokud by utajoval fakta, měl by to být důvod k odvolání! Tolerovat opak jsou nesmysly! Zásadní nesmysl je názor, že politika se dělá (jen) hlavou, zkuste podumat.

 19. nováček napsal:

  Když budu třeba ve svých 85 letech všem kolem vykládatže jsem vrozpuku sil,svěží jak rybička, že jsem zdravější než v padesáti a že jsem si cukrovku vyléčil sladkostmi, nemůžu se rozčilovat, že mě všichni mají za uslintaného starého ješitu a hlupáka. Nejde o prezidentovy nemoci, každému je jasné, že některé nemoci jsou přiměřeným doprovodným jevem jeho stáří, jde o to lhaní, jeho a jeho okolí. O ničem jiném nemá, v této věci, smysl diskutovat.

 20. Tatr napsal:

  Je hodně věcí, o kterých se nesmí mluvit. Ani na FB. Mike Zuckerberg dokonce vytvořil na úvodní stránce fb nějaký postavičky lidí všech barev, kteří drží svět, nebo co. Taková blbost. A Zeman? Jo není to žádnej fešák, ale dává Angličtinu, Němčinu, Ruštinu, je sečtělej, nezapomíná jména. V 73 letech fakt dobrý. Když si vezmeme, že Kalousek neumí v 58 ani pípnout Anglicky, tak Zeman je proti němu furt šéfík.

 21. Ludvík Sviták napsal:

  Zpravodaj ČRo v Berlíně napsal lež. Sice jenom na svůj svůj facebookový profil, ale pořád je to lež. Autorovi článku (taky zaměstnanci ČRo- zahraniční redakce) to vůbec nevadí. Ještě se diví, že se musel ČRo i ten zpravodaj omluvit.
  Vážený pane novináři, ta omluva by měla být samozřejmá, a ne aby ho k tomu někdo nutil. Vůbec nejlepší řešení by bylo takové redaktory nezaměstnávat. Proč by měl ČRo z koncesionářských poplatků platit takové „zpravodaje“.

 22. Nina napsal:

  Ono ani tolik nevadí, že pan prezident stárne. Ale někomu vadí, že je právě on na hradě. Když tam byl nemocný Václav Havel, nebylo tolik povyku a kopanců!!!! Zajímavé?

  • napsal:

   to jen brečí Druhošovci a využívají každou situaci pro to, aby si mohli kopnout 😉 o nic víc nejde

 23. Tondach napsal:

  I kdyby měl sebou v doprovodu tři lékaře (třeba diabetologa, kardiologa a ortopéda) a čtyři sestry, tak na tom není vůbec nic divného! Normální prezident by to přešel a nerozmazával to nesmyslně během návštěvy a znovu na úvod závěrečné tiskové konference …. když se o návětěvě prakticky vůbec o ničem nejednalo a proběhla zcela bez zájmu německých médií, tak náš nenormální prezident tím chce jen svým hlavou nemyslícím voličům dokázat, jak je zdráv, že má prostatu jak dvacetlitý mladík, že si sám vyléčil cukrovku, že mu vlastně nic není? Všichni, kteří mu to baštíte a omlouváte ho tady, jste spolu s ním, naprosto k smíchu …. nebo spíš k politování!

 24. Stanislava Trkuljova napsal:

  Vážení páni novináři, trochu etiky a úcty k hlavě státu by vám jistě
  neuškodilo, divíte se, že vás prezident Zeman nemá rád, ale já ne.
  Zdá se mi jako byste snad ani nebyli Češi, není dne, abyste na prezidenta nepsali hanlivé komentáře i vy jednou budete staří, když
  budete mít to štěstí se toho dožít a bůh ví, jak vám bude sloužit
  zdraví. Koukám, že tady má právo být nemocný pouze Kalousek
  nebo pan Schwarzenberg omdlévající ve sněmovně věkem, ale nic se neděje, jen pan prezident zdravotní problémy mít nesmí.
  Věřte nebo ne, ale takový T.G.Masaryk byl nemocný a co se týče
  prezidenta Havla, tak ten byl nemocný skoro celé funkční období a ani ti, kdo jej tzv. nemusel se nesnížil k tomu, k čemu vy dnes. Je to ostuda.

 25. Vladimír Plhal napsal:

  Takovej „Hlídací pes“, kterej se stará jen o to jestli už je president zchátralý nebo ne a nezajímá jej, jestli dělá něco prospěšného pro lidi i kdyby měl smrt na jazyku, je úplně na houby. Nebýt naprosto neschopných, zato zlomyslných novinářů a politiků, jistě by každý i mentáleně zaostalý občan pochopil, že Zeman toho dělá pro nás, obyčejný pracující lidi hrozně moc. Na příklad, že se snaží spolu s Babišem zastavit to nestoudné drancování republiky nenasytnými parazity, kteří se schovávají za nabubřelá hesla demokracie, lidská práva a svoboda slova.

  • Jurij Sacharov napsal:

   Máte na mysli toho Babiše, který drancuje republiku dotačními podvody?

 26. Scallop napsal:

  Takže člověk, který zveřejnil informaci, kterou nemohl nijak prokázat, je blxec?

  Pak je naprosto v pořádku, že tento novinář pracuje pro veřejnoprávní instituci. Národ, který voli a podporuje prezidenta blxce, si to plně zaslouží

 27. Jan. Novák, napsal:

  Zdravotní stav je věcí každého člověka a nikoliv novinářů nebo veřejnosti. Pravda ovšem je, že prezident je představitel státu a není tedy od věci říci alespoň něco k tomu jak na tom je. Na druhou stranu novináři mají neustále zájem jen a jen o prezidentův zdravotní stav, možná nemají o čem psát. Neustálé omílání toho, že prezident na sumitu NATO seděl je také nesmysl. Prezident trpí neuropatií a člověk trpící tímto nepříjemným onemocněním má samozřejmě problémy s chůzí nejen do schodů, ale a to by měl vědět mi každý byť zabedněný novinář, nemůže ani dlouho stát. Takové problémy má věku pana prezidenta kdekdo. Jenže novináři musí na pana prezidenta útočit za každou cenu a hodí se jim všechno. To jsme viděli nedávno, ať prezident udělá cokoliv, vždycky je to špatně.

 28. Jarmila Kubíková napsal:

  Prezident je veřejný činitel – není placený z našich peněz? V tom případě bychom jako občané měli mít plné právo vědět, kdo ho na cesty doprovází. Jestli je tam 10 doktorů a 20 sester, fajn, a pokud si je platí ze své kapsy, je to taky v pořádku. Ale pokud se mu na jeho doprovod skládáme my, má se za to zodpovídat a nedělat takové šaškárny. Ten jeho mluvčí by měl jít za dezinformace před soud.

 29. Tomáš Kops napsal:

  Podívejte se na to třeba takto.
  Každému je odpočítáváno stejně a spravedlivě.I když se někteří čertí a pravda jim nevoní (i když by měla neboť mají standartu s tímto textem každý den na očích), zdá se, že Milošovi se zbývající čas rychle krátí. Ani on si ani jeden jediný den nikde nepřikoupí.Pak se teprve uvidí, komu tady vlastně kromě jeho nejbližších vlastně chybí.I když se svými činy snaží zapsat do historie naší země, je potřeba si uvědomit, koho by vlastně jeho sprostota a hulvátsví mělo po pár letech zajímat…

 30. Senior Pája napsal:

  Nechápu,proč si v naší krásné zemi neumíme zvolit na tak reprezentativní funkci mladé ambiciózní lidi,jako byl např. John Kenedy v USA,nebo Macron ve Francii a volíme přestárlé bezcharaktrerní senilní mstivé starce,kterým nejde o nás o národ,ale především jim v jejich ješitnosti a “ neomilnosti“ zachutnala moc. Například Zeman v první volbě proti knížeti zneužil německou otázku a dokonce k tomu použil i jeho manželku, a při druhé volbě opět použil proti Drahošovi imigrační otázku,neboli to na co potencionální voliči slyší.

 31. Jurij Sacharov napsal:

  O jaké cukrovce hovoříte? Vždyť ta mu přece odešla. A nebo, že by zase přišla?

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost