Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
JenGallardo on Foter.com, zdroj

Babišovy vlaky se slevou i čtením na cestu, zázrak pod Tatrami a dobrá adresa konspirátorů

Komu smrdí Hlídací pes? *** Pozdravy od Lenky Bradáčové *** Odposlechy bez povolení soudu: jednou to přijít muselo – 12. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

JISTOTA NA DRÁZE: Ačkoli České dráhy pro své cestující nakupují noviny od všech tuzemských vydavatelů, v praxi tak širokou nabídku pasažéři v první třídě a v Pendolinech nenajdou. Spojovací prvek je jediný – jistota, že jsou v nabídce vždy tituly, které patří do svěřenského fondu předsedy vlády Andreje Babiše. Tedy Mladá fronta Dnes a Lidové noviny.

„ZÁZRAK POD TATRAMI“? Za dva týdny si Slováci možná poprvé zvolí za prezidentku ženu, právničku Zuzanu Čaputovou. Z liberální části Česka podobně jako před pěti lety po zvolení Andreje Kisky prezidentem zaznívají obdivné výkřiky o „volání po změně“ nebo o tom, že „Slovákům zase můžeme závidět“. Zůstane ale tenhle dojem i poté, co se oprostíme od emocí?

FOKLÓR A KONSPIRÁTOŘI: Slovenský dům v Praze má být centrem slovenské i české kultury. Pod hlavičkou kulturní spolupráce tam ale působí i spolky a osoby blízké dezinformační scéně. Opakuje se v nich například jméno Petra Žantovského, přispěvatele řady alternativních médií a radního ČTK. Slovenský dům je přitom příjemcem státních dotací z Česka i Slovenska a chce se podílet i na otevření recipročního Českého domu v Bratislavě.

Text HlídacíPes.org zaujal právě i dezinformační weby. Například Jan Schneider titulovaný často jako bezpečnostní analytik napsal na dané téma žánrově těžko zařaditelný příspěvek:

Na naše zjištění reagoval i zmiňovaný Petr Žantovský, který následně z několika webů nechal odstranit zmínky o svém působení v různých soukromých vzdělávacích institucích.

KDO ZABIL PALMEHO: Svým jménem Jan Stocklassa české kořeny nezapře. Rodilý Švéd se česky naučil v dospělosti, na studiích v Praze. Nyní přijel do Česka představit výsledky svého osmiletého důkladného pátrání po vrazích někdejšího švédského premiéra Olofa Palmeho. Věří, že do dvou let by mohlo být o vrahovi jasno.


MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org

ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?


SLUŠNÍ LIDÉ SE NEMUSÍ BÁT: Jednou to přijít muselo: Státní zástupci chtějí, aby mohli odposlouchávat občany Česka i bez povolení soudu. A ministerstvo spravedlnosti jim jde na ruku. Je to nápad stejně nebezpečný, jako je pro současnou atmosféru ve státním zastupitelství příznačný.

NOVÁ DOBA: Prezident Miloš Zeman versus parlament 0:2. Taková je statistika posledních prezidentských návrhů na obsazení důležitých funkcí ústavního soudce a zástupce ombudsmana. I tvrdohlavý Miloš Zeman, by už mohl pochopit, že doba použitelnosti vždy podlézavých a každé moci úslužných kamarádů z 90. let, jako byli a jsou Zdeněk Koudelka nebo Aleš Gerloch, skončila, píše pro HlídacíPes.org Jan Urban.

POZDRAV OD BRADÁČOVÉ: Šlo o pouhý pozdrav, nebo o vzkaz, který má dokazovat to, jak státní zástupkyně Lenka Bradáčová ovlivňuje justici? Zdánlivý detail ve výrocích někdejšího policejního detektiva Jiřího Komárka má dokládat to druhé – ovlivňování justice. „Je to celé vymyšlené,“ reaguje Helena Markusová, bývalá mluvčí nejvyššího státního zástupce, která hraje v Komárkově příběhu důležitou roli.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno