Čeští koně v ruské stáji, jak si vyvztekat úspěch a zdalipak jsme za poslední rok zbohatli

Napsal/a -pes- 7. dubna 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Nová kniha vysvětlí Rakušanům lásku Čechů k Temelínu *** Slovenská veřejnoprávní média a návrat mečiarismu *** Kde utratit výplatu v bitcoinech – 14. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

VZTEKEM K ÚSPĚCHU: Populistické strany umějí pracovat s emocemi svých sympatizantů a proměňovat je ve volební zisky. Jedna emoce přitom vyniká – hněv. Právě ten pomáhá populistům získávat přinejmenším optickou převahu i na sociálních sítích. Algoritmus Facebooku takové emotivní příspěvky zvýhodňuje.

ČESKÁ LABORATOŘ: Česká republika se v hybridní válce vedené Ruskem stala jakýmsi pokusným králíkem, je přesvědčena bývalá novinářka a autorka knihy Průmysl lží Alexandra Alvarová. Předloňská kampaň před zvolením Donalda Trumpa americkým prezidentem podle ní až nápadně připomínala české prezidentské volby v roce 2013. Podívejte se na VIDEO.

ZBOHATLI JSME? Česká koruna za poslední rok přitvrdila. Za každé utracené euro je to dnes (oproti situaci před 6. dubnem 2017, kdy ČNB ukončila intervence) z hlediska spotřebitele ušetřená koruna padesát. Nezdá se to až tak moc, přesto právě kurz koruny k euru v posledních letech vyvolával v Česku značné emoce.

ZPÁTKY K MEČIARISMU? Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) dal výpověď jedné ze svých nejzkušenějších novinářek. Odchod Olgy Bakové, bývalé zahraniční zpravodajky a šéfeditorky zahraničního zpravodajství, vyvolal další pochybnosti o tom, kam veřejnoprávní média na Slovensku – sloučená do jedné firmy – směřují pod novým ředitelem Jaroslavem Rezníkem. Přečtete si rozhovor s Olgou Bakovou pro HlídacíPes.org.

RADĚJI K SOUDU: Bývalý náměstek nejvyššího státního zástupce, dnes advokát Stanislav Mečl říká, že státní zástupci jsou málo odvážní a trestní řízení vedou formalisticky a laxně. Přehazují odpovědnost na soudy. „Soudy by neměly být zahlcovány případy, které za to nestojí,“ říká Mečl v rozhovoru pro HlídacíPes.org, který byl pořízen v rámci projektu Mapa justice.

AHOJ, SOUSEDE: Česko-rakouská „učebnice dějepisu“  je skoro hotová. Několik let pracoval tým historiků na knize, která má ambici být „první volbou“ pro každého, kdo se chce dozvědět něco o svých českých, respektive rakouských sousedech. Příručka je zamýšlena jak pro širokou veřejnost, tak i jako klasická školní kniha o historii. Dost místa dostanou i kontroverzní témata mezi Prahou a Vídní – Benešovy dekrety nebo Temelín.

ČEŠI V JAKUNINOVĚ STÁJI: Václav Klaus a Miloš Zeman mají kromě vstřícného vztahu k Rusku i společného prostředníka k nejvyšším ruským vládnoucím kruhům. Je jím bývalý šéf ruských státních železnic, boháč, exdůstojník KGB a momentálně šéf think-tanku se sídlem v Berlíně Vladimir Jakunin. 

VÝPLATA V BITCOINECH: Vedle běžné mzdy v korunách inkasují zaměstnanci Nadačního fondu pomoci miliardáře Karla Janečka také digitální měnu do svých virtuálních peněženek. Kryptoměnami se dá v Česku aktuálně platit na více než 250 místech; podívejte se kde všude.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)